Aplikácia kyseliny hyalurónovej

V súčasnej dobe ovládajú estetickú medicínu dve hlavné požiadavky: prirodzenosť a návratnosť.

Aktuálnym trendom sú jednoznačne vstrebateľné výplňové materiály na báze kyseliny hyalurónovej neživočíšneho pôvodu. Kyselina hyalurónová je prirodzenou súčasťou ľudského tela a veľmi dôležitou súčasťou kože (zodpovedá za jej napätie, vychytáva voľné kyslíkové radikály). Kyselina hyalurónová dodáva koži elasticitu, mladistvý vzhľad a významne sa podieľa na hydratácii a reparačných procesoch.

V priebehu procesu starnutia sa znižuje endogénna produkcia kyseliny hyalurónovej a zvyšuje sa jej degradácia. Následkom je pokles napätia kože, jej ochabovanie a postupný rozvoj vrások.

Výplň vrások kyselinou hyalurónovou je jedným z najefektívnejších a najbezpečnejších prístupov v súčasnej estetickej medicíne. Aplikácia je pomerne jednoduchá, takmer nebolestivá a bezpečná oproti rozsiahlym zásahom plastického chirurga. Účinok je okamžitý.

Možnosti využitia kyseliny hyalurónovej 

 • korekcia jemných vrások výplňovým materiálom
 • korekcia stredne hlbokých a hlbokých vrások
 • korekcia radiálnych okoloústnych vrások, tzv. fajčiarskych
 • korekcia asymetrií, jaziev
 • zväčšenie objemu a modelácia pier
 • modelácia ústnych kútikov
 • korekcia nosa
 • úprava kruhov pod očami
 • korekcia hrany sánky, vrások krku, dekoltu
 • modelovanie tváre
 • modelovanie rúk - hydratácia a revitalizácia

Priebeh aplikácie

Aplikácia sa vykonáva v miestnom znecitlivení, aplikáciou krémov (EMLA) obsahujúcich lokálne anestetikum. Miesto aplikácie je sterilne očistené a výplňový materiál je pod kontrolou lekára aplikovaný v potrebnom množstve, aby vyplnil vrásku.

Zákrok trvá len 15–30 minút, PN nie je potrebná. Po zákroku môže byť ošetrené miesto začervenalé, niekoľko hodín mierne opuchnuté, môže sa objaviť modrina v ošetrenej oblasti. Tieto prejavy nepovažujeme za komplikácie, ich trvanie je prechodného charakteru a za niekoľko hodín alebo do 3 dní prejavy ustupujú. Pred zákrokom je klientka podrobne oboznámená s jeho priebehom, aj s možnými nežiaducimi prejavmi. Je upozornená aj na možné komplikácie, preto treba striktne dodržiavať rady lekára. Lekár si pacientku zavolá na kontrolu o 2 týždne a výplň sa môže dopichnúť v prípade, ak sa celá dávka nespotrebovala.

Účinok trvania výplňového materiálu trvá od 6–12 mesiacov, niekedy aj viac. Závisí to od viacerých faktorov ako je kvalita výrobku, miesta aplikácie, mimiky a individuálnych faktorov.

Dlhšiu trvanlivosť majú preparáty aplikované do oblasti ústnonosných rýh, oproti aplikácii do pier. Je to dané najmä zvýšenou pohyblivosťou pier, kde dochádza k rýchlejšiemu odbúravaniu materiálu. U klientov, ktorý majú bohatú mimiku, fajčia, žujú žuvačku sa materiál odbúrava skôr ako u ostatných.

Každý klient je individuálny a nie u každého platia priemerné doby uvádzané vyššie. Výhodou týchto výplní je možnosť ich dopichovať v priebehu času, keď začne dochádzať k ich odbúravaniu.

Aplikácia kyseliny hyalurónovej
Aplikácia kyseliny hyalurónovej

Lekár: Dr. Paraska Aniuta


Výsledok po aplikácii výplne Belotero.

Belotero Soft je jediná výplň na špeciálnu korekciu jemných povrchových vrások.

Aplikuje sa do povrchových vrstiev pokožky pomocou jedinečnej inovatívnej techniky blanšírovania. Blanšírovanie (z francúzskeho „blance“ - bielenie) spočíva v aplikácii injekcii do najmenších záhybov, ich mäkkej a prirodzenej výplne.

Pomocou blanšírovania sú vrásky menej viditeľné a výborne dopĺňa botulotologickú liečbu.

Metóde blanšírovania sa venuje Dr. Aniuta Paraska - špecialistka na estetickú dermatológiu.

Aplikácia kyseliny hyalurónovej

Lekár: Dr. Paraska Aniuta


Galéria Lekár: Dr. Paraska Aniuta

Lekár: Dr. Paraska Aniuta

Galéria Lekár: Dr. Paraska Aniuta

Lekár: Dr. Paraska Aniuta

Galéria Lekár: Dr. Paraska Aniuta

Lekár: Dr. Paraska Aniuta


Objednajte sa na konzultáciu

(max. veľkosť všetkých fotiek spolu je 10 MB)

Pre jednoduchšie a jednoznačnejšie posúdenie Vašej žiadosti môžete nahrať aj fotky.
Poznámka: Fotografia nie je povinnou položkou!


* - povinná položka