Pridajte sa k nám 

 

Fibroblasty

Metóda fibrogen

CENTRUM plastickej a estetickej chirurgie v Košiciach od októbra r. 2008 po takmer ročnom klinickom skúmaní, v spolupráci s tkanivovou bankou zaviedlo novinku v omladzovacích-rejuvenizačných technikách ako jedno z prvých na Slovensku – metódu FIBROGEN, kde pomocou vlastných buniek fibroblastov dochádza k reštrukturalizácii podkožia.

Indikácie

  • celková rejuvenizácia kože tváre a dekoltu
  • oblasť dolných viečok
  • oblasť nosoústna
  • jemné vrásky na lícnych partiách, a iné.

Len niekoľko kliník v Európe túto techniku praktikuje, hlavne vzhľadom k náročnosti prípravy.

O zákroku

Technika je plne tzv. autológna, tj. využíva len materiál vlastný tomu danému jedincovi, čo je veľmi dôležité, pretože nevzniká žiadna alergia na materiál. Aplikácia techniky pozostáva z troch častí, prvá je odber štepu podkožia pacienta v lokálnej anestézii, obvykle za uchom, kde je koža málo namáhaná. Celá procedúra trvá skúsenému lekárovi do 15 minút, bez ďalších obmedzení v bežnom živote. Druhá časť je na bedrách tkanivovej banky, kde sa vzorka tkaniva vyčisti, kultivuje a po zhruba piatich až siedmych týždňoch vracia znovu v špeciálnom roztoku do ambulancie k aplikácii. Tretia časť je vlastná aplikácia bunečného roztoku /živé bunky !!/, kde terapeut aplikuje bunky injekčné, podobne ako sa aplikujú výplňové materiály. Táto časť trvá obvykle do 15-20 minút, je bez anestézie, môže sa použiť znecitlivujúci krém – EMLA.

Doporučené sú obvykle tri aplikácie, v rozmedzí 5-7 týždňov medzi jednotlivými procedúrami.

Pacient nie je nijako obmedzený v aktivitách. Po zákroku je prítomný opuch na 1-2 dni, mierne začervenanie. Doposiaľ sme okrem týchto reakcii nezaznamenali žiadnu inú nežiadúcu reakciu, veď sa vlastne aplikuje vlastný materiál.


Radi odpovieme na Vaše otázky

* - povinná položka