Modelácia poprsia (mastopexia)

1550
Eur*

* táto cena je len orientačná. Konečnú cenu zákroku určí ošetrujúci lekár po konzultácii s pacientom na základe vyšetrenia

Kompletný Cenník Objednajte sa na konzultáciu 

Modelácia prsníkov alebo mastopexia či breastlift je operácia vhodná pre pacientky, ktoré sú spokojné s veľkosťou svojho poprsia, ale jeho tvar či pevnosť je nevyhovujúca. Tvar prsníkov je závislý od mnohých faktorov. Sú to najmä elasticita kože, náhla zmena telesnej hmotnosti, počet tehotenstiev, ako aj dĺžka dojčenia. S pribúdajúcimi rokmi sa pružnosť kože postupne znižuje, dôsledkom čoho prsníky často poklesnú a strácajú svoj pôvodný tvar a pevnosť.

Pre koho je modelácia prsníkov vhodná?

Mastopexia je vhodná pre ženy, ktoré spĺňajú aspoň 2 z nasledujúcich kritérií

  • ovisnuté prsníky
  • prsníky, ktoré stratili svoju pevnosť
  • bradavka a dvorec smerujúci nadol

Predoperačná príprava modelácie prsníkov

Operácia nevyžaduje zvláštnu prípravu, na koži nesmie byť akýkoľvek prejav zápalového ochorenia. Pre možnosť zvýšeného krvácania odporúčame pacientom neužívať 3 týždne pred operáciou lieky, ktoré obsahujú kyselinu acetylsalicylovú (napr. acylpyrín, aspirín, anopyrín).

Modelácia poprsia

Priebeh operácie

Zákrok sa najčastejšie prevádza v celkovej anestézii. V individuálne posudzovaných prípadoch je možné zákrok vykonať aj v lokálnej anestézii.
Najčastejšie sa táto operácia uskutočňuje pomocou troch rezov. Prvý je umiestnený okolo bradavky, druhý smeruje od prvého nadol a tretí horizontálne sleduje prirodzené zakrivenie prsníka.

Neskôr je uvoľnená bradavka posunutá smerom nahor a zostávajúca koža sa využije na dotvarovanie prsníka.
Bradavka s dvorcom ostávajú obyčajne prichytené k tkanivu prsnej žľazy ležiacej tesne pod ňou. To umožňuje zachovanie citlivosti prsníka a možnosť prípadného dojčenia. Ak je to nutné, alebo si to pacientka želá, je možné pri tomto zákroku bradavku zmenšiť.

Možné komplikácie operácie

Opuch, modriny, infekcia, zápal, asymetria, jazvovatenie, deformity, znížená citlivosť v oblasti dvorca.

Pooperačná starostlivosť

Spravidla sa odporúča 24 hodinový pobyt na klinike. Po prepustení je potrebné dodržiavať pokyny operatéra. V prípade potreby sa použije na spevnenie a fixáciu bandáž.

Po dobu 10 až 14 dní, tj. do doby vybratia stehov je potrebné dodržiavať kľud a telesne sa nenamáhať. Fyzická záťaž je možná po približne 2 mesiacoch.


Objednajte sa na konzultáciu

(max. veľkosť všetkých fotiek spolu je 10 MB)

Pre jednoduchšie a jednoznačnejšie posúdenie Vašej žiadosti môžete nahrať aj fotky.
Poznámka: Fotografia nie je povinnou položkou!


Táto stránka je chránená systémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania .

* - povinná položka