280
Eur*

* táto cena je len orientačná. Konečnú cenu zákroku určí ošetrujúci lekár po konzultácii s pacientom na základe vyšetrenia

Kompletný Cenník Mám záujem
  o lipofilling 

Lipofilling je esteticko–chirurgický zákrok, pri ktorom sa využíva vlastný tuk na tvarovanie pier a tváre, vyhladenie nosovo-ústnych rýh, vpadnutých kruhov pod očami a podobne. Táto metóda bola úspešne použitá aj na korekciu vrodených chýb tváre a prejavov starnutia kože.

Po lipofillingu sú vrásky viditeľne vyhladené a kontúry tváre získavajú atraktívny objem. Tento miniinvazívny zákrok, nemá žiadne kontraindikácie a môže byť vykonávaný súčasne s inými operačnými výkonmi (napr. liposukcia, plastika brucha alebo facelifting).

Predoperačná príprava

Operácia nevyžaduje zvláštnu prípravu, na koži nesmie byť akýkoľvek prejav zápalového ochorenia.

Priebeh operácie

Odber tukového tkaniva

Tuk sa obvykle odoberá z brucha, stehien alebo zo sedacej oblasti, prípadne môže lekár zvoliť aj inú lokalitu na tele. Odberová plocha sa dezinfikuje a znecitliví lokálnym anestetikom vo forme krému alebo injekcie. Samotná operácia sa vykonáva pomocou špeciálnych prístrojov, kde sa tukové tkanivo sterilne odsaje tenkou ihlou. Odobratý tuk sa špeciálnym spôsobom upraví (buď sa odstredí alebo sa nechá prirodzene sedimentovať) a následne prenesené do požadovaných častí tváre. Tu záleží na množstve tuku, ktorý sa odoberie a bude sa aplikovať. V mieste odberu nevznikajú žiadne deformity, lebo množstvo odobratého tuku je malé.

Aplikácia tuku

Odobratý tuk sa po krátkej úprave aplikuje do znecitliveného miesta podľa požiadaviek klienta. Po aplikácii tuku sa môžu objaviť drobné modrinky a opuch, niekedy i pocit pulzácie. Tieto príznaky obvykle miznú behom nasledujúceho dňa. Do úplného zmiznutia týchto príznakov je nutné vyhýbať sa slnku. Vlastné tukové tkanivo je prijímané organizmom bez komplikácií a alergických reakcií. Zároveň sa výsledky zákroku nemôžu paušalizovať, keďže okrem individuálnych reakcií každého pacienta na rôzne procesy, je použité tukové tkanivo tkanivom živým. Na úspechu metódy má výrazný vplyv skúsenosť operatéra, šetrnosť odberu, spracovanie a aplikácia tukového tkaniva tak, aby čo najviac tkaniva prežilo a stalo sa súčasťou vlastných tkanív. Samozrejme záleží aj na množstve aplikovaného materiálu, kde pri menších prenosoch tkaniva sú výsledky trvácnejšie. Zvyčajne objemné a plné pery, ktoré vyplnené vlastným tukom vydržia niekoľko mesiacov.

Pooperačná starostlivosť

Pooperačne sa môže vyskytnúť opuch a zriedkavé modriny, ale efekt je dlhodobý.

Možné komplikácie operácie

Tuk nie je vhodné aplikovať do pery v prípade aktívnej infekcie (napr. herpes a pod.). Zákrok sa neodporúča robiť ani v prípade ochorení ústnej dutiny (napr. afty a pod.).

LipofillingVýhody Lippofillingu

  • vlastný tuk je možné použiť na doplnenie objemu do vrások, jaziev, deformít tváre, pier, prsníkov a pod.
  • tuk sa odoberá z miest hocikde na tele, najčastejšie z brucha či stehien
  • tuk sa odoberá z jedného miesta a prenesie na druhé miesto behom jednej operácie
  • podľa rozsahu doplňovanej lokality sa zákrok robí v celkovej alebo lokálnej anestézii
  • ide o zákrok s dočasným efektom, keďže sa časť výplne vstrebe
  • zákrok možno hocikedy opakovať a tuk dopĺňať
  • rekonvalescencia je veľmi rýchla, najčastejšie 2 až 3 dni

Radi odpovieme na Vaše otázky

(max. veľkosť všetkých fotiek spolu je 10 MB)

Pre jednoduchšie a jednoznačnejšie posúdenie Vašej žiadosti môžete nahrať aj fotky.
Poznámka: Fotografia nie je povinnou položkou!


* - povinná položka