Diagnostika vypadávania vlasov - Trichológia

100Eur*

* táto cena je len orientačná. Konečnú cenu zákroku určí ošetrujúci lekár po konzulácii s pacientom na základe vyšetrenia

Kompletný Cenník Objednajte sa na konzultáciu 

Diagnostika vypadávania vlasov Trichológia je špeciálny vedný odbor zaoberajúci sa štúdiom vlasov a vlasovej pokožky a problémami s nimi spojené. Je to veda o štruktúre, funkcii a chorobách ľudského vlasu a vlasovej pokožky, vzniklá prepojením a využitím znalostí v odboroch dermatológie, patologickej anatómie, biológie, chémie, genetiky a kozmetiky. Trichológia Vám odpovie Vám na otázku, ako správne zlepšovať a udržovať kvalitu vlasov a vlasovej pokožky.

V dnešnej dobe si stále viac uvedomujeme svoj zovňajšok. Kvalita a kvantita vlasov ovplyvňuje výsledný vzhľad každého človeka a u veľkej časti populácie značne prispieva k dodaniu pocitu atraktivity, zvyšuje sebavedomie, ovplyvňuje profesionalitu a úspech.

Účes a stav vlasov preto nadobúda na význame. Rednutie vlasov a ich následná strata, ďalej rôzne anomálie (lupiny, nadmerné mastenie, rozštiepené vlasy atď.) vyvolávajú ako u žien, tak aj u mužov značne nepríjemný stav, ktorý ich núti neustále problém riešiť a hľadať pomoc.

Kedy by ste mali navštíviť trichológa?

Diagnostika vypadávania vlasov Dermatológ – trichológ je odborný vlasový špecialista a rozpozná vady a anomálie vlasov vrátane vlasovej pokožky. Následne Vám navrhne účinný postup k zlepšeniu stavu. Pomôže Vám vo chvíli, kedy si neviete rady ani vy, ani Váš kaderník.

Na GÉVÉ Klinike v Košiciach, v Bratislave a v Prahe doporučujeme klientom podrobiť sa trichologickému vyšetreniu k potvrdeniu nasledujúcich najčastejších diagnóz:

 • Androgenetická alopécia u mužov i žien (MAGA, FAGA)
 • Alopécia areata
 • Difúzne padanie vlasov
 • Jazviaca alopécia
 • Psoriáza vo vlasoch
 • Kontaktná dermatitída
 • Folikulitida
 • Lupy suché/mastné
 • Infekcia skalpu (mykotická, vírová, bakteriálna)
 • Seborrhoická dermatitída
 • Poruchy štruktúry vlasov

Čo od nás môžete očakávať?

Na našom pracovisku je každému klientovi venovaná individuálna starostlivosť. Pri prvej návšteve Vás najprv čaká odborná lekárska konzultácia, kde vlasový špecialista zistí, čo Vás trápi. Kvalita Vašich vlasov je totiž ovplyvňovaná nielen tým, ako sa o nich staráte, ale i radou ďalších faktorov – napr. genetickou výbavou, výživou, stresom, hormonálnymi zmenami, užívaním liekov, nevhodne zvolené postupy pri úprave vlasov mechanickou tak i chemickou cestou.

Vlasový špecialista vykoná samotné trichologické vyšetrenie pomocou špeciálnej mikrokamery a následne výsledky spracováva v programe Trichoscience, ktorý je určený k podrobnému trichologickému vyšetreniu. Zaručí Vám tým čo najpresnejšiu diagnózu. Súčasťou trichologického vyšetrenia je i kompletný rozbor krvi a v niektorých prípadoch aj analýza stopových prvkov vo vlasoch. Obe vyšetrenia majú význam pri určení príčiny vypadávania vlasov alebo už samotnej vzniknutej alopécie.

Diagnostika vypadávania vlasov
Diagnostika vypadávania vlasov

Čo zahŕňa trichologické vyšetrenie?

 • celkové zhodnotenie stavu vlasov, vlasového stvolu a pokožky hlavy
 • výpočet hustoty vlasov v záhlaví (okcipitálnej – androgen independentnej oblasti) a v oblasti kútov, topu a temena hlavy (androgen dependentnej)
 • meranie vlasových priemerov a vyhodnotenie percentuálneho zastúpenia velusových, intermediálných a terminálnych vlasov
 • analýza zastúpenia vlasov v jednotlivých rastových fázach (fototrichogram)
 • rozpoznanie prítomnosti anomálnych typov vlasov
  (dystrofické, kadaverózné, …)
 • zistenie rýchlosti rastu vlasov a dennej straty vlasov (trichometria)
 • určenie percentuálneho zastúpenia folikulárných jednotiek podľa počtu vlasov
 • určenie typu alopécie a príčiny zvýšeného vypadávania vlasov
 • určenie vhodnosti na prípadne možnú vlasovú transplantáciu

Celkové sedenie u trichológa trvá asi 40 minút (konzultácia + odborné vyšetrenie). Samotné výsledky trichologického vyšetrenia sa posielajú elektronickou poštou väčšinou do dvoch týždňov. Zákazník sa stáva klientom trichológa a po určite dobe (6-9 mesiacov) prichádza na kontrolu. Opäť sa urobí analýza vlasov a konzultuje sa priebeh liečby.

Výsledky obsahujú obrázkovú časť a záver vyšetrenia, kde je zhodnotený celkový stav vlasov, určený typ alopécie alebo príčina padania vlasov a navrhnutá liečba.
 
U androgenetickej alopécie a pri alopécia areata sa trichológ vyjadruje jednak k potvrdeniu diagnózy, ďalej k stavu darcovskej plochy (odberové miesto), prognózy ochorenia a indikácii k vlasovej transplantácii.

Ukážka výsledku z trichologického vyšetrenia

 
Diagnostika vypadávania vlasov
Diagnostika vypadávania vlasov

Objednajte sa na konzultáciu

(max. veľkosť všetkých fotiek spolu je 10 MB)

Pre jednoduchšie a jednoznačnejšie posúdenie Vašej žiadosti môžete nahrať aj fotky.
Poznámka: Fotografia nie je povinnou položkou!


Táto stránka je chránená systémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania .

* - povinná položka