Zmenšenie poprsia (redukčná mamaplastika)

1800
Eur*

* táto cena je len orientačná. Konečnú cenu zákroku určí ošetrujúci lekár po konzultácii s pacientom na základe vyšetrenia

Kompletný Cenník OBJEDNAJTE SA NA KONZULTÁCIU 

Zmenšenie prsníkov alebo odborným výrazom redukčná mammaplastika spočíva v odstránení nadbytočného tkaniva prsníkov - tuku, žľazového tkaniva alebo kože. Cieľom je dosiahnuť rozmery prsníkov, ktoré sú proporcionálne vyvážené s postavou ženy. Hoci by sa mohlo zdať, že ide o operáciu napomáhajúcu dosiahnuť ideálne telesné miery, nie je tomu celkom tak. Nadmerná veľkosť prsníkov vedie častokrát k bolestiam krku, chrta a ramien. Nemenej podstatné sú aj psychologické problémy, ktoré tieto ženy často trápia.

Pre koho je táto operácia vhodná?

  • ženám s neproporcionálne veľkými prsníkmi v porovnaní so zvyškom tela
  • ženám, ktoré sa sťažujú na pocit príliš ťažkých prsníkov s bradavkami smerujúcimi nadol
  • ženám s bolesťami krku, chrta a ramien, ktoré sú zapríčinené nadmernou váhou prsníkov
  • ženám, ktoré sú obmedzované nadmernou váhou či veľkosťou prsníkov, napr. športovkyne
  • ženám, u ktorých nespokojnosť s veľkosťou prsníkov vedie k psychologickým či emocionálnym problémom

Predoperačná príprava

Operácia nevyžaduje zvláštnu prípravu, na koži nesmie byť akýkoľvek prejav zápalového ochorenia. Pre možnosť zvýšeného krvácania odporúčame pacientom neužívať 3 týždne pred operáciou lieky, ktoré obsahujú kyselinu acetylsalicylovú (napr. acylpyrín, aspirín, anopyrín).

Priebeh operácie

Samotná technika operácie sa vždy prispôsobuje individuálnym potrebám jednotlivých pacientiek (postava, veľkosť prsníkov, požadovaný výsledný efekt operácie). Operácia sa vykonáva v celkovej anestézii. Rez sa vedie cirkulárne okolo dvorca bradavky a následne kolmo nadol. Bradavka spolu s dvorcom ostáva na svojom pôvodnom mieste čo umožňuje zachovanie pôvodného cievneho zásobenia a inervácie. Následne sa odstráni prebytočné tkanivo, čím sa prsník mierne nadvihne a nakoniec sa upraví jeho tvar. Ak je to žiadúce je možná aj úprava dvorca bradavky v zmysle jeho zmenšenia.

Pooperačná starostlivosť

Spravidla sa odporúča 24 hodinový pobyt na klinike. Po prepustení je potrebné dodržiavať pokyny operatéra. V prípade potreby sa použije na spevnenie a fixáciu bandáž.

Po dobu 10 až 14 dní, tj. do doby vybratia stehov je potrebné dodržiavať kľud a telesne sa nenamáhať. Fyzická záťaž je možná po približne 2 mesiacoch.

Možné komplikácie operácie

Opuch, modriny, infekcia, zápal, asymetria, jazvovatenie, deformity, znížená citlivosť v oblasti dvorca.


Objednajte sa na konzultáciu

(max. veľkosť všetkých fotiek spolu je 10 MB)

Pre jednoduchšie a jednoznačnejšie posúdenie Vašej žiadosti môžete nahrať aj fotky.
Poznámka: Fotografia nie je povinnou položkou!


Táto stránka je chránená systémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania .

* - povinná položka