Liposukcia Water-Jet si s tukom hravo poradí (Korzár)

Liposukcia Wa ter Jet je jednou z najnovších a najšetrnejších metód používaných na odstránenie nadbytočného tuku. Táto metóda je bezkonkurenčná svojou bezpečnosťou ako aj možnosťou dosiahnutia lepších výsledkov ako pri klasickej liposukcii. Ako prebieha samotný zákrok?

1. Infiltračná fáza

Tenká kanvla sa vpraví do podkožia, kde je pomocou vstrekovaného roztoku rozrušovaná štruktúra tukových buniek. Tlakovým systémom sa podkožie infiltruje špeciálnym roztokom. Veľkosť tlaku, pod ktorým je do podkožia vháňaný špeciálny roztok, je porovnateĺná s tlakom v sprche, preto nie je dôvod na obavy z akýchkoľvek väčších traumatických lézií. Vstrekovaný roztok obsahuje dlhodobo pôsobiace analgetikum v kombinácii s krátkoúčinkujúcim analgetikom a vazokonstrikčne pôsobiacim epinefrínom, ktorý zabezpečí redukciu krvácania,” vysvetľuje plastický chirurg a riaditeľ kliniky MUDr. Miroslav Glück, ktorý je zároveň hlavným odborníkom pre odbor plastická chirurgia pre Košický a Prešovský kraj.

2. Aspiračná fáza

Po infiltrácii podkožia roztokom sa infiltračná kanyla vymení za aspiračnú a začína sa samotná aspirácia.
Tkanivoje rozrúšané roztokom, čím sa dosiahne od delenie kanyly od okolitého tkaniva roztokom a zabezpečí sa tak minimálna traumatizácia tkaniva.“ Water-Jet liposukciu robíme v lokálnej anestézii, čo je jednou z jej najväčších predností. Ten to fakt je veľmi dôležitý hlavne z hľadiska minimalizácie nežiaducich účinkov liposukcie. Prístroj je kompatibilný so zariadením na spracovanie tuku a následnú aplikáciu do rôznych častí tela, tzv. lipofiling,” dopĺňa MUDr. Glück.
Aj po tomto zákroku je nevyhnutné nosiť špeciálnu sťahovaciu bielizeň, tak ako pri starších metódach liposukcie.

Napíšte nám

Táto stránka je chránená systémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania .

* - povinná položka

 
Táto stránka je chránená systémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania .