Laserové odstraňovanie tetovania

Q-Switched laser Quanta plus Na klinike odstraňujeme tetovanie špičkovým Q-Switched laserom Quanta plus, ktorý je vhodný  pre tmavé aj svetlé farebné odtiene pigmentu tetováže. Pomocou tohto lasera sa dajú odstraňovať všetky farby a odtiene tetovania (červené, zelené, modré, čierne), ako aj permanentného make-upu.

Niektorí sa pre tetovanie rozhodnú po dlhej a svedomitej úvahe. Iní sa len spontánne rozhodnú na dovolenke či z veľkej lásky nechať si telo pokresliť navždy. Práve tieto neuvážené rozhodnutia, strata pôvodnej farebnosti, problémy v zamestnaní alebo predtým milý delfín, ktorý dnes pripomína skôr kosatku sa často premenia na trápenia.

Toto sú potom dôvody, ktoré vedú ľudí k rozhodnutiu nechať si tetovanie odstrániť. Odstránenie tetovania laserom je nielen riešením ako sa zbaviť tetovania všetkých farieb, ale je tiež riešením nevhodne prevedeného permanentného make-upu.

„Kedysi bolo nemožné tetovanie odstrániť, dnes však laser ponúka revolučnú kombináciu vlnových dĺžok, ktorá umožní aj odstránenie problematickej žltej, červenej i zelenej farby.“

Cenník

Proces odstraňovania

Laser produkuje krátke záblesky (pulzy), ktoré prechádzajú cez vrchnú vrstvu kože, bez toho, aby ju porušili. Svetlo rôznych vlnových dĺžok je vstrebávané pigmentom tetovacích farieb a dochádza k jeho následnému rozstreleniu - rozloženiu pigmentu na malé častice. Poškodené farebné častice odstráni imunitný systém kože alebo sa odlúpnu spolu s poškodenými povrchovými bunkami. Laser (Q-Switched Laser Quanta plus) pracuje s presnosťou na jednu tisícinu milimetra a tým dosiahneme maximálne ošetrenie okolitého tkaniva. S každým ďalším ošetrením sa hĺbka, do ktorej laser pôsobí zvyšuje a odstraňuje sa tak i tetovanie v spodnejších vrstvách kože. Tým sa odstráni aj najhlbšie a najproblematickejšie farebné tetovanie.

Proces hojenia

Laserové odstraňovanie tetovania Samotné ošetrenie je spojené s pocitom pálenia, ktoré je možné zmierniť chladením pokožky, v prípade zvýšenej citlivosti aplikáciou anestetického krému pred ošetrením. Bezprostredne po ošetrení dochádza k prechodnej farebnej zmene pokožky, neskôr k tvorbe drobných chrastičiek, ktoré pretrvávajú niekoľko dní. Po zákroku je potrebné ošetrenú plochu chrániť pred slnkom a niekoľko dní natierať krémom podľa doporučenia ošetrujúceho lekára.
V priebehu jednotlivých ošetrení dochádza k postupnému blednutiu farby tetováže so zachovaním prirodzenej štruktúry kože.

Aj keď je efekt okamžitý, zákrok je potrebné opakovať. Počet opakovaní je závislý od intenzity, hĺbky a rozsahu tetovania, najčastejšie 4 až 8 krát. Opakovať sa dá väčšinou o 4-6 týždňov. Zákrok je rýchly a ostáva po ňom mierny opuch, začervenanie, pri hlbokom tetovaní občas aj chrastičky, ktoré v priebehu 3-5 dní odpadnú.


Objednajte sa na konzultáciu

(max. veľkosť všetkých fotiek spolu je 10 MB)

Pre jednoduchšie a jednoznačnejšie posúdenie Vašej žiadosti môžete nahrať aj fotky.
Poznámka: Fotografia nie je povinnou položkou!


Táto stránka je chránená systémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania .

* - povinná položka