Dokonalé líčenie na každú príležitosť. NA STUŽKOVEJ OČARTE 3D RIASAMI A MLADISTVOU SVIEŽOSŤOU (Korzár)

Stačí zopár šikovných ťahov "farbičkami" a tvár ženy sa neuveriteľne zmení. Dostane celkom inú iskru a šmrnc. Líčenie je skrátka umenie, ktoré z nás robí nežné víly aj sexi dračice. S blížiacim sa záverom roka prichádza čoraz viac príležitostí na to, aby sme zažiarili, či už aktuálne na stužkových slávnostiach, na blížiacich sa firemných vianočných a koncoročných večierkoch, alebo počas nadchádzajúcej plesovej sezóny. Ako na to poradí dermatokozmetička a vizážistka Zuzana Valíková z Make Up Atelier Paris Slovakia v Centre plastickej & estetickej chirurgie v Košiciach.

Navždy sa zachová...

Prvý ples ovenčený zelenými stužkami je veľkolepou príležitosťou pre dievčatá, ktoré sa v ten večer zmenia na mladé dámy. K tejto udalosti neodmysliteľne patria nádherné šaty, slávnostný účes a bezpochyby dokonalé líčenie. Mnoho dievčat sa však snaží pôsobiť staršie, než sú a zbytočne si pridávajú na veku. „Mali by vyzerať mladistvo a sviežo, no napriek tomu inak ako v bežný deň," konštatuje Z. Valíková a dodáva: „Existujú farby, ktoré vám zaručia, že tento vzhľad dosiahnete a to sú hlavne hnedá, zlatá, marhuľová, béžová či medená. Snažte sa vyhýbať ostrým linkám a čiernej farbe. Líčenie očí môže byť aj obľúbené dymové, avšak je dôležité pripomenúť, že dymové líčenie neznamená čierne. K zvýrazneným očiam, samozrejme, volíme jemné pery, ideálny je lesk a nezabúdame na zvýraznenie líčok." Stužková slávnosť je významnou udalosťou aj pre mamičky, ktoré chcú svoje ratolesti reprezentovať čo najlepšie. Ako by sa mali nalíčiť? Maminy si môžu dovoliť líčenie o niečo výraznejšie, ako je denné. Nemali by však zabúdať na to, že zdôrazniť smú len jednu partiu tváre - teda ak budú mať výrazne nalíčené oči, ústa by mali byť jemnejšie, alebo naopak, ak chcú mať výrazné pery, očiam stačí jemné líčenie.

Riasy filmovej hviezdy

Asi každá z nás sníva o dlhých, hustých a vytočených riasach, ako mávajú filmové hviezdy, ktorým nimi stačí zaklipkať a spôsobia prievan. Dnes sa im už môžete vyrovnať aj vy. A byť napríklad hviezdou stužkovej. Neodolateľný pohľad získate 3D mihalnicami. „Vďaka nim rozžiarite svoj pohľad, ušetria vám čas, aj peniaze a pritom vaše mihalnice vôbec nepoškodia. Sú vytvorené tak, aby ženám neprekážali a nezaťažovali viečka. Dĺžku mihalníc si môže stanoviť každá žena sama. Nalepujú sa po jednej na vaše vlastné, takže výsledok bude prirodzený, no pritom krásny a zmyselný," vysvetľuje Z. Valíková. Umelé riasy vám vydržia 4 - 6 týždňov, ak ich z rôznych príčin chcete „zložiť" skôr, stačí zájsť za vizážistkou, ktorá vás ich zbaví pomocou špeciálneho odstraňovača. Na výber je niekoľko druhov umelých mihalníc a to 3D, alebo 4D mihalnice, môžu byť hodvábne, ktoré sú mäkšie a pružnejšie ako syntetické, alebo norkové, ktoré sú charakteristické svojou dokonalou imitáciou prirodzených ľudských mihalníc - ľahkosťou a jemnosťou na dotyk.

