LED terapia - unikátne ošetrenie pleti

Ste zúfalá z pohľadu do zrkadla, pretože v ňom vidíte ženu s unavenou tvárou, ktorej dlhá zima pridala na vráskach? Alebo vás trápia rozšírené póry, či dokonca akné? Odpoveďou na tieto, ale aj iné problémy pleti, je výkonná biostimulácia kože takzvanou LED terapiou.

LED terapia - unikátne ošetrenie pleti O akú terapiu ide, vysvetlil riaditeľ Centra plastickej a estetickej chirurgie v Košiciach, MUDr. Miroslav Glück. LED terapia predstavuje jednoduchý a veľmi efektívny spôsob starostlivosti o pokožku. Táto prevratná metóda ošetrovania pleti využíva rôzne typy LED lúčov. Červené svetlo stimuluje regeneráciu kožného tkaniva, pretože zvyšuje produkciu kolagénu v pokožke a stimuluje fibroblasty, čo vedie k opätovnému spusteniu regeneračných mechanizmov. Žlté svetlo lieči začervenania, má detoxikačné a vyhladzujúce účinky a zlepšuje lymfatickú aj krvnú cirkuláciu. Modré svetlo sa zase používa pri liečbe rozšírených pórov a akné, pretože má anibakteriálne a čistiace účinky, čím redukuje množstvo kožného mazu a zreteľne zlepšuje vzhľad mastnej pleti, hovorí MUDr. Miroslav Glück, ktorý LED terapiu pleti odporúča aj ako doplnkovú podpornú formu liečby popri rôznych plastických a estetických ošetreniach.

LED terapia podľa neho funguje ako vypínač pleti, zlepšuje jej jemnosť, prispieva k lepšiemu vyživovaniu, spevneniu a omladeniu. Eliminuje vrásky, urýchľuje hojenie rán po operáciách a zjemňuje textúru jaziev. Zlepšuje aj vzhľad nerovnomernej pigmentácie pokožky – napomáha vyblednutiu jaziev, pieh alebo tmavých kruhov pod očami a pomáha tiež predchádzať vzniku stareckých škvŕn. Dá sa absolvovať buď cielene pri špecifickom probléme pleti, po operá
ciách na urýchlenie hojenia jaziev, ale aj ako omladzovacia procedúra či relax po náročnom dni. Je to bezbolestná a bezpečná terapia pre všetky typy pokožky bez nežiaducich vedľajších účinkov.

Určitá vlnová dĺžka svetla preniká do rôznych úrovní kože s jej štruktúrami, na ktoré vplýva svojimi špecifickými účinkami. Bunky kože rastú preukázateľne rýchlejšie, keď sú vystavené expozícii LED svetla určitej vlnovej dĺžky, pričom stimulácia buniek spôsobuje lepšiu hydratáciu a prekrvenie kože, ktorá je napohľad zdravšia a vitálnejšia. Výsledkom je napnutie a omladenie pleti  tváre, krku alebo dekoltu, v závislosti na mieste aplikácie a množstvo ďalších pozitívnych účinkov, dodáva MUDr. Miroslav Glück.

Napíšte nám

Táto stránka je chránená systémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania .

* - povinná položka

 
Táto stránka je chránená systémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania .