Odstraňovanie výrastkov, bradavíc

Léziu-nezhubný výrastok (fibromčeky, stopkatý výrastok prípadne bradavicu, cievny nádorček) na pokožke je možné odstrániť pomocou výkonného CO2 lasera, cievne výrastky (hemgióm) pomocou diódového lasera.

Po dermatoskopickom vyšetrení na našej klinike alebo v dermatovenerologickej ambulancii vieme určiť, či je léziu možné odstrániť laserom alebo je potrebné chirurgické odstránenie.

Klasické materské znamienka odstraňujeme len chirurgickým spôsobom s následným histologickým vyšetrením.

Laserové odstránenie má niekoľko výhod. Je to rýchle, efektívne ošetrenie, ktoré trvá pár sekúnd. Po ošetrení sa môžete bez problémov vratiť do práce.

Kožné útvary – fibrómy, bradavice a xantelazmy je možné ostrániť laserom. Avšak nie všetky útvary sú vhodné na laserové odstránenie.

Priebeh ošetrenia 

Samotné ošetrenie vykonáva lekár ambulantne v lokálnej anestézii (len miestne znecitlivenie). Ošetrenie je bezbolestné. Dĺžka odstránenia jedného výrastku je asi 2-3 minúty. Po odstránení v mieste ostáva drobná povrchová ranka.

Po zákroku sa ošetrené miesto prekryje gázovým tampónom s obsahom antibiotickej masti (na zabránenie bakteriálnej kontaminácie). V mieste ošetrenia sa behom nasledujúcich dní vytvára drobná chrastička, ktorá sa odlúči počas 5-10 dní.

Po odlúčení chrasty vzniká len minimálne začervenala plôška, ktorá počas asi 3 mesiacov vybledne (počas uvedeného obdobia je zakázané sa opaľovať a je nutné chrániť ošetrovanú plochu krémom s faktorom 50+ UV).


Objednajte sa na konzultáciu

(max. veľkosť všetkých fotiek spolu je 10 MB)

Pre jednoduchšie a jednoznačnejšie posúdenie Vašej žiadosti môžete nahrať aj fotky.
Poznámka: Fotografia nie je povinnou položkou!


Táto stránka je chránená systémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania .

* - povinná položka