Úprava intímnych oblastí žien

700
Eur*

* táto cena je len orientačná. Konečnú cenu zákroku určí ošetrujúci lekár po konzultácii s pacientom na základe vyšetrenia

Kompletný Cenník Mám záujem
o úpravu intímnej oblasti 

U niektorých žien sa v priebehu dospievania vplyvom rastových a pohlavných hormónov vyvinú nadmerne veľké alebo asymetrické malé pysky ohanbia, ktoré sú následne vystavované chronickému mechanickému dráždeniu a nadmernému vysychaniu. Prítomnosť početných erózií a trhlín na malých pyskoch je často kombinovaná s ich zápalom (najčastejšie bakteriálneho alebo plesňového pôvodu) čo vedie k opakovaným infekciám, bolestivosti a celkovému diskomfortu. To však mnohokrát nie je jediný dôvod prečo sú ženy ochotné podstúpiť operačnú korekciu malých pyskov – labioplastiku. Za plastickým chirurgom prichádzajú pacientky aj s estetickým problémom, ktorý síce nie je viditeľný v každodennom živote, no za dverami spálne áno.

Chirurgické úpravy (labioplastika)

Labioplastika je operačný zákrok, pri ktorom je riešená hypertrofia, čiže zvačšenie a predlženie malých pyskov, ktoré takto presahujú cez veľké pysky a spôsobujú pacientke nemálo problémov. Sú viditeľné cez spodné prádlo, plavky a aj cez užšie nohavice. Taktiež môžu prekážať pri bežných každodenných činnostiach. Nezriedka býva tento nález spojený s hypotrofiou - čiže málo vyvinutými veľkými pyskami, rozdiel je takto ešte zreteľnejší. Za normálnych okolností sú malé labia kryté veľkými. Pri ich miernom zvačšení nedochádza k estetickým ani funkčným problémom. Operáciou sa snažíme dosiahnuť zmenšenie, odstrániť previs a estetickú úpravu malých pyskov pri zachovaní normálnej sexuálnej funkcie.

Pre koho je operácia vhodná

Operácia je vhodná pre všetky ženy, ktorým zväčšené genitálie spôsobujú ťažkosti pri hygiene, športovaní či v sexuálnom živote. Operáciou je možné upraviť nielen veľkosť, ale aj neželanú viditeľnú asymetriu veľkosti pyskov ohanbia. Doporučuje sa však až po dosiahnutí pohlavnej dospelosti, teda od veku 18 rokov. V prípade labioplastiky žien po pôrode, je nutné počkať s operáciou pol roka od pôrodu a ukončiť dojčenie.

Predoperačná príprava

Operácia nevyžaduje zvláštnu prípravu. Na koži a sliznici operovanej oblasti nesmie byť akýkoľvek prejav zápalového ochorenia.

Pre možnosť zvýšeného krvácania odporúčame pacientom neužívať 3 týždne pred operáciou lieky, ktoré obsahujú kyselinu acetylsalicylovú (napr. acylpyrín, aspirín, anopyrín).

Priebeh operácie

Operačný zákrok sa zvyčajne vykonáva buď v lokálnom znecitlivení, kedy sú malé pysky umŕtvené injekciou lokálneho anestetika alebo aj v celkovej anestéze. Princípom operácie je klinovité odstránenie tkaniva v strednej časti malých pyskov. Po odstánení nadbytočného tkaniva a zastavení krvácania sa sliznica zošije vstrebateľným šicím materiálom.

Pooperačná starostlivosť

V pooperačnom období treba v závislosti od rozsahu operácie počítať s bolesťami, opuchom a hematómami, nakoľko sa jedná o veľmi prekrvené časti tela. Hojenie rán je v tejto oblasti pomerne rýchle a bezproblémové, rekonvalescencia trvá približne 7 až 10 dní v kľudovom režime. Pooperačná starostlivosť o ranu spočíva v lokálnej aplikácii repíkových obkladov a Betadinu. Niekedy sú ordinované aj antibiotiká. Niektoré pacientky pooperačný stav prirovnávajú k stavu po pôrode, kedy žena veľmi neobsedí a aj chôdza môže byť náročná. Ak sa dá, neodporúčame nosiť spodnú bielizeň, ale iba voľné oblečenie. Pohlavný styk je možný približne mesiac po operácii.

Možné komplikácie operácie

Pri dodržiavaní všetkých pokynov sú veľmi zriedkavé. Zväčša sa obmedzujú len na pooperačné bolesti, pretrvávajúci opuch a prejavy zvýšeného krvácania. Možnou komplikáciou zákroku je tiež roztrhnutie stehov v operovanej oblasti, čo vyžaduje okamžitú návštevu zdravotníckeho zariadenia.

Nechirurgické úpravy intímnych partií

Zväčšenie a výplň veľkých pyskov

Cieľom je zväčšenie veľkých pyskov ohabia a ich modelácia, a tým získanie pôvodného tvaru pomocou výplne kyselinou hyalurónovou. 

Komu je zákrok určený?

Je vhodný pre mladé ženy, ktoré nie sú spokojné so vzhľadom intímnych partií, alebo pre ženy vyššieho veku, ktoré stratili časť objemu veľkých pyskov.

Priebeh zákroku

Ide o krátky niekoľko minútový ambulantný zákrok v lokálnom znecitlivení, pri ktorom sa aplikuje injekčne výplň na báze kyseliny hyalurónovej.

Výsledok je viditeľný už v priebehu 2 až 3 dní a pretrváva približne jeden rok.

Revitalizácia intímnych partií

Intímne partie podobne ako iné časti ľudského tela, prechádzajú procesom starnutia. Známky starnutia sú viditeľné hlavne v období menopauzy, kedy dochádza k znižovaniu tvorby kolagénu a estrogénov. Tento zákrok zmierňuje príznaky starnutia, zlepšuje elasticitu a znižuje vaginálnu suchosť.

Indikácie

Vaginálna suchosť, pálenia, časté zápaly intímnych partií, svrbenie, bolesť pri pohlavnom styku.

Priebeh zákroku

Zákrok sa vykonáva v lokálnej anestéze injekčnou aplikáciou kyseliny hyalurónovej. Pri tomto zákroku rekonvalescencia nie je protrebná.
Výsledným efektom je zlepšená hydratácia v celej intímnej oblasti, odolnejšie sliznice, výsledok vydrží približne jeden rok.

Stimulácia bodu G

Zvačšenie bodu G je určené ženám, ktoré si želajú dosiahnúť zlepšenie sexuálneho uspokojenia, keďže bod G je zdrojom sexuálneho upokojenia ženy. Preto jeho zväčšenie zlepšuje sexuálny život.

Zákrok sa vykonáva ambulantne, v lokálnej anestéze injekčnou výplňou kyseliny hyalurónovej, výsledkom je zlepšenie sexuálneho uspokojenia, pretože hladina vzrušenia je silnejšia.


Objednajte sa na konzultáciu

(max. veľkosť všetkých fotiek spolu je 10 MB)

Pre jednoduchšie a jednoznačnejšie posúdenie Vašej žiadosti môžete nahrať aj fotky.
Poznámka: Fotografia nie je povinnou položkou!


Táto stránka je chránená systémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania .

* - povinná položka