Fibroblasty

Metóda fibrogen

CENTRUM plastickej a estetickej chirurgie v Košiciach od októbra r. 2008 po takmer ročnom klinickom skúmaní, v spolupráci s tkanivovou bankou zaviedlo novinku v omladzovacích-rejuvenizačných technikách ako jedno z prvých na Slovensku – metódu FIBROGEN, kde pomocou vlastných buniek fibroblastov dochádza k reštrukturalizácii podkožia.

Indikácie

  • celková rejuvenizácia kože tváre a dekoltu
  • oblasť dolných viečok
  • oblasť nosoústna
  • jemné vrásky na lícnych partiách, a iné.

Len niekoľko kliník v Európe túto techniku praktikuje, hlavne vzhľadom k náročnosti prípravy.

O zákroku

Technika je plne tzv. autológna, tj. využíva len materiál vlastný tomu danému jedincovi, čo je veľmi dôležité, pretože nevzniká žiadna alergia na materiál. Aplikácia techniky pozostáva z troch častí, prvá je odber štepu podkožia pacienta v lokálnej anestézii, obvykle za uchom, kde je koža málo namáhaná. Celá procedúra trvá skúsenému lekárovi do 15 minút, bez ďalších obmedzení v bežnom živote. Druhá časť je na bedrách tkanivovej banky, kde sa vzorka tkaniva vyčisti, kultivuje a po zhruba piatich až siedmych týždňoch vracia znovu v špeciálnom roztoku do ambulancie k aplikácii. Tretia časť je vlastná aplikácia bunečného roztoku /živé bunky !!/, kde terapeut aplikuje bunky injekčné, podobne ako sa aplikujú výplňové materiály. Táto časť trvá obvykle do 15-20 minút, je bez anestézie, môže sa použiť znecitlivujúci krém – EMLA.

Doporučené sú obvykle tri aplikácie, v rozmedzí 5-7 týždňov medzi jednotlivými procedúrami.

Pacient nie je nijako obmedzený v aktivitách. Po zákroku je prítomný opuch na 1-2 dni, mierne začervenanie. Doposiaľ sme okrem týchto reakcii nezaznamenali žiadnu inú nežiadúcu reakciu, veď sa vlastne aplikuje vlastný materiál.


Objednajte sa na konzultáciu

(max. veľkosť všetkých fotiek spolu je 10 MB)

Pre jednoduchšie a jednoznačnejšie posúdenie Vašej žiadosti môžete nahrať aj fotky.
Poznámka: Fotografia nie je povinnou položkou!


Táto stránka je chránená systémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania .

* - povinná položka