Odstránenie odstávajúcich ušníc (otoplastika)

600
Eur*

* táto cena je len orientačná. Konečnú cenu zákroku určí ošetrujúci lekár po konzultácii s pacientom na základe vyšetrenia

Kompletný Cenník Mám záujem o odstránenie odstávajúcich ušníc 

Odstávajúce ušnice predstavujú pomerne častý estetický problém. Operácia je jediná metóda, ktorá dokáže vyriešiť podstatu tohto problému, t. j. zmenšiť uhol medzi ušnicou a hlavou, a tak zlepšiť túto mnohokrát nápadnú deformáciu.

Pre koho je operácia odstávajúcich ušníc vhodná?

Najvhodnejšími pacientmi sú deti v predškolskom veku, ktorým vyriešenie ich problému mnohokrát ušetrí posmešky zo strany spolužiakov a to môže napomôcť k ich rýchlejšej adaptácii v kolektíve. Pochopiteľne ako každý chirurgický zákrok, aj táto operácia vyžaduje od dieťaťa adekvátny stupeň psychickej vyspelosti a ochotu spolupracovať. Rovnako aj rodičia musia byť dostatočným motivátorom pre dieťa ako počas operácie, tak aj v pooperačnom období. Faktom zostáva, že absolútna symetrickosť v prírode neexistuje a je tiež takmer nemožné ju dosiahnuť aj operáciou.

Predoperačná príprava

Operácia nevyžaduje zvláštnu prípravu okrem umytia vlasov pred operáciou. Pre možnosť zvýšeného krvácania odporúčame pacientom neužívať 3 týždne pred operáciou lieky, ktoré obsahujú kyselinu acetylsalicylovú (napr. acylpyrín, aspirín, anopyrín).

Priebeh operácie

Odstránenie odstávajúcich ušníc Operácia sa vykonáva v miestnom znecitlivení s prístupom spoza ucha, to znamená, že nezanecháva žiadnu viditeľnú jazvičku.

Podstatou operácie je zmenšenie neprirodzeného uhla medzi ušnicou a hlavou a následné vyformovanie a zafixovanie nového postavenia ušnice.

Pooperačná starostivosť

Pooperačná starostlivosť spočíva v nosení fixačného obväzu po dobu 2 týždňov s pravidelnými preväzmi lekárom v týždňových intervaloch. Následne sa po tomto období odporúča nosenie čelenky počas noci po dobu 2 až 3 týždňov. Zámerom pooperačnej starostlivosti je uchrániť operované ušnice pred zmenou ich novej polohy.

Možné komplikácie operácie

Komplikácie sú veľmi zriedkavé, zväčša sa obmedzujú len na mierne pooperačné bolesti a pretečenie obväzu. Zápal operačnej rany, intolerancia šicieho materiálu so zmenou formy ušnice sa vyskytujú ojedinele.


Objednajte sa na konzultáciu

(max. veľkosť všetkých fotiek spolu je 10 MB)

Pre jednoduchšie a jednoznačnejšie posúdenie Vašej žiadosti môžete nahrať aj fotky.
Poznámka: Fotografia nie je povinnou položkou!


Táto stránka je chránená systémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania .

* - povinná položka