Košice a Bratislava

Vlasová mezoterapia

Invazívna vlasová mezoterapia

Vlasová mezoterapiaNadmerná strata vlasov trápi ženy aj mužov. Príčiny môžu byť naozaj rôzne, či už vonkajšie alebo vnútorné. GÉVÉ Klinika je tu aj preto, aby sme Vám pomohli zistiť príčinu straty vlasov a spoločne ju vyriešili. Vieme určiť spúšťač a aj pôvod vypadávania vlasov. Jedným z účinných spôsobov na vyriešenie tohto problému  je takzvaná Invazívna mezoterapia.

Invazívna mezoterapia je metóda, ktorá sa v estetickej dermatológii používa pri revitalizácii pokožky tváre, krku, dekoltu, pri redukcii celulitídy a taktiež pri ošetrení vlasov a vlasovej pokožky.

Na základe charakteru vypadávania vlasov sa dá približne určiť možný spúšťač a pôvod vypadávania vlasov. Na GÉVÉ Klinike Vám určite poradíme a Váš problém vyriešime.

Čo je to invazívna mezoterapia?

Invazívna mezoterapia je metóda, ktorá sa v estetickej dermatológii používa pri revitalizácii pokožky tváre, krku, dekoltu, pri redukcii celulitídy a taktiež pri ošetrení vlasov a vlasovej pokožky.

Účinky mezoterapie

 • zabraňuje vzniku enzýmov,ktoré spôsobujú stratu vlasov
 • stimuluje proliferáciu vlasových buniek, čím umožňuje vznik nových vlasov
 • stimuluje cirkuláciu krvi, ktorá poskytuje optimálnu výživu a okysličenie

DermaHeal HL - mezoterapeutický roztok

Prípravok rady DermaHeal HL- mezoterapeutický roztok na obnovenie rastu vlasov, ktorý pri mezoterapii aplikujeme, je produkt najvyššej kvality v súlade s európskymi štandardmi pre lekárske produkty injekčnej terapie.

Zloženie DermaHeal HL

Liečebný roztok DermaHeal HL obsahuje:

 • neretikulárnu kyselinu hyaluróvou
 • špeciálne pripravené peptidy
 • vitamínový komplex a minerály
 • esenciálne kyseliny
 • rastové faktory- IGF-1, bFGF, VEGF

Indikácie k vlasovej invazívnej mezoterapii

 • liečba straty vlasov u mužov a žien rôzneho pôvodu (androgenetická alopécia, alopécia areata, difúzne padanie vlasov)
 • poruchy štruktúry vlasov (jemné, suché a rozštiepené vlasy)
 • ochorenia pokožky hlavy (nadmerné mastenie, lupy)

Kontraindikácie k vlasovej invazívnej mezoterapii

 • v tehotenstve a kojení
 • pri akútnom zápale kože
 • pri oslabenom imunitnom systéme
 • počas vírusových ochorení

Ako prebieha samotná mezoterapia?

Dĺžka mezoterapie trvá podľa rozsahu ošetrovanej plochy, v priemere 20-30 minút. Pred vlastnou aplikáciou liečebného roztoku Vám lekár/ka ošetrované miesto očistí a dezinfikuje. Potom aplikuje veľmi tenkými ihličkami liečebný roztok do vopred určených miest.Vlasová mezoterapia

Ihličiek sa obvykle používa viac, pretože dochádza k ich častému otupeniu a bolestivosť zákroku by sa tým zvyšovala. Znecitlivenie vo väčšine prípadov nie je nutné. U extrémne citlivých pacientov je možné použiť lokálne anestetikum, pri ohraničenej plešatosti znecitlivejúci krém či sprej.

Aké sú výsledky invazívnej vlasovej mezoterapie?

 • zlepšenie hydratácie a elasticity kože
 • stimulácia a revitalizácia vlasových folikulov
 • podpora rastu vlasov a obmedzenie straty resp. vypadávanie vlasov
 • povzbudenie prekrvenia vlasovej pokožky
 • zlepšenie výživy vlasov
 • celkové zlepšenie vzhľadu vlasov a vlasovej pokožky

Koľko ošetrení budem potrebovať?

Počet celkových ošetrení sa stanovuje podľa schéma a stavu postihnutia.

Aké sú obmedzenia pre pacienta po ošetrení?

Bezprostredne po ošetrení je možné začervenanie, drobná bolesť hlavy, opuch ustupujúci behom jedného až dvoch dní.

Veľmi vzácne sa môže prejaviť hematóm, granulom, ohraničené zápalové ložisko, alergie.

Dva až tri dni po aplikácii neodporúčame saunu, solárium, kúpanie, pobyt na priamom slnku, pobyt v mraze.

