Výmena implantátov

1650
Eur*

* táto cena je len orientačná. Konečnú cenu zákroku určí ošetrujúci lekár po konzultácii s pacientom na základe vyšetrenia

Kompletný Cenník Objednajte sa na konzultáciu 

Výrobcovia kvalitných implantátov ponúkajú doživotnú záruku.

Napriek tomu, že implantáty ktoré používame sú kvalitné, certifikované a dlhodobou praxou overené môže byť potrebná reoperácia.

Ide o operáciu u žien, ktoré už podstúpili augmentáciu poprsia pomocou implantátov.

Dôvodov na reoperáciu môže byť niekoľko.

Tvar pŕs po augmentácii sa mení rovnako ako tvar prirodzených pŕs. Medzi najčastejšie dôvody na reoperáciu patrí napríklad: uplynutie dlhšieho času od prvej operácie / väčšinou po približne 15 a viac rokov /, zmena pevnosti a tvaru poprsia po tehotenstve, dojčenie či po výraznej redukcii váhy, alebo úraz pri ktorom sa implantát poškodil.

Dôvodom na výmenu implantátov môže byť aj nespokojnosť s veľkosťou alebo tvarom poprsia po predchádzajúcej augmentácii.

Medzi vzácnejšie dôvody na výmenu implantátov patrí kapsulárna kontraktúra a ruptúra (prasknutie) implantátu, tento stav nastáva najčastejšie v súvislosti s nekvalitným implantátom, nesprávnou pooperačnou starostlivosťou, autonehodou alebo vážnym úrazom.

Pri ruptúre implantátu sa netreba obávať zdravotných problémov. Implantát obsahujúci silikónový gél nevytečie do tela ženy po akomkoľvek poškodení jeho povrchu, pretože sa vyrába v tzv. kohezívnom skupenstve.

Predoperačná príprava

Pred výmenou implantátov je potrebná osobná konzultácia s plastickým chirurgom rovnako ako pri augmentácii poprsia. Nakoľko sa jedná o operáciu v celkovej anestézii sú nevyhnuté interné predoperačné vyšetrenia vrátane odberu krvi a ekg. Nevyhnuté je aj USG prsníkov.

Priebeh operácie výmeny implantátov

Klientka prichádza na kliniku v deň operácie. Operácia sa vykonáva v celkovej anestézii. Pri výmene implantátov je operačný postup skoro identický ako pri augmentácii poprsia. Najčastejšie sa rez vedie v pôvodnej jazve. Vzniknutá kapsula okolo implantátu sa čiastočne alebo úplne odstraňuje. Implantáty je možné vymeniť za väčšie aj za menšie, ich veľkosť a tvar vyberiete spoločne s plastickým chirurgom ešte pred operáciou.

Ak sa pôvodné prsné implantáty vymieňajú za menšie alebo je potrebné odstrániť nadbytok tkaniva, je potrebné vykonať aj modeláciu poprsia.

Po operácii

Po výmene implantátov zostáva klientka jednu noc na lôžkovej časti kliniky. Sú podávané analgetiká, antibiotiká, infúzie a ostatné potrebné lieky. Na druhý deň klientka podstúpi kontrolu a preväz rany plastickým chirurgom. Následne klientka odchádza z kliniky domov. Netreba zabúdať nato, že je potrebný doprovod domov.

Rekonvalescencia

Po výmene implantátov zvykne byť rekonvalescencia kratšia a bolesť výrazne menšia, ako po prvej augmentácii. Po výmene implantátov je potrebné nosenie špeciálnej fixačnej podprsenky, ktorá udrží implantát v správnej polohe a chráni prsia počas hojenia po dobu minimálne 4 až 6 týždňov (alebo na doporučenie plastického chirurga). Je potrebné počítať s približne 2 týždňami práceneschopnosti. Je veľmi dôležité vyhnúť sa akejkoľvek namáhavej aktivite a zaťaží hlavne horných končatín počas 6 až 8 týždňov od operácie. Konečný výsledok závisí aj od správneho dodržiavania pokynov klientky.


Objednajte sa na konzultáciu

(max. veľkosť všetkých fotiek spolu je 10 MB)

Pre jednoduchšie a jednoznačnejšie posúdenie Vašej žiadosti môžete nahrať aj fotky.
Poznámka: Fotografia nie je povinnou položkou!


Táto stránka je chránená systémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania .

* - povinná položka