Laser GentleLASE vyčarí hladkú pokožku. Bez chĺpkov (Korzár)

Chcete sa dozvedieť, ako sa pohodlne a efektívne zbaviť nadmerného nežiaduceho ochlpenia? Čím sa líši takáto liečba laserom od tradičných epilačných a depilačných techník? Zaujímavý je fakt, že niektoré časti tela sa dajú depilovať aj v lete.

Odstraňovanie nežiaduco viditeľných chĺpkov nemožno považovať už len za módu, ale možno hovoriť o jeho zaradení do súčasnej kultúry starostlivosti o vlastné telo. V určitých lokalizáciách je to i vizitkou osobnej hygieny, kultivovanosti a estetiky. Tradične používané techniky na odstraňovanie chĺpkov ako holenie, vytrhávanie, teplé a studené vosky, orientálna metóda, poskytujú iba dočasný efekt. Doteraz jedinou metódou na trvalejšie odstránenie chĺpkov bola epilácia elektrolýzou či elektrotermolýzou tzv. elektrickou ihlou. Metódy sú väčšinou bolestivé, vyžadujú veľa času a výkon je obmedzený na menšie plochy.

Výskum priniesol revolučnú novinku

Výskum a vývoj laserových systémov priniesol i do tejto liečebno-kozmetickej oblasti revolučnú novinku depilačný laser. GenteLASE je novou generáciou alexandritového laseru. "Laserový lúč s vysoko e nergetickým dlhým pulzom prechádza cez kožu až ku vlasovej cibuľke, z ktorej chĺpok vyrastá. Laserová energia sa pretransformuje na tepelnú, čo spôsobí zničenie cibuľky bez zmien v okolitej koži. Povrchová časť, čiže pokožka je počas liečby významne chránená dynamickým chladiacim procesom, ktorý je už automatickou súčasťou prístroja. Princípom tohto deja je aplikácia chladiaceho kryogénu sprejom na kožu v krátkom časovom intervale pred osvetlením laserovým lúčom. Tým sa dosiahne významné schladenie najpovrchovejších vrstiev pokožky, ošetrenie je bez popálenín a poskytuje výrazne vyšší komfort pre pacienta. Liečba sa totiž stáva takmer bezbolestná," vysvetľuje MUDr. Andrea Nestorová z Centra plastickej a estetickej chirurgie v Košiciach, kde s touto špičkovou americkou technológiou pracujú už 13 rokov a boli prví na Slovensku. Tento špecifický systém pomáha ochrániť kožu, zatiaľ čo efektívnosť liečby ne ovplyvňuje. Veľkou výhodou je voliteľný priemer sondy dovoľujúci ošetrenie väčšej plochy, ako i možnosť nastavenia vysokých dávok, čo umožňuje lepší terapeutický efekt.

Gentle lase si poradí aj s väčšími plochami

Pri použití laserového prístroja GentleLASE na odstraňovanie nadmerného ochlpenia neexistuje obmedzenie lokalizáciou s výnimkou pigmentových névov (znamienok). U žien sú najčastejšími miestami horná pera, okolie prsných bradaviek, pazuchy, okolie pupku, tzv. „bikiny", prakticky celé dolné končatiny a predlaktia. Aj u mužov sa dajú vyriešiť problematické lokalizácie: hrubé, zrastajúce sa obočie, šija a trup. V závislosti od plošného rozsahu nadmerné ho ochlpenia, od hustoty rastu chĺpkov sa procedúra liečby laserom líši v každom konkrétnom prípade. Každej aplikácii laserového lúča na kožu predchádza dynamické chladenie spríjemňujúce zákrok. "Dĺžka procedúry je podľa lokalizácie od 10 minút do jednej hodiny, čo je výrazne kratší čas v porovnaní s predchádzajúcimi typmi prístrojov. Bezprostredne po zákroku môže pacient odísť domov. Ošetrenie je ambulantné a nevyžaduje práceneschopnosť. Ošetrená plocha je ružová alebo mierne začervenalá, ale len krátky čas po zákroku. Vzácne trvá viac než dva dni a mizne spontánne, " dodáva doktorka Nestorová.

Opatrenia pred a po depilácii

Treba sa vyhýbať slnku 4-6 týždňov pred a po liečbe laserom, 3-4 týždne pred zákrokom sa chĺpky nesmú odstraňovať voskom ani mechanickým vytrháva ním, ani bielenie chĺpkov nie je vhodné. Určité lokality tela, ktoré nie sú vystavené priamemu slnku, sa môžu úspešne depilovať aj v lete za dodržania určitých pokynov. "Vlasy a chĺpky rastú cyklicky. Zjednodušene povedané jedny sú vo fáze rastu a iné vo fáze útlmu. Počet ošetrení laserom potrebných na ich odstránenie závisí od typu kože, sfarbenia i hrúbky chĺpkov. Spravidla je potrebných 4-6 ošetrení, pretože žiaduci liečebný proces ovplyvňuje vždy chĺpky počas ich rastovej fázy. Opakovanie zákroku je nutné v časovom intervale ich dorastania práve do tejto fázy, to znamená asi po 6 8 týždňoch," vysvetľuje MUDr. Andrea Nestorová.

Napíšte nám

Táto stránka je chránená systémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania .

* - povinná položka

 
Táto stránka je chránená systémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania .