Chemický peeling je veľmi účinná metóda ovplyvnenia stavu pokožky. Používa sa na zmiernenie prejavov starnutia pleti, vyhladenie a vypnutie pleti, na liečbu akné a pigmentácií rôzneho pôvodu. Ošetrenie spočíva v aplikácii ovocných kyselín – najčastejšie kyseliny glykolovej na ošetrovanú pokožku. Pôsobením týchto kyselín sa odlúčia povrchové či hlbšie vrstvy kože. Nasleduje proces hojenia, keď sa odlúčené bunky kože nahrádzajú novými. Pleť má po zhojení viditeľne lepšiu obnovenú štruktúru. Dochádza k vyhladeniu vrások. Pleť je vyrovnaná, jemnejšia, hydratovaná a odstraňujú sa prejavy akné a pigmentácie.

Chemický peeling Renophase umožňuje ošetrenie:

  • RenewLift – liftingová, vyhladzujúca kúra, určená pre zrelú pleť
  • Reprogrammation – vyrovnávajúce ošetrenie pre unavenú pleť, pleť poškodené hormonálnymi zmenami, pleť po tehotenstve
  • Keratoregulateur – ošetrenie určené pre aknóznu a seboroickú pleť s poruchou regulácie mastenia pleti
  • Depigmentant – ošetrenie pleti so sklonom k vzniku pigmentových škvŕn, vyrovnáva tón pleti
  • RedPeel – receptúra, ktorej pôsobenie je potenciované červeným svetlom, je určená na ošetrenie hlbšie poškodenej kože

Biopell

Ošetrenie chemickým peelingom Laboratoires Renophase spočíva v aplikácii dvoch po sebe nasledujúcich zložiek, a to Hydrogelu Reticulé a následne samotného peelingu na ošetrovanú pokožku.

Hydrogel zaručuje svojím pôsobením na kožu jej priestupnosť pre účinné látky obsiahnuté v receptúre peelingu. Táto vlastnosť hydrogelu umožňuje zameranie jednotlivých receptúr na konkrétne kožné problémy ako je akné, pigmentácie, povädnutá, stresovaná pleť, pleť zmenená menopauzou, atď.

Druhá aplikačná zložka obsahuje kyselinu glykolovú. Pôsobením tejto kyseliny sa odlúčia povrchové vrstvy kože. To umožňuje proces hojenia, kedy sa odlúčené bunky kože nahrádzajú novými. Vďaka prítomnosti hydrogélu sa komplex kyseliny glykolovej dostáva tiež do hlbších vrstiev kože, kde spôsobuje regeneráciu hlbokých buniek. To sa navonok prejaví celkovým zlepšením vzhľadu pleti, ktorý môže byť viditeľný už bezprostredne po skončení peelingu.

Vo väčšine prípadov je pleť po peelingu veľmi mierne začervenaná. Tento erytém sa môže ešte do troch hodín po procedúre stupňovať. Podľa citlivosti pleti začervenanie zmizne do druhého dňa ,alebo pretrvá do tretieho dňa po zákroku. V niektorých prípadoch môžu hojenie sprevádzať pľuzgieriky a olupovanie kože. Všetky tieto prejavy by však mali ustúpiť najneskôr do piatich dní.

Receptúra bola vyvinutá tak, aby čo najmenej dráždila pleť. V priebehu ošetrenia je napriek tomu častý pocit pálenia a pichania v mieste aplikácie. Ten obvykle skončí na konci ošetrenia. Výnimočne môže použitie u citlivých jedincov vyvolať tiež alergickú reakciu na aktívne látky.

Po peelingu je doporučené používať hojivý krém (Creme L alebo Répidermil) najmenej tri dni po ošetrení. Predídeme tak dlhodobému podráždeniu pleti a nežiadúcim reakciám.

Ďalej je nevyhnutné sa vyvarovať priameho pôsobenia slnečného žiarenia a to v prípade peelingov rady RenoPeel najmenej dva nasledujúce dni, v prípade peelingov rady BioPeel dva týždne po aplikácii.

Po celú dobu kúry je doporučené používať krém s ochranným faktorom proti UV žiareniu, a to minimálne ešte dva týždne po poslednom ošetrení.

Je dobré sa tiež vyvarovať návštevy sauny a intenzívnemu športovaniu do 24 až 48 hodín po ošetrení.


Radi odpovieme na Vaše otázky

(max. veľkosť všetkých fotiek spolu je 10 MB)

Pre jednoduchšie a jednoznačnejšie posúdenie Vašej žiadosti môžete nahrať aj fotky.
Poznámka: Fotografia nie je povinnou položkou!


* - povinná položka

live-agent