Modelácia poprsia (mastopexia)

1950
Eur*

* táto cena je len orientačná. Konečnú cenu zákroku určí ošetrujúci lekár po konzultácii s pacientom na základe vyšetrenia

Kompletný Cenník Objednajte sa na konzultáciu 

Poklesnuté prsia, ktoré strácajú svoj pôvodný tvar a veľkosť trápia mnoho žien. Moderná plastická chirurgia ponúka modeláciu prsníkov bez použitia implantátov s krásnym efektom.

  • ✓ krajší a vylepšený tvar poprsia
  • ✓ lepšia pevnosť a vyzdvihnutie poprsia
  • ✓ zlepšenie harmónie tela a vyššie sebavedomie

Tvar prsníkov je závislý od mnohých faktorov. Sú to najmä elasticita kože, náhla zmena telesnej hmotnosti, počet tehotenstiev, ako aj dĺžka dojčenia. S pribúdajúcim vekom sa pružnosť kože môže postupne znížiť, dôsledkom toho často prsníky poklesnú, strácajú svoj pôvodný tvar a pevnosť.

Modelácia prsníkov / Mastopexia, Breastlift / je operácia vhodná pre klientky, ktoré sú spokojné s veľkosťou svojho poprsia, ale jeho tvar či pevnosť je nevyhovujúca.

Modeláciou poprsia odstránime nadbytok kože prsníkov a modelujeme tkanivo tak, aby sa bradavka a dvorec dostal do vyhovujúceho postavenia.

Modeláciu poprsia môžu podstúpiť aj mladšie ženy, ktorým príroda nenadelila prirodzene pevné prsia.

Pre aké klientky je modelácia poprsia vhodná ?

Mastopexia je vhodná pre ženy, ktoré spĺňajú aspoň 2 z nasledujúcich kritérií

  • • ovisnuté prsníky
  • • prsníky, ktoré stratili svoju pevnosť
  • • bradavka a dvorec smerujúci nadol

Modelácia poprsia

Predoperačná príprava

Pred modeláciou poprsia je potrebná konzultácia s plastickým chirurgom.

Nakoľko sa jedná o operáciu v celkovej anestézii sú nevyhnuté interné predoperačné vyšetrenia vrátane odberu krvi a ekg. Nevyhnuté je aj USG prsníkov. V prípade potreby po konzultácii s plastickým chirurgom môže byť potrebné aj iné vyšetrenie podľa udanej anamnézy.

Pred operačným výkonom v celkovej anestézii je nutné minimálne 6 hodín nejesť a nepiť.

Informácia potrebná pre mamičky: od posledného dojčenia by mala uplynúť pol až ročná pauza.

Priebeh operácie modelácia poprsia

Klientka prichádza na kliniku v deň operácie. Operácia sa vykonáva v celkovej anestézii.

Najčastejšie sa táto operácia uskutočňuje pomocou troch rezov. Prvý je umiestnený okolo bradavky, druhý smeruje od prvého nadol a tretí horizontálne sleduje prirodzené zakrivenie prsníka. Neskôr je uvoľnená bradavka posunutá smerom nahor a zostávajúca koža sa využije na dotvarovanie prsníka. Bradavka s dvorcom ostávajú obyčajne prichytené k tkanivu prsnej žľazy ležiacej tesne pod ňou. To umožňuje zachovanie citlivosti prsníka a možnosť prípadného dojčenia. Ak je to nutné, alebo si to pacientka želá, je možné pri tomto zákroku bradavku zmenšiť.

Po úplnom ukončení operácie sú rany zakryté sterilným krytím a klientke sa oblečie špeciálna fixačná podprsenka. Niekedy pri menšom ovisnutí je dostačujúce urobiť modeláciu len odstránením nadbytočnej kože okolo dvorcov, tzv.periareolárna mastopexia.

Po operácii

Po modelácii prsníkov zostáva klientka jednu noc na lôžkovej časti kliniky. Sú podávané analgetiká, antibiotiká, infúzie a ostatné potrebné lieky. Na druhý deň klientka podstúpi kontrolu a preväz prípadne odstránenie drénov plastickým chirurgom. Následne klientka odchádza z kliniky domov. Netreba zabúdať nato, že je potrebný doprovod domov.

Rekonvalescencia a práceneschopnosť

Po modelácii poprsia je potrebné nosenie špeciálnej fixačnej podprsenky po dobu 8 týždňov. Po modelácii poprsia je potrebné počítať s 10 až 14 dňami práceneschopnosti, je potrebné dodržiavať kľud a telesne sa nenamáhať.

Fyzická záťaž je možná po približne 2 mesiacoch od operácie alebo na doporučenie plastického chirurga. Konečný výsledok závisí aj od správneho dodržiavania pokynov klientkou.

Možné komplikácie

  • • Modelácia poprsia so sebou môže priniesť všeobecné operačné komplikácie, ako napríklad tvorba hypertrofických alebo keloidných jaziev, krvácanie či infekcia.
  • • Bolesť prsníkov a opuch tieto “komplikácie” však po zahojení pominú.
  • • Znížená citlivosť v oblasti dvorca.
  • • Deformity.

Objednajte sa na konzultáciu

(max. veľkosť všetkých fotiek spolu je 10 MB)

Pre jednoduchšie a jednoznačnejšie posúdenie Vašej žiadosti môžete nahrať aj fotky.
Poznámka: Fotografia nie je povinnou položkou!


Táto stránka je chránená systémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania .

* - povinná položka