Mezopeel je revolučné ošetrenie pleti, pri ktorom pôsobíme kompletne a biologicky proti starnutiu kože a jeho príčinám. Princípom metódy je aplikácia anti-aging chemického peelingu a následné bezbolestné injekčné ošetrenie povrchovej vrstvy pleti unikátnym revitalizačným roztokom s obsahom vitamínov, antioxidantov, minerálov a kyselinou hyalurónovej v rôznej koncentrácii. Minimálne množstvo revitalizačného komplexu je aplikované pozdĺž vrások na tvári, krku, dekoltu a chrbtoch rúk. Toto preventívne a liečebné ošetrenie je prispôsobené všetkým typom kože. Mezopeel je biologické progresívne ošetrenie vyžadujúce minimálne 3 – 5 sérií ošetrení k tomu, aby bol dosiahnutý optimálny efekt - získaná znateľne mladšia koža. Vykonáva sa 1 ošetrenie za 2-4 týždne celkom 3-5x. Pre udržanie efektu sa 1 ošetrenie vykonáva 1x za 3 – 6 mesiacov.

Účinky mezopeelu

Stimuluje novotvorbu kolagénu, napína uvoľnené kolagénové vlákna, čím odstraňuje ochabnutosť kože, zvyšuje jej pevnosť a elasticitu, vytvára bariéru, ktorá zabraňuje strate vody, efektívne udržiava hydratáciu, pleť tonizuje, podporuje regeneráciu buniek vďaka obsahu kyseliny hyalurónovej, komplexu rastových faktorov, DNA, vitamínov a minerálov.

Kedy si môžete mezopeel dopriať, a ktoré časti tela možno mezopeelem ošetriť?

Metóda je ideálna v prípade straty pružnosti kože, pri jej dehydratácii, zvädnutí, pri strate jej hustoty, jasu, tónu a u pleti vystavenej nadmernému slneniu. Je vhodná v prípade, že uprednostňujete ošetrenie menej invazívne, ktoré Vás nevyradí zo spoločenského a pracovného zaradenia.
Mezopeel je určený na ošetrenie tváre, krku, dekoltu, chrbtov rúk, paží, stehien i brucha.

Ako ošetrenie mezopeelem prebieha?

Po očistení pleti sa vykoná kúra antiaging chemického peelingu . Táto kúra trvá približne 15 minút. Potom sa aplikuje lokálne znecitlivujúc krém na miesta, ktoré sa budú ošetrovať injekčným mezoterapeutickým roztokom. Po uplynutí cca 15-20 minút je pleť pripravená pre bezbolestnú injekčnú aplikáciu malého množstva tekutiny v jednotlivých vpichoch do príslušných okrskov tváre, krku, či dekoltu alebo chrbtov rúk. Po dokončení aplikácie 3 – 5 ml roztoku sa pleť ošetrí upokojujúcim sérom a antibakteriálnym krémom. V deň ošetrení je pleť jemne začervenaná a sú na nej viditeľné drobné pupienky po aplikácii roztoku. Pleť môže byť ľahko napätá, ale nie je to nič veľmi nepríjemného.

Aké sú odporúčania po zákroku?

K optimálnemu výsledku je vhodné počas 1 týždňa po lekárskom estetickom ošetrení dodržiavať tieto opatrenia:

  • Vyhnite sa slnečnému žiareniu a užívajte slnečné ochranný krém denne – SPF 30 minimálne
  • Vyhnite sa náhlym zmenám teplôt (sauna, kryosauna, turecké kúpele, silný chlad)
  • Vyhnite sa intenzívnej fyzickej námahe
  • Používajte špeciálne prispôsobené postpeelingové produkty

Radi odpovieme na Vaše otázky

(max. veľkosť všetkých fotiek spolu je 10 MB)

Pre jednoduchšie a jednoznačnejšie posúdenie Vašej žiadosti môžete nahrať aj fotky.
Poznámka: Fotografia nie je povinnou položkou!


* - povinná položka