Vlasová mezoterapia - STEM CELL TREATMENT

Krásne a husté vlasy

Túžba po zdravej, bujnej a kvalitnej hrive je snom prevažnej väčšiny mužov i žien. Žiaľ, vypadávanie vlasov postihuje vysoké percento populácie  a takmer každý človek počas svojho života zažil nejaký problém s vlasmi. Vypadávanie vlasov najčastejšie spôsobuje úbytok mužského hormónu testosterónu, zvaného androgénna alopécia, ktorý postihuje väčšinu mužov, ale môžu ním trpieť aj ženy.

Spúšťačom nadmerného vypadávania vlasov môže byť aj nedostatok zinku a  železa v organizme, tiež ako dôsledok drastických diét, pri nedostatku niektorých aminokyselín, vitamínov a stopových prvkov. Alopéciu môžu spôsobiť aj zápalové, predovšetkým infekčné hubové, kvasinkové a bakteriálne ochorenia pokožky hlavy, tiež ako následok chronických kožných ochorení. Poruchy súvisia aj s chorobami štítnej žľazy, s ochorením na týfus a poruchy sprevádzajú chemoterapiu onkologických ochorení.

Dermaheal Stem C´rum HL

Dermaheal Stem C´rum HL je produkt určený na mezoterapiu vlasov (injekčná metóda). Jeho účinok spočíva v unikátnom zložení, ktoré obsahuje výťažky z kmeňových buniek. Nie je určený len na zastavenie nadmerného vypadávania vlasov, ale ja na podporu obnovy rastu vlasov. Výťažky z kmeňových buniek a obsiahnuté rastové faktory dokážu revitalizovať vlasové vačky.

Aktívne ingrediencie revitalizujú vlasové vačky, stimulujú cirkuláciu krvi (výživa vlasových vačkov) a zlepšujú celkový stav pokožky hlavy. Jedná sa o najúčinnejšiu vlasovú mezoterapiu značky Dermaheal.

Zloženie Dermaheal Stem C´rum HL

 • 3 rastové faktory: sh-Oligopeptid-2 (IGF-1), sh-Polypeptid-1 (bFGF), sh-Polypeptid-9 (VEGF)
  Komplex rastových faktorov revitalizuje vlasový folikul, blokuje DHT, rozmnožuje vlasové bunky a zabezpečuje ich migráciu.
 • Copper Tripeptid-1 – spevňuje vlasy a stimuluje vlasové vačky k produkcii zdravších vlasov. Podporuje obeh krvi v pokožke
 • Biotin – spomaľuje vypadávanie vlasov a pozitívne ovplyvňuje kvalitu vlasov
 • Výťažok z kmeňových buniek – podporuje proliferáciu a diferenciáciu dospelých kmeňových buniek na bunky vlasov

Účinky Dermaheal Stem C´rum HL

Výťažok z kmeňových buniek pomáha revitalizovať vlasovú bunku, podporuje proliferáciu a diferenciáciu dospelých kmeňových buniek na bunky vlasov. Komplex 3 rastových faktorov a jedného biomimetického peptidu podporuje proliferáciu (množenie) vlasových buniek, ich migráciu a celkovo revitalizáciu vlasového vačku. Obsiahnutý biotin ovplyvňuje rast a kvalitu vlasov, spomaľuje taktiež ich vypadávanie.

Ako prebieha samotný zákrok aplikácie kmeňových buniek?

Dĺžka aplikácie kmeňových buniek trvá podľa rozsahu ošetrovanej plochy, v priemere 20-30 minút. Pred vlastnou aplikáciou liečebného roztoku Vám lekár ošetrované miesto očistí a dezinfikuje. Potom aplikuje veľmi tenkými ihličkami liečebný roztok do vopred určených miest. Ihličiek sa obvykle používa viac, pretože dochádza k ich častému otupeniu a bolestivosť zákroku by sa tým zvyšovala. Znecitlivenie vo väčšine prípadov nie je nutné. U extrémne citlivých pacientov je možné použiť lokálne anestetikum, pri ohraničenej plešatosti znecitlivejúci krém či sprej.

Kmeňové bunky sú primárne nediferencované bunky, ktoré majú schopnosť premeniť sa (diferencovať) na akýkoľvek iný typ buniek. Táto schopnosť kmeňových buniek za normálnych okolností umožňuje telu vytvárať nové bunky a opravovať tak poškodené alebo opotrebované časti tkanív a orgánov (krvi, kože, črevnej sliznice, nervové, svalové, kožné bunky...). Kmeňové bunky majú okrem schopnosti diferencovať sa aj schopnosť svoje vlastné obnovy. Za fyziologických okolností predstavujú v organizme akúsi univerzálnu zásobu náhradných dielov pre najrôznejšie tkanivá a orgány.


Radi odpovieme na Vaše otázky

(max. veľkosť všetkých fotiek spolu je 10 MB)

Pre jednoduchšie a jednoznačnejšie posúdenie Vašej žiadosti môžete nahrať aj fotky.
Poznámka: Fotografia nie je povinnou položkou!


* - povinná položka