Košice

Akustická rázová vlna - odstránenie celulitídy

Čo je rázová vlna?

Akustická rázová vlna

Rázové vlny sú zvukové vlny s vysokou energiou. Vyskytujú sa v atmosfére, napríklad v priebehu blesku, alebo v prípade keď lietadlá prerážajú zvukovú bariéru. V medicíne sa datuje použitie tlakovej vlny od roku 1980 pri rozbití obličkových a žlčníkových kameňov.

V modernej medicíne sa energia rázovej vlny uplatňuje na bolestivé časti tela kde uplatňuje svoje liečivé účinky. Rázové vlny urýchľujú proces hojenia v tele, stimulujú látkovú výmenu a zlepšujú krvný obeh.

Poškodené tkanivá postupne regeneruje a nakoniec lieči. Využíva sa v ortopédii ale tiež v estetickej medicíne na odstránenie celulitídy, odstránenie strií, aktiváciu lymfatického systému, relaxácii svalov, zmenšeniu obvodu - zoštíhleniu a tiež k redukcii tvárových vrások.

S čím vám akustická rázová vlna pomôže?

Akustická rázová vlna (AWT - Accoustic Wave Therapy) Vám pomôže s partiami ako sú zadok, stehná, vnútorná strana ramien a brucho.

 • liečba, korekcia a odstránenie celulitídy
 • korekcia jaziev a strií
 • vypnutie svalového a väzivového tkaniva
 • aktivácia enzýmov spúšťajúcich lipolýzu
 • odstránenie lymfedemu k zmenšeniu obvodu ošetrovaných oblastí – čo vedie k zoštíhleniu a k omladeniu kože na tele

Účinky ošetrenia akustickou rázovou vlnou - AWT

 • vypnutie kože, zlepšenie jej textúry a kontúry
 • okysličenie tukového tkaniva
 • aktivácia metabolizmu
 • zmenšení tukových buniek
 • vypnutie a aktivácia väzivového tkaniva
 • aktivácia enzýmov štiepiacich tuky
 • lymfatická drenáž
 • svalová relaxácia
Akustická rázová vlna

 

A výsledok?

K dosiahnutiu efektívneho a dlhotrvajúceho účinku je potrebné absolvovať 10 až 15 zákrokov raz ideálne dva krát za týždeň. Celý zákrok trvá 30 - 50 minút, podľa rozsahu ošetrenia. Výrazné zlepšenie štruktúry kože a jej spevnenie je možné pociťovať už po 4 zákrokoch. Zlepšenie stavu prebieha postupne.
K rýchlejšiemu a efektívnejšiemu výsledku je potrebné dodržiavanie pitného režimu, úprava stravy a dostatok pohybu.

 

Princíp a priebeh ošetrenia

Vďaka akustickej rázovej vlne dokáže prístroj D-ACTOR 200 veľmi účinne odbúrať tukové bunky, ktorých ste sa nemohli zbaviť ani úporným cvičením a prísnymi diétami. Navyše počas zákroku uvoľňuje akustická rázová vlna zatvrdnuté väzivové tkanivo, čím zvyšuje cirkuláciu krvi a lymfy a stimuluje tiež tvorbu kolagénu. Vďaka tomu dochádza k zmenšeniu tukových buniek, vypnutiu pokožky a zároveň k zoštíhleniu ošetrovanej oblasti.

Pred ošetrením nanesieme chladivý gél, ktorý uľahčuje pohyb aplikačnej koncovky a tiež prenikaniu rázovej vlny pod pokožku až k svalom. Samotné ošetrenie je bezbolestné a neinvazívne, sprevádzané však hlukovými prejavmi spôsobenými vysoko energetickými „výstrelmi“ zvuku s opakovanou frekvenciou do 21 Hz. Ten dokáže preniknúť až do hĺbky 5 cm.

Terapeuticky účinná energia sa dostáva do tela bez poškodenia povrchu kože, klient môže pociťovať mierne štípanie. Po ošetrení môže byť pokožka mierne červená, no po krátkej dobe sa farba pokožky vráti do normálneho stavu. Po zákroku by bolo ideálne venovať ešte ďalší čas pohybovej aktivite. Kúru odporúčame opakovať raz ročne, výsledkom čoho bude pevnejšia a odolnejšia koža s prirodzenou pružnosťou, aktivované väzivové tkanivo a samozrejme aj zlepšená textúra kože.

Zbavte sa celulitídy

Akustická rázová vlnaDajte zbohom celulitíde a nadbytočnému tuku. Akustická rázová vlna je ideálna pre odstránenie celulitídy a spevnenie pokožky. Výsledky sa dostavia už za dva týždne. Stačí len 10 30-minútových sedení.

Účinky pocítite už po štvrtom sedení. Akustická rázová vlna sa aplikuje prístrojom D-ACTOR 200, ktorý vyvinula švajčiarska spoločnosť Storz Medical. Ide o neinvazívny a úplne bezbolestný zákrok.

 
 

Radi odpovieme na Vaše otázky

(max. veľkosť všetkých fotiek spolu je 10 MB)

Pre jednoduchšie a jednoznačnejšie posúdenie Vašej žiadosti môžete nahrať aj fotky.
Poznámka: Fotografia nie je povinnou položkou!


* - povinná položka

live-agent