Zakaždým iná žena

Mnohé ženy robia jednu chybu - ak si raz zvyknú na jeden spôsob líčenia, môžete ich takto namaľované stretnúť vždy a pri každej príležitosti. S rovnako výrazným mejkapom idú do práce, na nákupy, na večernú párty, ba aj na ples... Takto však výzor môže ľahko zovšednieť. Druhá skupina sú zase málo odvážne dámy, ktoré sú presvedčené o tom, že ľahkým, ba až nahým denným líčením si vystačia aj na veľké spoločenské príležitosti. To je však omyl dámy! Líčenie by ste mali rozdeľovať na denné a večerné, aby ste stále boli iná a stále svoje okolie niečím prekvapili. Ak vám chýba potrebná prax, v košickom Centre plastickej & estetickej chirurgie vám pomôžu. Počas víkendov tam poskytujú kompletné profesionálne líčenie a hair styling a rovno odtiaľ môžete odísť na spoločenskú akciu. Vizážistka Zuzana Valíková vám poradí, ako rozlíšiť základné spôsoby líčenia.

Denný mejkap

V prvom rade nezabúdajte, že denné svetlo je najostrejšie a najnemilosrdnejšie. Preto by mal denný mejkap pôsobiť veľmi jemne, sviežo a prirodzene. „Dôraz kladieme na vhodný výber farieb a čiernu by ste mali vynechať. Pri líčení očí sú ideálne teplé zemité farby – rôzne odtiene hnedej, telová, béžová, ružovkastá, či marhuľová. Tieto farby zaručia u všetkých typov pleti rozjasnenie a celkový vzhľad bude vďaka tomu pôsobiť mladistvo a sviežo," radí Z. Valíková. Aby ste dosiahli žiadaný efekt budete k tomu potrebovať podkladovú bázu, korektor, mejkap, rozjasňovač, lícenku, špirálu a lesk, prípadne jemný rúž. Samozrejmosťou je upravené obočie. Ak to nemáte, ako sa hovorí, v rukách, radšej sa zverte do rúk profesionálov, pretože správne vytvarované obočie dodáva tvári ten správny výraz.

Večerný mejkap

Ak sa chystáte na spoločenskú akciu či párty, môžete si v líčení dovoliť viac, ako pri bežnom dennom líčení. To sa, mimochodom, dá veľmi ľahko zmeniť na večerné, stačí zvýšiť intenzitu farieb, ktoré umelé osvetlenie pohltí. „Okrem toho môžeme siahnuť po výrazných farbách, dramatickom líčení očí, očných linkách, rôznych trblietkach a glitroch či spomínaných umelých riasach. Je dovolené použiť viacero farbieb a navzájom ich kombinovať. Všeobecne platí, že dôraz kladieme buď na pery, alebo na oči, nikdy nie na oboje. Pri večernom líčení môžeme okrem klasického tieňovania technikou eyeshadow použiť aj iné techniky, napríklad pencil techniku, watercolor techniku alebo gélovú techniku.

Vyhradené pre nevesty

Rozhodli ste sa túto jeseň pre závažnú životnú zmenu a chystáte sa vstúpiť do stavu manželského? Aby z vás bola očarujúca nevesta, potrebujete dokonalý mejkap, ktorý by len podčiarkol vašu osobnosť. „Svadobný mejkap môže byť veľmi jemný, romantický, farebný, extravagantný, dokonca až dramatický. Vždy je dôležité, aby bolo líčenie v súlade so samotnou nevestou, ako aj so zvyškom svadobnej témy, so svadobnými šatami, účesom, doplnkami, výzdobou, svadobnou kyticou, popolnočnými šatami... Treba mať na zreteli fakt, že nevesta prechádza všetkými fázami svetla a tomu musíme prispôsobiť aj mejkap. Nevesta veľkú časť svojho dňa D trávi ešte na dennom svetle, väčšiu časť však pod umelým osvetlením, no zároveň musí vyzerať fantasticky na fotografiách. Preto je ideálne, ak si svadobné fotenie naplánuje ešte pred svadbou, alebo až po nej," radí budúcim nevestám Z. Valíková.

Napíšte nám

Táto stránka je chránená systémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania .

* - povinná položka

 
Táto stránka je chránená systémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania .