Operácia previsu brušnej steny (abdominoplastika)

1800
Eur*

* táto cena je len orientačná. Konečnú cenu zákroku určí ošetrujúci lekár po konzultácii s pacientom na základe vyšetrenia

Kompletný Cenník Mám záujem o operáciu
 previsU brušnej steny 

Veľké množstvo tuku či prevísajúcu kožu na bruchu je možné odstrániť vďaka operácii previsu brušnej steny. Touto procedúrou dosiahnete výrazne lepší vzhľad brucha. Jaziev sa nemusíte báť, pretože naši odborníci ich šikovne skryjú – budú na miestach nosenia spodného prádla, takže nebudú viditeľné. Po určitom čase je možné ich zbrúsiť laserom.

Predoperačná príprava

Operácia nevyžaduje zvláštnu prípravu, na koži nesmie byť akýkoľvek prejav zápalového ochorenia. Pre možnosť zvýšeného krvácania odporúčame pacientom neužívať 3 týždne pred operáciou lieky, ktoré obsahujú kyselinu acetylsalicylovú (napr. acylpyrín, aspirín, anopyrín).

Priebeh operácie

Následne sa pod miernym ťahom zošije celá rana a zavedú sa drény na odsávanie krvi. Ranu sa snažíme zošívať tak, aby vzniknuté jazvy boli na miestach nosenia spodného prádla, čím sa stávajú menej nápadné. Jazvy postupne blednú a po určitom čase je možné ich vyhladenie zbrusovacím laserom.

Možné komplikácie operácie

Infekcia, zápal, hnisanie, jazvovatenie, krvácanie, modriny, opuchy.

Pooperačná starostlivosť

Po operácii je nutný pokoj na lôžku. Pacientovi sa podávajú lieky proti bolestí, ako aj preventívna antibiotická liečba. Stehy sa vyberajú podľa priebehu hojenia operačných rán. Zvyčajne je to po 2 až 3 týždňoch. Ešte niekoľko týždňov po zákroku sa však odporúča nosenie špeciálneho brušného pásu.

Video z operácie previsu brušnej steny

Prehrať video


Objednajte sa na konzultáciu

(max. veľkosť všetkých fotiek spolu je 10 MB)

Pre jednoduchšie a jednoznačnejšie posúdenie Vašej žiadosti môžete nahrať aj fotky.
Poznámka: Fotografia nie je povinnou položkou!


Táto stránka je chránená systémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania .

* - povinná položka