Vykročte do nového roka s novým dekoltom

Chceli by ste si splniť sen o dokonalých prsiach a vykročiť do nového roka o poznanie krajšia a sebavedomejšia? Práve teraz je ten správny čas na veľké novoročné rozhodnutia! Pokiaľ uvažujete nad silikónovými implantátmi, iste oceníte užitočné informácie od skúseného plastického chirurgia, riaditeľa Centra plastickej a estetickej chirurgie v Košiciach, MUDr. Miroslava Glücka, ktorého sme požiadali o rozhovor.

članok-fotka

Prezraďte nám, aké ženy si želajú zmenu veľkosti poprsia?

Najčastejšie je motívom žien nespokojnosť s veľkosťou prsníkov, pričom si želajú buď výraznejší dekolt, alebo odstránenie badateľnej asymetrie prsníkov, keď je jeden prsník výrazne menší ako druhý. No na našu kliniku však prichádzajú aj dámy žiadajúce zmenšenie prsníkov kvôli zmene ich tvaru a pevnosti po výraznej redukcii hmotnosti alebo v dôsledku dojčenia.

Sú implantáty bezpečné pre zdravie?

Prsníkových implantátov je na trhu veľa druhov. My používame výhradne textúrované implantáty s nižším rizikom vzniku komplikácií, plnené silikónovým gélom, ktorý najvernejšie napodobňuje konzistenciu, pohmat a pohyb prirodzeného prsníka. Pracujeme s implantátmi značky Mentor, čo je svetový líder v estetickej medicíne. Tieto implantáty sú najbezpečnejšou voľbou – špeciálny štvorvrstvový plášť zabraňuje vytekaniu gélu a výrobca navyše poskytuje celoživotný záručný program. A čo sa týka rôznych fám – svetové klinické štúdie potvrdili, že prsníkové implantáty nemajú vplyv na výskyt rakoviny prsníka.

A čo náročnosť operácie a viditeľnosť jaziev?

Zväčšenie prsníkov sa najčastejšie vykonáva v celkovej anestézii a operačný zákrok trvá hodinku-dve. Rez, ktorým vkladáme implantát, vedieme čo najnenápadnejšie, a to buď v podpazuší, v záhybe pod prsníkom, alebo okolo prsnej bradavky. Vždy zvažujeme všetky pre a proti pre daný spôsob a našou snahou je čo najmenej viditeľná jazva. Rovnako individuálne riešime s každou pacientkou umiestnenie kapsy, do ktorej je umiestnený implantát – môže to byť buď pod žľazou, alebo pod prsným svalom.

Ako vyzerá rekonvalescencia?

Prvý deň až tri je potrebné počítať s pooperačnou bolesťou, ktorú je možné zmierňovať liekmi. V tomto období môže pacientka pociťovať únavu a prsníky bývajú opuchnuté i citlivé na dotyk. Potom zvyčajne bolesť ustupuje. No pacientka by mala počítať zhruba s dvoma týždňami práceneschopnosti i  obmedzením vykonávania bežných každodenných aktivít počas tohto obdobia. Okrem toho musí niekoľko týždňov po operácii nosiť špeciálnu podprsenku a byť opatrná pri pohybovej aktivite, no inak jej bežný život už nie je obmedzovaný.

Môžu nad zväčšením prsníkov uvažovať aj ženy, ktoré ešte nerodili?

Samozrejme, je dokázané, že medzi dojčením s implantátmi a bez nich nie je žiaden rozdiel. Augmentácia prsníkov neovplyvňuje možnosť dojčenia, pretože pri správne vykonanom zákroku ostáva mliečna žľaza neporušená.

Je teda korekcia prsníkov pomocou prsníkových implantátov riešením pre každú nespokojnú ženu?

Vždy je treba zvažovať pre i proti a rozhodnutiu by mala predchádzať starostlivá úvaha. Dôležité je, aby sa každá žena rozhodla sama a urobila tak predovšetkým kvôli sebe, nie pod vplyvom okolia. To sa týka i voľby veľkosti a tvaru implantátov, ktorých máme v  ponuke až 122 variantov. Výber volíme s každou pacientkou veľmi starostlivo, s ohľadom na požadovaný výsledný efekt. Dámam s prehnanými požiadavkami radíme, aby si rozhodnutie dobre premysleli. Vo všetkom je treba poznať mieru – nechceme ‚vyrábať‘ bábiky Barbie, ale pomáhať ženám k pekným krivkám a vyváženým proporciám, ktoré im pomáhajú prinavrátiť radosť zo života a stratené sebavedomie. Nie je nič krajšie, ako pekne tvarovaná a prirodzene pôsobiaca sebavedomá žena. A ja som veľmi rád, že naša klinika môže dámam k tomu dopomáhať.

Ktoré ročné obdobie je na takúto operáciu najvhodnejšie?

Tieto operácie je možné vykonávať kedykoľvek v priebehu roka. Zimné mesiace sú ideálne, ak chce žena už na jar zažiariť a v lete si užívať slnenie s nádhernými prsiami, hoci aj ‚hore bez‘. Pre všetky dámy, ktoré sa na takýto zákrok objednajú v  našom Centre plastickej a estetickej chirurgie v Košiciach do konca januára, sme pripravili novoročné prekvapenie v podobe päťpercentnej zľavy, ktorá ich akiste poteší!

Napíšte nám

Táto stránka je chránená systémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania .

* - povinná položka

 
Táto stránka je chránená systémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania .