HydraFacial omladí a vyživí pleť aj v lete (Korzár)

Systém HydraFacial® ponúka neinvazívnu rejuvenizáciu pleti najnovšej generácie. Podľa klinických štúdií, ktoré boli robené poprednými dermatológmi v USA, vykazuje lepšie výsledky ako ostatné rejuvenačné procedúry. Jeho obrovskou výhodou je, že sa môže využívať celoročne, to znamená aj v letných mesiacoch a je efektívny pre všetky typy pleti. A navyše vidíte výsledok takmer okamžite bez nutnosti rekonvalescencie.

Bezbolestné ošetrenie

V čom sa HydraFacial odlišuje od bežného čistenia pleti?
„Tento prístroj ponúka neinvazívnu rejuvenizáciu pleti najnovšej generácie. Kombinuje v sebe procedúry, akými sú exfoliácia, chemický peeling, hĺbkové čistenie, aplikácia aktívnych látok a fototerapia, ako žiadny iný prístroj. Výhodami tohto systému je aj to, že počas hĺbkového čistenia nedochádza k mechanickému vytláčaniu nečistôt a následnému podráždeniu, resp. traumatizácii pleti. Nečistoty sú odstraňované podtlakom, tzn. priamo sa z pleti „vysávajú". Tlak je možné prispôsobiť citlivosti pleti klienta. Rovnako jednotlivé aktívne látky resp. kroky volíme podľa potrieb klienta. Jednou z najväčších výhod je, že celé ošetrenie je absolútne bezbolestné,"vysvetľuje dermatologička MUDr. Andrea Nestorová z Centra plastickej a estetickej chirurgie v Košiciach, kde prevratnú metódu už využívajú.

Ako pôsobia aktívne látky?

Systém HydraFacial pracuje s viacerými špeciálnymi roztokmi obsahujúcimi množstvo aktívnych látok. Počas exfoliácie sa používa roztok s obsahom glykozaminoglykanov a kyseliny mliečnej, ktoré zmäkčujú sébum a nečistoty, čím umožňujú lepšie a šetrnejšie čistenie pleti. Na mastnú a silne zanesenú pleť sa používa roztok s obsahom kyseliny salicylovej, ktorá redukuje zápalové procesy, následné začervenanie pleti a napomáha stiahnutiu pórov. Počas fázy s chemickým peelingom sa nanesie roztok s obsahom kyseliny glykolovej, ktorá napomáha zmäkčeniu a následne odstráneniu odumretých buniek pokožky.
"V ďalšom kroku dochádza k aplikácii komplexu peptidov s obsahom: Acetyl-Octapeptid-3, ktorý blokuje neurotransmiter acetylcholin, nevyhnutný na aktiváciu nervovo-svalového spojenia a tým redukuje výskyt jemných vrások a liniek, ktoré sú spôsobené svalovou kontrakciou najmä v oblasti na čele a v okolí očí. Palmitoyl Dipeptid-5, ktorý stimuluje fibroblasty k zvýšenej produkcii kolagénu a elastínu, čím zlepšuje pružnosť a zvyšuje pevnosť pleti. Sérum s obsahom kyseliny hyalurónovej a antioxidačných látok, akými sú vitamíny A,E,C, pomáhajú redukovať účinky voľných radikálov a poškodenia buniek vznikajúce v dôsledku oxidačného stresu. Spolu s výťažkami z bieleho čaju, rozmarínu a pagaštanu konského a ďalších aktívnych látok pleť omladia a rozjasnia," dodáva dermatologička.

Vhodný pre ženy i mužov

Hydrafacial je vhodný pre všetky vekové kategórie mužov aj žien. "Je to ideálne ošetrenie predovšetkým u osôb s problematickou pleťou, ako je tvorba akné, mastná, či suchá pleť a, samozrejme, pleť s prvými známkami starnutia. Ošetrenie pomocou prístroja Hydrafacial nie je kontraindikované ani v prípade, že sa jedná o opálenú pokožku. V deň ošetrenia si klient/ka dá pauzu a druhý deň sa môže spokojne pohybovať na slniečku, ísť k vode. Samozrejme, nesmieme zabúdať na krém s ochranným faktorom minimálne 30," vysvetľuje odborníčka.
Samotné ošetrenie trvá cca 60 minút, závisí to od stavu pleti a kompletnosti procedúr. Efekt je viditeľný ihneď po ošetrení.
"Odporúčame ošetrenie opakovať 1-krát za 14 - 28 dní podľa stavu pleti. V prípade anti-aging procedúry je vhodné doplniť ošetrenie mezoterapiou, aplikáciou botoxu, výplni s kyselinou hyalurónovou k úplnej dokonalosti. Pri ošetrení aknóznej pleti systémom Hydrafacial odporúčame klientom doplniť procedúru aj o domácu aplikáciu lokálných terapeutických prostiedkov, ako sú antibiotiká vo forme roztokov a krémov, lokálne retinoidy, kyselina azealová, adapaleny a ďalšie.
Úžasné je, že Hydrafacial je neinvazívne ošetrenie, po ktorom môžete hneď pokračovať v pracovnom procese, vyraziť na rande, či len relaxovať. Pleť je po ošetrení krásne vyhladená, rozjasnená a dokonale čistá," dodáva dermatologička MUDr. Andrea Nestorová.

Napíšte nám

Táto stránka je chránená systémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania .

* - povinná položka

 
Táto stránka je chránená systémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania .