Natiahnutie kože čela (forehead lifting)

850
Eur*

* táto cena je len orientačná. Konečnú cenu zákroku určí ošetrujúci lekár po konzultácii s pacientom na základe vyšetrenia

Kompletný Cenník Mám záujem
o forehead lifting 

Tento zákrok je vhodný pre pacientov, pri ktorých sa prejavuje starnutie spolu s povolenou kožou na čele a zároveň u nich už nepomáhajú menej invazívne zákroky ako je botox, výplne, lasery a podobne.

Predoperačná príprava

Operácia nevyžaduje zvláštnu prípravu, na koži nesmie byť akýkoľvek prejav zápalového ochorenia. Pre možnosť zvýšeného krvácania odporúčame pacientom neužívať 3 týždne pred operáciou lieky, ktoré obsahujú kyselinu acetylsalicylovú (napr. acylpyrín, aspirín, anopyrín).

Priebeh operácie

Pri zákroku sa dvíha koža čela, ktorá sa napne a po prerušení svalových vlákien sa fixuje vo vlasovej časti hlavy. Operácia sa vykonáva buď samostatne alebo v kombinácii s liftingom obočia (brow lift) prípadne s kompletným faceliftingom. Ak je to potrebné, súčasne sa odstraňuje nadbytočná koža s podkožím spolu s úpravou čelového svalu. Dochádza tak k vypnutiu kože a jej mladšiemu vzhľadu. Rovnako sa odstráni smutný a utrápený výraz tváre. Zákrok sa vykonáva v lokálnej alebo celkovej anestéze po zhodnotení celkového zdravotného stavu a konzultácii s operatérom.

Natiahnutie kože čela
Natiahnutie kože čela

Pooperačná starostlivosť

Odporúča sa kompresia asi na 10 dní. Prvý týždeň spať vo zvýšenej polohe, vyhýbať sa väčšej fyzickej námahe približne 3 až 4 týždne.

Možné komplikácie operácie

Bežné chirurgické komplikácie ako opuch, infekcia, krvácanie, modriny, prechodne mierne teploty. Opuch sa môže rozšíriť aj na viečka a tvár. Je možná dočasná strata vlasov v oblasti jazvičky.

 

Natiahnutie kože čela


Objednajte sa na konzultáciu

(max. veľkosť všetkých fotiek spolu je 10 MB)

Pre jednoduchšie a jednoznačnejšie posúdenie Vašej žiadosti môžete nahrať aj fotky.
Poznámka: Fotografia nie je povinnou položkou!


Táto stránka je chránená systémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania .

* - povinná položka