Zväčšenie poprsia (augmentácia)

3220
 Eur*

* cena operácie. Konečnú cenu zákroku určí ošetrujúci lekár po konzultácii s pacientom na základe vyšetrenia

Kompletný Cenník OBJEDNAJTE SA NA KONZULTÁCIU 

✓ Zväčšenie a vylepšenie tvaru poprsia implantátmi.
✓ Zlepšenie harmónie tela a vyššie sebavedomie klientky.
✓ Nenápadná jazva.
✓ Implantáty obsahujúce silikónový gél, ktorý najvernejšie napodobňuje konzistenciu, pohmat a pohyb prirodzeného prsníka.
✓ Zákroky na GÉVÉ Klinike sú vykonávané špičkovými a vyhľadávanými lekármi s dlhoročnou praxou.

Na GÉVÉ Klinike je tento zákrok rutinnou záležitosťou a naši lekári majú množstvo spokojných klientok.

O augmentácii 

Zväčšenie poprsia patrí k jedným z najvyhľadávanejších zákrokov v oblasti estetickej a plastickej chirurgie.

Pomocou augmentácie poprsia dosiahneme atraktívny vzhľad, krajší tvar a plnosť prsníkov. Augmentácia je efektívne riešenie pre ženy, ktoré trápi nespokojnosť s veľkosťou či tvarom prsníkov, ich pevnosť ako následok redukcie hmotnosti či výrazná asymetria prsníkov (jeden prsník výrazne menší ako druhý).

Augmentácia - zväčšenie poprsia sa vykonáva pomocou špeciálnych implantátov, ktoré sa vyberajú podľa anatomických podmienok a individuálnych požiadaviek klientky. Zo zväčšením prsníkov je taktiež možné súčasne vyriešiť výraznejšiu asymetriu alebo môže byť sučastou modelácie ovisnutých prsníkov.

V súčasnej modernej plastickej chirurgii sa implantáty najčastejšie vkladajú pod mlieču žľazu (pod sval) a preto dojčene nieje problém.

Lekári na GÉVÉ Klinike vedia splniť, po vzájomnej dohode s klientkou, akékoľvek požiadavky.

Pre koho je táto operácia vhodná ?

Zväčšenie prsníkov je operácia, ktorú si každá žena musí dobre premyslieť. Rozhodnutie podstúpiť túto operáciu by malo byť pevné a pacientka by sa preňho mala rozhodnúť sama, bez prílišného ovplyvňovania okolím. Ide o zákrok vyžadujúci relatívne dobré fyzické zdravie pacientky, preto je nevyhnutné predoperačné vyšetrenie.

Najčastejšie uvádzanými dôvodmi augmentácie prsníkov sú

  • - nespokojnosť s veľkosťou prsníkov
  • - zmenšenie prsníkov alebo zmena ich tvaru a pevnosti ako následok dojčenia
  • - zmenšenie prsníkov alebo zmena ich tvaru a pevnosti ako následok redukcie hmotnosti
  • - výrazná asymetria prsníkov (jeden prsník výrazne menší ako druhý)

Augumentácia

Anatómia prsníka

Prsník je tvorený tukovým tkanivom, mliečnou žľazou a väzivom. Pod samotným prsníkom sa nachádza malý a veľký prsný sval. Tvar prsníka je čiastočne daný pružnosťou kože pokrývajúcej prsník. Počas tehotenstva dochádza k dočasnému zväčšeniu mliečnej žľazy, čo má za následok roztiahnutie kožného krytu. Tomuto faktu sa pripisuje najväčší význam z hľadiska zmeny tvaru prsníka po dojčení či tehotenstve.

Druhy prsníkových implantátov

Na GÉVÉ Klinike používame LEN KVALITNÉ IMPLANTÁTY, ktoré sú certifikované a dlhodobou praxou overené ! Pokračuje text V súčasnosti je na trhu mnoho druhov prsníkových implantátov. Z praktického hľadiska ich delíme podľa druhu ich náplne, podľa tvaru a podľa povrchu implantátu. Podľa druhu náplne sa používajú implantáty plnené gélom a implantáty plnené soľným roztokom (používané najmä v USA).

U nás sa používajú takmer výhradne implantáty plnené silikónovým gélom. Silikón najvernejšie napodobňuje konzistenciu, pohmat a pohyb prirodzeného prsníka.

Podľa tvaru ich delíme na okrúhle a anatomicky tvarované. Voľba najvhodnejšieho tvaru je závislá na požadovanom výslednom efekte. Pri použití okrúhlych implantátov je hranica medzi implantátom a prirodzeným tkanivom prsníka viditeľnejšia a prsník má nápadne okrúhly tvar. Pri použití anatomicky tvarovaných implantátov je výsledný tvar prsníkov, ako aj ich sklon, prirodzenejší.

Výber tvaru implantátov je teda závislý na tvare prsníkov, ktorý si pacientka želá dosiahnuť, ako aj na dohode s plastickým chirurgom. Podľa druhu povrchu sa implantáty delia na hladké a textúrované.

Dnes sa však používajú výhradne textúrované implantáty. Textúrované implantáty vykazujú menšie riziko vzniku kapsulárnej kontraktúry (viď komplikácie) ako implantáty s hladkým povrchom.

Druhy prsníkových implantátov

Cenník

Zväčšovanie prsníkov  
- operácia 1500 €
- celková anestéza (do 2 hod.) 350 €
- implantáty okrúhle zn. Mentor 1100 €
- podprsenka (aj pri výmene implantátov) 80 €
- 24 hod. pobyt na klinike
(vrátane stravy a pooperačnej starostlivosti)
190 €
Spolu: 3 220 €*

* v prípade iného typu implantátov sa môže cena líšiť

 

 

Priebeh operácie zväčšenia poprsia

Zväčšenie prsníkov je operácia, ktorá sa najčastejšie vykonáva v celkovej anestézii. Operácia trvá 1-2 hodiny a nutnosť a dĺžka následnej hospitalizácie závisí na zvyklostiach konkrétneho pracoviska. 

Od pôvodného tvaru prsníkov, ich veľkosti, výšky a proporcionality postavy, ako aj požadovaného tvaru a veľkosti prsníkov závisí rozhodnutie o technike operácie a druhu implantátu. 

Rez, ktorým sa implantát vkladá, by mal byť vedený čo najnenápadnejšie. Snahou je čo najmenšia postoperačná jazva a jej minimálna viditeľnosť.

Druhým krokom tejto operácie je tupá preparácia tkaniva a vytvorenie kapsy, do ktorej je následne vložený implantát. Umiestnenie implantátu je možné pod žľazou (subglandulárne) alebo pod prsným svalom (submuskulárne).

Rez môže byť vedený:

  • podpazuší
  • v záhybe pod prsníkom
  • okolo prsnej bradavky

Každý z týchto spôsobov vedenia rezu má svoje výhody. Najčastejšie používaným spôsobom sa stal rez v záhybe pod prsníkom. Plastický chirurg rozhodne o najvhodnejšom spôsobe vedenia rezu, v závislosti od želaného výsledku a proporciách pacientky.

Rozhodnutie o najvhodnejšom umiestnení pre danú pacientku je prísne individuálne. Rozhodujúcim faktorom je pritom dostatočné množstvo tkaniva na prekrytie implantátu. Tkanivo by malo prekryť celý implantát. V opačnom prípade je vysoké riziko, že hranice implantátu budú viditeľné a prsník tak bude pôsobiť umelo a neprirodzene. Týmto kritériom je teda daná aj možnosť výberu správnej veľkosti prsníkového implantátu. Ak bude implantát väčší, je nutné posúdiť, či je množstvo tkaniva potrebné na jeho prekrytie dostatočné.

V opačnom prípade pacientka opäť riskuje viditeľnosť a hmatateľnosť implantátu a celkovo neprirodzene vyzerajúce poprsie. Posledným krokom je zavedenie drénu na odvádzanie krvi či prípadnej sekrécie a zašitie okrajov rany. Stehy vyberáme väčšinou po 7 – 10 dňoch.

