Odstránenie previsov viečok (blepharoplastika)

800
Eur*

* táto cena je len orientačná. Konečnú cenu zákroku určí ošetrujúci lekár po konzultácii s pacientom na základe vyšetrenia

Kompletný Cenník OBJEDNAJTE SA NA KONZULTÁCIU  

Viečka sú spolu s očami najvýznamnejšou časťou ľudskej tváre, kde je proces biologického starnutia kože najskôr viditeľný. V závislosti od individuálnej a často vrodenej predispozície sa v praxi stretávame s „unavenými a prepadnutými očami s vráskami” aj u ľudí v mladšom veku.

Príčinou estetických problémov pacientov nie je len nadbytok a vráskavenie kože na viečkach, ale aj existencia tukových váčkov, ktoré spôsobujú už spomenutý unavený vzhľad. Pochopiteľne korekcia viečok ako každý chirurgický zákrok vyžaduje od pacienta adekvátnu ochotu spolupracovať a prísne sa riadiť pokynmi lekára v pooperačnom období.

Predoperačná príprava

Operácia nevyžaduje žiadnu zvláštnu prípravu. Deň pred operáciou sa nesmie používať žiaden krém alebo make-up. V deň operácie je potrebné kožu dostatočne odmastiť.

Pre možnosť zvýšeného krvácania odporúčame pacientom nepoužívať 3 týždne pred operáciou lieky, ktoré obsahujú kyselinu acetylsalicylovú (napr. acylpyrín, aspirín, anopyrín). K zákroku sa vyžaduje mať vyšetrenie krvi (krvný obraz a zrážanlivosť krvi).

Cenník

Zákrok
Cena €
Odstránenie previsov a vrások horných viečok 800 €
Odstránenie previsov a vrások dolných viečok 850 €
Odstránenie previsov a vrások horných a dolných viečok 1600 €

Priebeh operácie

Operácia sa plánuje vždy individuálne podľa lokálneho stavu na viečkach. Zákrok sa vykonáva v lokálnej anestéze. Ak je prítomný len nadbytok zvráskavenej kože, táto sa chirurgicky redukuje. V prípadoch, ak sú prítomné tukové váčky, je potrebné ich za účelom dosiahnutia efektu mladého a relaxovaného vzhľadu odstrániť. Rezy na hornom ako aj dolnom viečku sú vedené v prirodzených kožných ryhách, takže po operácii sú jazvy skoro neviditeľné.

Priebeh rezu a rozsah odstránenie prebytočnej kože

Odstránenie previsov viečok
Znázornenie jaziev na hornom a dolnom viečku
 
Odstránenie previsov viečok

Pooperačná starostlivosť

Po operácii je potrebné rátať s opuchmi a modrinkami, ktoré do týždňa ustupujú. Stehy vyberáme na 5 pooperačný deň.

Na zmiernenie príznakov sa odporúča počas prvých 12 hodín prikladanie ľadových obkladov a aplikovanie očnej maste do spojivkového vaku.

Možné komplikácie operácie

Infekcia, zápal, začervenanie, opuch, tvorba jaziev, ektropium, slzenie, svrbenie, asymetria.

Video z operácie

Prehrať video


Objednajte sa na konzultáciu

(max. veľkosť všetkých fotiek spolu je 10 MB)

Pre jednoduchšie a jednoznačnejšie posúdenie Vašej žiadosti môžete nahrať aj fotky.
Poznámka: Fotografia nie je povinnou položkou!


Táto stránka je chránená systémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania .

* - povinná položka