Zväčšenie poprsia (augmentácia)

3480
 Eur*

* cena operácie. Konečnú cenu zákroku určí ošetrujúci lekár po konzultácii s pacientom na základe vyšetrenia

Kompletný Cenník OBJEDNAJTE SA NA KONZULTÁCIU 

Augmentácia poprsia patrí k NAJŽIADANEJŠÍM a NAJČASTEJŠIE vykonávaným zákrokom na GÉVÉ® Klinike.

✓ Zväčšenie a vylepšenie tvaru poprsia implantátmi
✓ Zlepšenie harmónie tela a vyššie sebavedomie
✓ Nenápadná jazva
✓ Implantáty vysokej kvality obsahujúce silikónový gél, ktorý najvernejšie napodobňuje konzistenciu, pohmat a pohyb prirodzeného prsníka, taktiež spĺňajú bezpečnostné kritéria, sú certifikované a dlhodobou praxou overené
✓ Zákroky na GÉVÉ® Klinike sú vykonávané špičkovými a vyhľadávanými lekármi s dlhoročnou praxou

+ Augmentácia poprsia vykonávaná pomocou najnovších postupov a operačných techník
+ Profesionalita s garanciou odbornej úrovne poskytovaných služieb
+ Individuálny prístup, nadštandardná starostlivosť počas celého pobytu na klinike aj po ňom
+ Možnosť splátkového financovania cez GÉVÉ® splátky BEZ NAVÝŠENIA CENY
+ Výsledky NIE SÚ LEN O KRÁSE ale aj o vašom ZDRAVÍ

SPLŇTE SI SEN O VÝSNÍVANOM DEKOLTE AJ VY.

O augumentácii

V dnešnej dobe je augmentácia poprsia bezpečný zákrok a na GÉVÉ® Klinike patrí k najžiadanejším a najčastejšie vykonávaným zákrokom.

Pri operácii kladieme dôraz na bezpečné a moderné techniky, diskrétny rez a Vašu vytúženú predstavu, ktorú premieňame na realitu.

Pomocou augmentácie poprsia dosiahneme zlepšenie estetického vzhľadu, zlepšenie harmónie tela, krajší tvar prsníkov, plnosť prsníkov a vyššie sebavedomie klientky.

Augmentácia poprsia je efektívne riešenie pre ženy, ktoré trápi nespokojnosť s veľkosťou alebo tvarom prsníkov, prípadne asymetriou ( jeden prsník je výrazne menší ako druhý). Či Vám plnšie prsia nenadelila príroda alebo sa ich tvar a pevnosť zmenila tehotenstvom a následným dojčením alebo vekom a redukciou hmotnosti,

NEZÚFAJTE ! Na osobnej konzultácii vyberieme vhodné implantáty, ich tvar a veľkosť. Zvolíme typ uloženia implantátu. V súčasnej modernej plastickej chirurgii sa implantáty najčastejšie vkladajú pod sval alebo nad svalový obal, ak to anatomické pomery nedovoľujú, tak sa vkladá pod žľazu, dojčenie nie je v oboch prípadoch problém. So zväčšením prsníkov je možné previesť súčasne modeláciu výrazne ovisnutých prsníkov.

Neváhajte sa objednať na osobnú konzultáciu a opäť nadobudnúť krásne prsia.

Všetky informácie, kompletnú sumu a ucelenú predstavu o výslednom efekte s vami preberie náš tím skúsených plastických chirurgov s dlhoročnou praxou na nezáväznej konzultácii.

Pred augmentáciou poprsia by ste mali vedieť, že :

Zväčšenie prsníkov je operácia, ktorú si každá žena musí dobre premyslieť. Rozhodnutie podstúpiť túto operáciu by malo byť pevné a klientka by sa preňho mala rozhodnúť sama, bez prílišného ovplyvňovania okolím. Ide o zákrok vyžadujúci relatívne dobré fyzické zdravie pacientky, preto je nevyhnutné predoperačné vyšetrenie.

Najčastejšie uvádzanými dôvodmi augmentácie prsníkov sú :

• nespokojnosť s veľkosťou poprsia
• nespokojnosť s tvarom poprsia
• výrazná asymetria poprsia ( jeden prsník je výrazne menší ako druhý)
• zmena tvaru, pevnosti a zmenšenie poprsia následkom tehotenstva, dojčenia alebo ako následok redukcie hmotnosti

 

Augumentácia

Anatómia prsníka

Prsník je tvorený tukovým tkanivom, mliečnou žľazou a väzivom. Pod samotným prsníkom sa nachádza malý a veľký prsný sval. Tvar prsníka je čiastočne daný pružnosťou kože pokrývajúcej prsník. Počas tehotenstva dochádza k dočasnému zväčšeniu mliečnej žľazy, čo má za následok roztiahnutie kožného krytu. Tomuto faktu sa pripisuje najväčší význam z hľadiska zmeny tvaru prsníka po dojčení či tehotenstve.

Druhy prsných implantátov

Na GÉVÉ® Klinike používame LEN KVALITNÉ IMPLANTÁTY vysokej kvality obsahujúce silikónový gél, ktorý najvernejšie napodobňuje konzistenciu, pohmat a pohyb prirodzeného prsníka, ktoré sú certifikované a dlhodobou praxou overené.

Ponúkame americké implantáty MENTOR®, ktoré sú svetovým lídrom 1 v oblasti estetickej chirurgie prsníkov.

✓ Implantáty MENTOR® sú výsledkom desaťročí výskumu
✓ Implantáty MENTOR® prechádzajú rôznymi záťažovými testami
✓ Vďaka svojej vysokej kvalite poskytuje MENTOR® DOŽIVOTNÚ ZÁRUKU

+ Implantáty MENTOR® sú bezpečné a získali oprávnenie na používanie značky zhody CE.† , majú certifikáciu CE a FDA , a mnoho ďalšieho
+ Prispôsobia sa polohe Vášho tela a pôsobia prirodzene

Ponúkame nemecké implantáty POLYTECH

✓ Implantáty sú certifikované
✓ Ponúkajú záručný program
✓ Sú testované a certifikované
✓ Polytech ponuka aj odľahčené implantáty B-Lite

V súčasnosti je na trhu mnoho druhov prsníkových implantátov. Z praktického hľadiska ich delíme podľa podľa tvaru, veľkosti a povrchu implantátu. V súčasnosti sa najčastejšie používajú implantáty plnené silikónovým gélom.

U nás sa používajú takmer výhradne implantáty plnené silikónovým gélom. Silikón najvernejšie napodobňuje konzistenciu, pohmat a pohyb prirodzeného prsníka.

Podľa tvaru ich delíme na okrúhle a anatomicky tvarované. Voľba najvhodnejšieho tvaru je závislá na požadovanom výslednom efekte. Pri použití okrúhlych implantátov je hranica medzi implantátom a prirodzeným tkanivom prsníka viditeľnejšia a prsník má nápadne okrúhly tvar. Pri použití anatomicky tvarovaných implantátov je výsledný tvar prsníkov, ako aj ich sklon, prirodzenejší.

Výber tvaru implantátov je teda závislý na tvare prsníkov, ktorý si pacientka želá dosiahnuť, ako aj na dohode s plastickým chirurgom. Podľa druhu povrchu sa implantáty delia na hladké a textúrované.

Druhy prsníkových implantátov

Cenník

Zväčšovanie prsníkov  
- operácia 1600 €
- celková anestéza (do 2 hod.) 350 €
- implantáty okrúhle zn. Mentor 1300 €
- podprsenka (aj pri výmene implantátov) 80 €
- 24 hod. pobyt na klinike
(vrátane stravy a pooperačnej starostlivosti)
150 €
Spolu: 3 480 €*

* v prípade iného typu implantátov sa môže cena líšiť

 

 

Predoperačná príprava

Pred augmentáciou poprsia je potrebná osobná konzultácia s plastickým chirurgom.

Nakoľko sa jedná o operáciu v celkovej anestézii sú nevyhnuté interné predoperačné vyšetrenia vrátane odberu krvi a ekg. Nevyhnuté je aj USG prsníkov. V prípade potreby po konzultácii s plastickým chirurgom môže byť potrebné aj hematologické vyšetrenie alebo iné vyšerenie podľa udanej anamnézy.

Pred operačným výkonom v celkovej anestézii je nutné minimálne 6 hodín nejesť a nepiť.

Informácia potrebná pre mamičky: od posledného dojčenia by mala uplynúť pol až ročná pauza.

Priebeh operácie zväčšenia poprsia

Klientka prichádza na kliniku v deň operácie. Operácia sa vykonáva v celkovej anestézii a trvá 60 - 120 minút. Rez, ktorým sa implantát vkladá, by mal byť vedený čo najnenápadnejšie. Snahou je čo najmenšia postoperačná jazva a jej minimálna viditeľnosť. Rez je najčastejšie vedený v záhybe pod prsníkom. Môže byť však vedený aj v podpazuší alebo v okolí prsnej bradavky. Následne plastický chirurg vykoná tupú preparáciu tkaniva a vytvorenie kapsy, do ktorej je vložený implantát. Umiestnenie implantátu je možné pod prsným svalom (submuskulárne) alebo pod žľazou (subglandulárne) zriedkavejšie pod svalový obal(subfasciálne). Na záver sa operačné rezy v prípade potreby drénujú. Zavedenie drénu je určené na odvádzanie krvi či prípadnej sekrécie.

Po úplnom ukončení operácie sú rany zakryté sterilným krytím a klientke sa oblečie špeciálna fixačná podprsenka.

Po operácii

Po augmentácii prsníkov zostáva klientka jednu noc na lôžkovej časti kliniky. Sú podávané analgetiká, antibiotiká, infúzie a ostatné potrebné lieky. Na druhý deň klientka podstúpi kontrolu a preväz rany prípadne odstránenie drénov plastickým chirurgom. Následne klientka odchádza z kliniky domov. Netreba zabúdať nato, že je potrebný doprovod domov.

Rekonvalescencia a práceneschopnosť

Po augmentácii poprsia je potrebné nosenie špeciálnej fixačnej podprsenky, ktorá udrží implantát v správnej polohe a chráni prsia počas hojenia po dobu minimálne 4 až 6 týždňov (alebo na doporučenie plastického chirurga).

Po augmentácii poprsia je potrebné počítať s približne 2 týždňami práceneschopnosti. Je veľmi dôležité vyhnúť sa akejkoľvek namáhavej aktivite a zaťaží hlavne horných končatín počas 6 až 8 týždňov od operácie. Konečný výsledok závisí aj od správneho dodržiavania pokynov klientky.

Možné komplikácie

• Augmentácia poprsia so sebou môže priniesť všeobecné operačné komplikácie, ako napríklad tvorba hypertrofických alebo keloidných jaziev, krvácanie či infekcia.
• Medzi komplikácie patrí aj kapsulárna kontraktúra
• Výrazná bolesť prsníkov, opuch alebo necitlivosť bradaviek, tieto “komplikácie” však po zahojení pominú.

Augmentácia poprsia a DOJČENIE

Augmentácia prsníkov neovplyvňuje možnosť dojčenia v prípade, ak je správne vykonaný zákrok, pri ktorom ostáva mliečna žľaza nepoškodená.

Je vedecky dokázané, že medzi dojčením s implantátmi a bez nich nie je žiaden rozdiel.

Je však veľmi dôležité premyslieť si všetky výhody a riziká operácie, a to najmä v prípade plánovania tehotenstva v blízkej budúcnosti. Po augmentácii prsníkov sa nedoporučuje tehotenstvo pol až jeden rok.

Lipotransfer a augmentácia poprsia

Lipotransfer, lipomodeling, tiež nazývaný autológny prenos tuku, je prirodzený, nealergénny spôsob, ako obnoviť objem a rekontúrovať tvár a telo. Ide o prenos tuku z jednej oblasti tela do druhej.

Lipotransfer môže byť použitý po alebo pred rekonštrukciou prsníka, na doplnenie konturácie prsníka po augmentácii na získanie prirodzenejšieho vzhľadu.

Po Lipotransfere sa čast aplikovaného tuku vždy vstrebe, preto môže byť potrebné opakovať tento postup niekoľkokrát v závislosti od množstva tuku potrebného na dokončenie požadovaného vzhľadu, s odstupom 3-6 mesiacov. Pokiaľ má klientka záujem o výraznejšie zväčšenie prsníkov, uprednostňujeme prsníkové implantáty.

Pri veľkoobjemových transferoch môže dôjsť k množstvu komplikácií, preto ich na našej klinike nevykonávame. Vzhľadom na kmeňové bunky obsiahnuté v tukovom tkanive môže dôjsť po aplikácii tuku aj ku obnove kvality kože či zjemneniu jaziev. Pred operáciou je nevyhnutné predoperačné zhodnotenie klientky plastickým chirurgom.


Objednajte sa na konzultáciu

(max. veľkosť všetkých fotiek spolu je 10 MB)

Pre jednoduchšie a jednoznačnejšie posúdenie Vašej žiadosti môžete nahrať aj fotky.
Poznámka: Fotografia nie je povinnou položkou!


Táto stránka je chránená systémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania .

* - povinná položka