Pooperačná starostlivosť

Najväčšia pooperačná starostlivosť trvá od prvého až po tretí deň. Bolesť je možné zmierňovať rôznymi druhmi analgetík. Pacientka je unavenejšia ešte niekoľko dní po zákroku, a prsia sú opuchnuté a citlivé na dotyk. Pri umiestnení implantátov pod sval je dĺžka rekonvalescencie o niečo dlhšia. Na niektorých pracoviskách je, vzhľadom na zvýšené riziko vzniku infekcie pre prítomnosť cudzieho telesa, zaužívané preventívne podávanie antibiotík. Po operácii je nevyhnutné nosenie špeciálnej podprsenky, a to až po dobu 4-8 týždňov. Kontroly u Vášho plastického chirurga sa pravidelne vykonávajú, a to po 4. a 12-tich týždňoch, a po roku od uskutočnenia zákroku.

Práceneschopnosť

Po augmentačnej mammaplastike je potrebné počítať približne s 2 týždňami práceneschopnosti, ako aj s obmedzením vykonávania bežných každodenných aktivít počas tejto doby.

Možné komplikácie operácie

Tak ako každá operácia, aj zväčšenie poprsia so sebou prináša určité riziká. Okrem všeobecných operačných komplikácií, ako je napr. infekcia, krvácanie, tvorba hypertrofických alebo keloidných jaziev, či komplikácií sprevádzajúcich každú celkovú anestéziu (t.j. pľúcna embólia), je nutné spomenúť aj komplikácie, ktoré sú typické konkrétne pre tento typ operácie. Najčastejšie ide o vznik kapsulárnej kontraktúry a vypudenie implantátu.

Kapsulárna kontraktúra je najobávanejšou komplikáciou tejto operácie. Ide o sťahovanie vytvorenej väzivovej kapsy. Prejavuje sa bolestivosťou prsníka, jeho tvrdnutím či zmenou jeho konzistencie. Vytvorenie dostatočne veľkej kapsy na uloženie implantátu a použitie textúrovaných implantátov znižujú riziko vzniku kapsulárnej kontraktúry. Riešením tejto komplikácie je chirurgické uvoľnenie kontraktúry, premiestnenie, ba niekedy dokonca až odstránenie implantátu.

Augmentácia prsníkov a dojčenie

Augmentácia prsníkov neovplyvňuje možnosť dojčenia v prípade, ak je správne vykonaný zákrok, pri ktorom ostáva mliečna žľaza nepoškodená. Je vedecky dokázané, že medzi dojčením s implantátmi a bez nich nie je žiaden rozdiel. Je však veľmi dôležité premyslieť si všetky výhody a riziká operácie, a to najmä v prípade plánovania tehotenstva v blízkej budúcnosti. Zvážte teda, či so zákrokom nepočkať na obdobie až po dokončení dojčenia. V prípade, že sa rozhodnete pre operáciu ešte pred otehotnením, je potrebné prekonzultovať túto skutočnosť s Vaším plastickým chirurgom.

Zaujímavosti

Pri záťažových testoch pevnosti je obal implantátov MENTOR® natiahnutý na 700 % pôvodnej veľkosti, pričom musí prejsť testom bez akéhokoľvek poškodenia.

Záťažový test pevnosti samotného implantátu MENTOR® je prevádzaný pomocou simulácie autonehody. Implantát, na ktorý je z výšky voľným pádom pustené 4,5 kg ťažké závažie, musí po teste zostať absolútne nepoškodený. Pri ďalších záťažových testoch je implantát MENTOR® vystavený pôsobeniu statického tlaku 600 kg závažia.

Aké implantáty používame?

Používame len overené špičkové implantáty s celoživotným záručným programom  značky MENTOR,  POLYTECH  a  B-LITE.


Objednajte sa na konzultáciu

(max. veľkosť všetkých fotiek spolu je 10 MB)

Pre jednoduchšie a jednoznačnejšie posúdenie Vašej žiadosti môžete nahrať aj fotky.
Poznámka: Fotografia nie je povinnou položkou!


Táto stránka je chránená systémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania .

* - povinná položka