Odstraňovanie popraskaných cievok diodovým laserom

Príčiny vzniku

Odstraňovanie popraskaných cievok diodovým laserom Rozšírené a popraskané cievky na tvári, dolných končatinách, ale aj inde na tele vznikajú dôsledkom vrodenej dispozície-dedične v niektorých rodinách, ale môžu vznikať aj pri poškodení kože, napríklad sálavým teplom,chladom,užívaním hormonálnych prípravkov a podobne. Rozšírenie cievok vzniká najčastejšie stratou ich elasticity, ktoré následne praskajú a pod kožou presvitajú. Príčinou tohto problému je zlá životospráva a s ňou spojené poruchy hĺbokého žilového systému dolných končatín.

Ďalšími príčinami môžu byť:
tehotenstvo, nedostatok pohybu, zlá životospráva, dlhodobé státie/sedenie, nadváha

Proces odstraňovania

Na odstraňovanie používame špičkový diodový laser,pri ktorom sa svetelná energia mení na tepelnú, ktorá cievku zničí. Výsledok je viditeľný čiastočne ihneď, ale hlavne po niekoľkých týždňoch. Vo väčšine prípadov je potrebné zákrok zopakovať. Bezprostredne po zákroku pretrváva začervenanie kože, ojedinele sa môžu vytvoriť drobné chrastičky. Výhodou je, že nie je potrebná žiadna bandáž ani špeciálna starostlivosť. Dôležitá je ochrana pred slnkom cca 3-6 týždňov, v lete sa zákroky nerobia. Väčšinu rozšírených cievok vieme úspešne odstrániť.


Multifunkčný chirurgický diodový laser pracujúci na vlnovej dĺžke 980 nm o výkone 15, 25 alebo 50 W. Vlnová dĺžka 980 nm bola vybratá ako optimálna z hľadiska zvýšenej absorpcie laserového žiarenia v tkanive a dobrého koagulačného efektu. Nízky elektrický príkon, bezúdržbová technológia laserových diód a nízka hmotnosť predurčujú laser k mobilnému nasadeniu na rôzných pracoviskách. Laser sa používa v stomatológií, ORL, dermatológií a endoskopických aplikáciach chirurgie, gastroenterológie, urológie, bronchoskopie, gynekológie a neurochirurgie.


Objednajte sa na konzultáciu

(max. veľkosť všetkých fotiek spolu je 10 MB)

Pre jednoduchšie a jednoznačnejšie posúdenie Vašej žiadosti môžete nahrať aj fotky.
Poznámka: Fotografia nie je povinnou položkou!


Táto stránka je chránená systémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania .

* - povinná položka