Nežiaduce tetovanie vám „vygumuje" špeciálny laser (Korzár)

Ozdoba tela v podobe tetovania bola celé roky považovaná za doživotnú a nezmazateľnú. To však už neplatí. V prípade, že sa zmenila vaša životná situácia alebo vkus, stačí niekoľko zásahov špeciálnym laserovým prístrojom a tetovanie bude minulosťou.

Prístroj Harmony XL má najvýkonnejšiu QS NdYAG/KTP hlavicu. Pomocou tohto lasera sa dajú odstraňovať všetky farby a odtiene tetovania. A nezáleží ani na tom, ako dlho ho už máte. „Nový typ laseru Q-switch zabezpečí trvalé odstránenie tetovania všetkých farieb. Používajú sa dva nadstavce, prvý vo vlnovej dĺžke 1 064 nm na odstránenie najmä modrej, čiernej, azúrovej, resp. tmavej farby. Druhý vo vlnovej dĺžke 532 nm sa používa najmä na odstránenie červenej, hnedej farby resp. farebných odtieňov. Q-switch Nd YAG laserom vieme rovnako účinne odstrániť čerstvé, aj niekoľko rokov staré tetovanie," vysvetľuje dermatologička MUDr. Andrea Nestorová z Centra plastickej a estetickej chirurgie v Košiciach, kde majú s podobnými zákrokmi bohaté skúsenosti.
Pochopiteľne, nežiaduce tetovanie nezmizne v okamihu, akoby šibnutím čarovného prútika. Procedúru si budete musieť párkrát zopakovať. „Na dosiahnutie celkového odstránenia tetovania je nutné zákrok opakovať 2 - 7-krát. Závisí to od typu tetovania, jeho pravidelnosti, farby a od jeho hĺbky, keďže sa pigmentácie nachádzajú v niekoľkých vrstvách pod sebou, laser ich musí rozbiť postupne. Odstup medzi jednotlivými ošetreniami je približne 4 - 6 týždňov," upresňuje MUDr. Nestorová.

Omrzel vás permanentný mejkap?

Mnohé dámy podľahli módnej vlne a nechali si urobiť permanentný mejkap. Na prvý pohľad záležitosť uľahčujúca život, veď vďaka nemu sú pery vždy rovnako vytvarované, obočie stále rovnako výraznené a ráno sa prebúdzate už s hotovými očnými linkami. No čo ak vás to už prestalo baviť a túžite po zmene? Aj s týmto problémom si v Centre plastickej a estetickej chirurgie vedia poradiť.
„Prístrojom Harmony XL skutočne vieme odstrániť aj permanentný mejkap. A hoci ide neraz o citlivé partie tváre, dámy sa vôbec nemusia obávať nepríjemnej bolesti spojenej so zákrokom. Ošetrovaná plocha je pred samotným výkonom lokálne znecitlivená, či už pomocou anestetického krému, prípadne lokálneho anestetika. Po zákroku býva miesto len začervenané, prípadne môže dôjsť k opuchu či k vzniku drobných modrín a chrastičiek," uistila dermatologička.

Bez jaziev

Výhodou týchto zákrokov vykonávaných pomocou prístroja Harmony XL je, že pri nich nedochádza k výraznému poškodeniu kože. Preto aj „rekonvalescencia" je rýchla a pomerne ľahká. „Po ošetrení môže dôjsť k začervenaniu a opuchu, ale to rýchlo ustupuje. Niekedy sa môžu objaviť menšie chrasty, ktoré však veľmi skoro odpadnú. Po tomto ošetrení nevznikajú jazvy. Ošetrené miesto je nutné chrániť pred nežiaducim trením a pár dní nie je vhodné sa kúpať, len sprchovať. Niekoľko týždňov musíte tieto partie tela chrániť pred priamym slnečným žiarením, preto je vhodné používať krémy s vysokým UV faktorom (50+)," popísala MUDr. Nestorová.

Napíšte nám

Táto stránka je chránená systémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania .

* - povinná položka

 
Táto stránka je chránená systémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania .