Cena tohto zákroku

od 450€*

*táto cena je len orientačná. Konečnú cenu zákroku určí ošetrujúci lekár po konzulácii s pacientom na základe vyšetrenia

Kompletný cenník

Viečka sú spolu s očami najvýznamnejšou časťou ľudskej tváre, kde je proces biologického starnutia kože najskôr viditeľný. V závislosti od individuálnej a často vrodenej predispozície sa v praxi stretávame s „unavenými a prepadnutými očami s vráskami” aj u ľudí v mladšom veku. Príčinou estetických problémov pacientov nie je len nadbytok a vráskavenie kože na viečkach, ale aj existencia tukových váčkov, ktoré spôsobujú už spomenutý unavený vzhľad. Pochopiteľne korekcia viečok ako každý chirurgický zákrok vyžaduje od pacienta adekvátnu ochotu spolupracovať a prísne sa riadiť pokynmi lekára v pooperačnom období.

PREDOPERAČNÁ PRÍPRAVA

Operácia nevyžaduje žiadnu zvláštnu prípravu. Deň pred operáciou sa nesmie používať žiaden krém alebo make-up. V deň operácie je potrebné kožu dostatočne odmastiť. Pre možnosť zvýšeného krvácania odporúčame pacientom nepoužívať 3 týždne pred operáciou lieky, ktoré obsahujú kyselinu acetylsalicylovú (napr. acylpyrín, aspirín, anopyrín). K zákroku sa vyžaduje mať vyšetrenie krvi (krvný obraz a zrážanlivosť krvi).

PRIEBEH OPERÁCIE

tukove vankuse vo viecku

Operácia sa plánuje vždy individuálne podľa lokálneho stavu na viečkach. Zákrok sa vykonáva v lokálnej anestéze. Ak je prítomný len nadbytok zvráskavenej kože, táto sa chirurgicky redukuje. V prípadoch, ak sú prítomné tukové váčky, je potrebné ich za účelom dosiahnutia efektu mladého a relaxovaného vzhľadu odstrániť. Rezy na hornom ako aj dolnom viečku sú vedené v prirodzených kožných ryhách, takže po operácii sú jazvy skoro neviditeľné.

POOPERAČNÁ STAROSTLIVOSŤ

Po operácii je potrebné rátať s opuchmi a modrinkami, ktoré do týždňa ustupujú. Stehy vyberáme na 5 pooperačný deň. Na zmiernenie príznakov sa odporúča počas prvých 12 hodín prikladanie ľadových obkladov a aplikovanie očnej maste do spojivkového vaku.

priebeh rezu a jazvy

MOŽNÉ KOMPLIKÁCIE OPERÁCIE

Infekcia, zápal, začervenanie, opuch, tvorba jaziev, ektropium, slzenie, svrbenie, asymetria.

Video z operácie

pred
po
Mám záujem o*

Zákrok
Invalid Input

Meno a priezvisko*

Telefónne číslo*

E-mailová adresa*

Prosím, uveďte Vami preferovanú formu kontaktu*

Správa pre nás*

Prosím, uveďte návrh termínu konzultácie.
Od*

Do*

Absolvovali ste konzultáciu pred zákrokom?*

Absolvovaná s*

V zariadení*

Dátum absolvovanej konzultácie*

Prosím, uveďte návrh termínu konzultácie.
Od*

Do*

Prosím, uveďte návrh termínu vykonania zákroku.
Od*

Do*

Overenie

*