Odstraňovanie výrastkov, bradavíc

Asi každý z nás sa stretol s nejakou kožnou nedokonalosťou, ktorá sa mu objavila na koži. Či už to je znamienko, bradavička, akné alebo rozšírené cievky. Niekedy sa to dá skryť pod oblečenie alebo štipkou make-upu, ale niekedy je potrebné tieto nedokonalosti odstrániť, či už zo zdravotného alebo estetického hľadiska. Aj s týmto Vám pomôžeme my. Naši odborníci Vás vyšetria a poradia aký spôsob odstránenia bude najvhodnejší.

Najobľúbenejším a najčastejším spôsobom je laserové odstránenie, pri ktorom nie je potrebné šitie a nevznikajú ani jazvy. Týmto spôsobom vieme odstrániť každý výrastok, aj ten ktorý sa vyskytuje na citlivých alebo chúlostivých miestach. Je to rýchle, efektívne ošetrenie, ktoré trvá pár sekúnd – na rozdiel od komplikovaných chirurgických zákrokov.  Na očných viečkach možno znamienka a kožné výrastky odstraňovať aj priamo pri očnej štrbine, pretože do oka vkladáme špeciálnu titánovú záklopku (tzv. eyshields), ktorá chráni zrak pri laserovom zákroku. Najideálnejším obdobím na odstránenie rôznych kožných výrastkov je obdobie jesene a zimy, kedy nie je pokožka vystavená slnečným lúčom.

Mnohé znamienka, aj keď sú neškodné, však môžu pôsobiť predovšetkým na tvári, očných viečkach a krku esteticky rušivo. Mnoho ľudí má obavu z ich odstránenia z dôvodu vzniku jazvy (hlavne ak sa vyskytujú na tvári). Laserom možno okrem znamienok odstraňovať aj kožné výrastky (fibrómy), xantelazmy (žltkasté výrastky na očných viečkach).

Jedine u nás Vám pomocou najmodernejších laserov (CO2 lasera a Erbiového lasera) odstránime znamienka, kožné výrastky, xantelazmy a bradavice nekrvavou metódou bez skalpela, bezbolestne a bez jazvičky (oproti klasickému chirurgickému odstráneniu).

 

Sú všetky znamienka a iné kožné útvary vhodné na laserové odstránenie?

Kožné útvary – fibrómy, bradavice (vírusové a starecké), xantelazmy (drobné žltkavé výrastky v okolí očných viečok) a kondylómy možno laserom odstraňovať bez obmedzenia (aj na tých najcitlivejších oblastiach). Avšak nie všetky znamienka sú vhodné na laserové odstránenie. Zo znamienok je možné laserom odstrániť len tzv. bezproblémové znamienka, tj. znamienka, ktoré po zhodnotení erudovaným kožným lekárom (priamo v našom centre) nie sú pre pacienta nijak nebezpečné (to znamená neohrozujú život pacienta v zmysle rakoviny kože alebo nejakým iným spôsobom), ale pacient žiada ich odstránenie z rôznych príčin - estetických alebo preventívnych. Ak je to potrebné , možno k vyšetreniu použiť aj digitálny dermatoskop, ktorý nasníma znamienko digitálnou kamerou a diagnostikuje za pomoci špeciálneho softwéru.

Ako prebieha samotný zákrok, ako sa treba o ošetrenú oblasť následne starať?

Samotné ošetrenie vykonáva lekár ambulantne v lokálnej anestézii (len miestne znecitlivenie). Ošetrenie je bezbolestné. Dĺžka odstránenia jedného znamienka je asi 2-3 minúty. Po odstránení v mieste ostáva drobná povrchová ranka (podobne ako pri odretí kolena). Po zákroku sa ošetrené miesto prekryje gázovým tampónom s obsahom antibiotickej masti (na zabránenie bakteriálnej kontaminácie). V mieste ošetrenia sa behom nasledujúcich dní vytvára drobná chrastička, ktorá sa odlúči počas 5-10 dní. Po odlúčení chrasty vzniká len minimálne začervenala plôška, ktorá počas asi 3 mesiacov vybledne (počas uvedeného obdobia je zakázané sa opaľovať a je nutné chrániť ošetrovanú plochu krémom s faktorom 50+ UV).


Objednajte sa na konzultáciu

(max. veľkosť všetkých fotiek spolu je 10 MB)

Pre jednoduchšie a jednoznačnejšie posúdenie Vašej žiadosti môžete nahrať aj fotky.
Poznámka: Fotografia nie je povinnou položkou!


Táto stránka je chránená systémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania .

* - povinná položka