Omladnite s vlastným tukom (Korzár)

Lipofiling je vynikajúca metóda, ktorá využije váš vlastný tuk na tvarovanie pier, tváre a vyhladenie nosovoústnych rýh či vpadnutých kruhov pod očami. Táto metóda bola úspešne použitá aj na korekciu vrodených chýb tváre a prejavov starnutia kože. Vlastné tukové tkanivo je prijímané organizmom bez komplikácií a alergických reakcií.

Na úspechu metódy má výrazný vplyv skúsenosť operatéra, šetrnosť odberu, spracovania a aplikácie, aby čo najviac tukového tkaniva prežilo a stalo sa súčasťou vlastných tkanív. Samozrejme, záleží aj na množstve aplikovaného materiálu, pri menších prenosoch sú výsledky trvácnejšie. "Po lipofilingu sú vrásky viditeľne vyhladené a kontúry tváre získavajú atraktívny objem. Tento miniinvazívny výkon, nemá žiadne kontraindikácie, môže byť vykonávaný súčasne s inými operačnými výkonmi (liposukcia, plastika brucha a facelifting). Operácia sa vykonáva pomocou špeciálneho inštrumentária cez malý rez v oblasti pupka. Tukové tkanivo je upravené špeciálnym spôsobom a následne prenesené do požadovaných častí tváre. Pooperačne sa môže vyskytnúť opuch a zriedkavo modrinka. Efekt je dlhodobý," zdôrazňuje plastický chirurg Oleg Turkin z Centra plastickej a estetickej chirurgie v Košiciach.

Odber tuku k aplikácii

Tuk sa obvykle odoberá z brucha, stehien alebo zo sedacej oblasti, prípadne môže lekár zvoliť aj inú lokalitu na tele. Odberová plocha sa dezinfikuje a znecitlivuje lokálnym anestetikom vo forme krému alebo injekcie. "Potom se sterilne tuk odsaje tenkou ihlou. Odobratý tuk sa buď odstredí, alebo sa nechá prirodzene sedimentovať, záleží na množstve, ktoré sa odoberie a bude sa aplikovať. V mieste odberu nevznikajú žiadne deformity, lebo množstvo odobratého tuku je malé," vysvetľuje doktor Turkin.

Aplikácia tuku

Lekár znecitlivie ošetrované miesto. Odobratý tuk sa po krátkej úprave následne aplikuje do miesta podľa požiadaviek klienta. Po aplikácii tuku sa môžu objavit drobné modrinky a opuch, niekedy i pocit pulzácie. "Tieto príznaky obvykle miznú behom nasledujúceho dňa. Do úplného zmiznutia týchto príznakov je nutné vyhýbať sa slnku. Objemné plné pery, vyplnené vlastným tukom, vydržia niekoľko mesiacov," dodáva plastický chirurg Oleg Turkin. Tuk nie je vhodné aplikovať do pery v prípade aktívnej infekcie (napr. herpes a podobne), zákrok sa nedoporučuje robiť ani v prípade ochorení dutiny ústnej, ako napr. afty a podobne.

Napíšte nám

Táto stránka je chránená systémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania .

* - povinná položka

 
Táto stránka je chránená systémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania .