Zväčšenie prsníkov (augmentácia)

2800
 Eur*

* cena operácie. Konečnú cenu zákroku určí ošetrujúci lekár po konzultácii s pacientom na základe vyšetrenia

Kompletný Cenník OBJEDNAJTE SA NA KONZULTÁCIU 

Zväčšenie prsníkov patrí k jedným z najpopulárnejším zákrokom v oblasti estetickej a plastickej chirurgie. Naši lekári vedia splniť, po vzájomnej dohode s pacientkou, akékoľvek požiadavky pacientky. Cieľom zákroku je vyššie sebavedomie pacientky, spokojnosť so svojím telom, atraktívny vzhľad a krajší tvar a plnosť prsníkov. Ak nie ste spokojné s veľkosťou Vašich prsníkov, ponúkame Vám riešenie.

Augmetácia prsníkov alebo odborne nazývaná augmentačná mammaplastika, je spôsob zväčšenia prsníkov pomocou prsníkových implantátov.

Pre koho je táto operácia vhodná?

Zväčšenie prsníkov je operácia, ktorú si každá žena musí dobre premyslieť. Rozhodnutie podstúpiť túto operáciu by malo byť pevné a pacientka by sa preňho mala rozhodnúť sama, bez prílišného ovplyvňovania okolím. Ide o zákrok vyžadujúci relatívne dobré fyzické zdravie pacientky, preto je nevyhnutné predoperačné vyšetrenie.

Najčastejšie uvádzanými dôvodmi augmentácie prsníkov sú

  • nespokojnosť s veľkosťou prsníkov
  • zmenšenie prsníkov alebo zmena ich tvaru a pevnosti ako následok dojčenia
  • zmenšenie prsníkov alebo zmena ich tvaru a pevnosti ako následok redukcie hmotnosti
  • výrazná asymetria prsníkov (jeden prsník výrazne menší ako druhý)

Anatómia prsníka

Prsník je tvorený tukovým tkanivom, mliečnou žľazou a väzivom. Pod samotným prsníkom sa nachádza malý a veľký prsný sval. Tvar prsníka je čiastočne daný pružnosťou kože pokrývajúcej prsník. Počas tehotenstva dochádza k dočasnému zväčšeniu mliečnej žľazy, čo má za následok roztiahnutie kožného krytu. Tomuto faktu sa pripisuje najväčší význam z hľadiska zmeny tvaru prsníka po dojčení či tehotenstve.

Druhy prsníkových implantátov

Zväčšenie prsníkovV súčasnosti je na trhu mnoho druhov prsníkových implantátov. Z praktického hľadiska ich delíme podľa druhu ich náplne, podľa tvaru a podľa povrchu implantátu. Podľa druhu náplne sa používajú implantáty plnené gélom a implantáty plnené soľným roztokom (používané najmä v USA). U nás sa používajú takmer výhradne implantáty plnené silikónovým gélom. Silikón najvernejšie napodobňuje konzistenciu, pohmat a pohyb prirodzeného prsníka.

Podľa tvaru ich delíme na okrúhle a anatomicky tvarované. Voľba najvhodnejšieho tvaru je závislá na požadovanom výslednom efekte. Pri použití okrúhlych implantátov je hranica medzi implantátom a prirodzeným tkanivom prsníka viditeľnejšia a prsník má nápadne okrúhly tvar. Pri použití anatomicky tvarovaných implantátov je výsledný tvar prsníkov ako aj ich sklon prirodzenejší. Výber tvaru implantátov je teda závislý na tvare prsníkov, ktorý si pacientka želá dosiahnuť. ako aj na dohode s plastickým chirurgom. Podľa druhu povrchu sa implantáty delia na hladké a textúrované. Dnes sa však používajú výhradne textúrované implantáty. Textúrované implantáty vykazujú menšie riziko vzniku kapsulárnej kontraktúry (viď komplikácie) ako implantáty s hladkým povrchom.

Cenník

Zväčšovanie prsníkov  
- operácia 1350 €
- celková anestéza 350 €
- implantáty okrúhle zn. Mentor 900 €
- podprsenka (aj pri výmene implantátov) 80 €
- 24 hod. pobyt na klinike
(vrátane stravy a pooperačnej starostlivosti)
120 €
Spolu: 2 800 €*

* v prípade iného typu implantátov sa môže cena líšiť

 

 

Priebeh operácie zväčšenia prsníkov

Zväčšenie prsníkov je operácia, ktorá sa najčastejšie vykonáva v celkovej anestézii. Operácia trvá 1-2 hodiny a nutnosť a dĺžka následnej hospitalizácie závisí na zvyklostiach konkrétneho pracoviska. 

Od pôvodného tvaru prsníkov, ich veľkosti, výšky a proporcionality postavy, ako aj požadovaného tvaru a veľkosti prsníkov závisí rozhodnutie o technike operácie a druhu implantátu. 

Rez, ktorým sa implantát vkladá, by mal byť vedený čo najnenápadnejšie. Snahou je čo najmenšia postoperačná jazva a jej minimálna viditeľnosť.

Druhým krokom tejto operácie je tupá preparácia tkaniva a vytvorenie kapsy, do ktorej je následne vložený implantát. Umiestnenie implantátu je možné pod žľazou (subglandulárne) alebo pod prsným svalom (submuskulárne).

Zväčšenie prsníkovRez môže byť vedený:

  • podpazuší
  • v záhybe pod prsníkom
  • okolo prsnej bradavky

Každý z týchto spôsobov vedenia rezu má svoje výhody. Najčastejšie používaným spôsobom sa stal rez v záhybe pod prsníkom. Plastický chirurg rozhodne o najvhodnejšom spôsobe vedenia rezu, v závislosti od želaného výsledku a proporciách pacientky.

Zväčšenie prsníkovRozhodnutie o najvhodnejšom umiestnení pre danú pacientku je prísne individuálne. Rozhodujúcim fak

torom je pritom dostatočné množstvo tkaniva na prekrytie implantátu. Tkanivo by malo prekryť celý implantát. V opačnom prípade je vysoké riziko, že hranice implantátu budú viditeľné a prsník tak bude pôsobiť umelo a neprirodzene. Týmto kritériom je teda daná aj možnosť výberu správnej veľkosti prsníkového implantátu. Ak bude implantát väčší, je nutné posúdiť či je množstvo tkaniva potrebné na jeho prekrytie dostatočné.

V opačnom prípade pacientka opäť riskuje viditeľnosť a hmatateľnosť implantátu a celkovo neprirodzene vyzerajúce poprsie. Posledným krokom je zavedenie drénu na odvádzanie krvi či prípadnej sekrécie a zašitie okrajov rany. Stehy vyberáme väčšinou po 7 – 10 dňoch.

Pooperačná starostlivosť

Pooperačná bolesť je najväčšia prvý až tretí pooperačný deň. Bolesť je možné zmierňovať rôznymi druhmi analgetík. Niekoľko dní po zákroku je pacientka unavenejšia a prsníky sú opuchnuté a citlivé na dotyk. Pri umiestnení implantátov pod sval je dĺžka rekonvalescencie dlhšia.Na niektorých pracoviskách je, vzhľadom na zvýšené riziko vzniku infekcie v prítomnosti cudzieho telesa, zaužívané preventívne podávanie antibiotík.Po operácii je nevyhnutné nosenie špeciálnej podprsenky po dobu 4-8 týždňov.Kontroly u Vášho plastického chirurga sú vhodné po 4. a po 12-tich týždňoch a po 1 roku od prevedenia operácie.

Práceneschopnosť

Po augmentačnej mammaplastike je potrebné počítať približne s 2 týždňami práceneschopnosti, ako aj s obmedzením vykonávania bežných každodenných aktivít počas tejto doby.

Možné komplikácie operácie

Ako každá operácia, aj zväčšenie prsníkov prináša so sebou určité riziká. Okrem všeobecných operačných komplikácií (infekcia, krvácanie, tvorba hypertrofických alebo keloidných jaziev) a komplikácií sprevádzajúcich každú celkovú anestéziu (pľúcna embólia), je nutné spomenúť aj komplikácie typické konkrétne pre túto operáciu. Najčastejšie ide o vznik kapsulárnej kontraktúry a vypudenie implantátu.
Kapsulárna kontraktúra je najobávanejšou komplikáciou tejto operácie. Ide o sťahovanie vytvorenej väzivovej kapsy. Táto komplikácia sa prejaví bolestivosťou prsníka, jeho tvrdnutím či zmenou jeho konzistencie. Vytvorenie dostatočne veľkej kapsy na uloženie implantátu a použitie textúrovaných implantátov znižujú riziko vzniku kapsulárnej kontrektúry. Riešením tejto komplikácie je chirurgické uvoľnenie kontraktúry, premiestnenie či dokonca odstránenie implantátu.

Augmentácia prsníkov a dojčenie

Augmentácia prsníkov neovplyvňuje možnosť dojčenia. Je tomu tak vďaka skutočnosti, že pri správne vykonanom zákroku ostáva mliečna žľaza neporušená. Je dokázané, že medzi dojčením s implantátmi a bez nich nie je žiaden rozdiel. Je však veľmi dôležité premyslieť si všetky výhody a riziká operácie a v prípade plánovania tehotenstva v blízkej budúcnosti je hodné zváženia, či s ňou nepočkať na obdobie po dokončení dojčenia. V prípade, že sa rozhodnete pre operáciu pred otehotnením, je vhodné prekonzultovať túto skutočnosť s Vašim plastickým chirurgom.

Zaujímavosti

Pri záťažových testoch pevnosti je obal implantátov MENTOR® natiahnutý na 700% pôvodnej veľkosti pričom musí prejsť testom bez akéhokoľvek poškodenia.
Záťažový test pevnosti samotného implantátu MENTOR® je prevádzaný pomocou simulácii autonehody. Implantát, na ktorý je z výšky voľným pádom pustený 4,5 kg ťažké závažie, musí po teste zostať nepoškodený. Pri ďalších záťažových testoch je implantát MENTOR® vystavený pôsobeniu statického tlaku 600kg závažia.

Aké implantáty používame?

Používame len overené špičkové implantáty s celoživotným záručným programom  značky MENTOR ,  POLYTECH  a  B-LITE

Video z operácie zväčšenia prsníkov

powered by Estheticon.sk

Radi odpovieme na Vaše otázky

(max. veľkosť všetkých fotiek spolu je 10 MB)

Pre jednoduchšie a jednoznačnejšie posúdenie Vašej žiadosti môžete nahrať aj fotky.
Poznámka: Fotografia nie je povinnou položkou!


* - povinná položka