Dermatoskopia

Dermatoskopia je neinvazívna vyšetrovacia metóda, zameraná na vyšetrovanie pigmentových lézií kože, ale predovšetkým na včasnú diagnostiku malígneho melanómu.

Dermatoskop je prístroj na diagnostiku pigmentových kožných zmien (materských znamienok). Jeho nezastupiteľné miesto je najmä v diagnostike plošných kožných pigmentových útvarov.

Cieľom dermatoskopie je včasné odhalenie začínajúceho melanómu (najzhubnejšieho kožného nádoru) ešte v čase, kedy je ľahko liečiteľný. Je známe, že ak je tento nádor operovaný v počiatočnej fáze, t. j. vtedy, ak bunky tohto nádoru sú ešte na svojom pôvodnom mieste (tzn. v pokožke), je pacient vyliečený takmer na 100%. Jedná sa o vyšetrovaciu metódu, ktorá odhalí už najvčasnejšie štádia melanómu. Vyšetrenie nebolí, je to úplne neinvazívne vyšetrenie, ktoré umožňuje vyšetriť všetkých pacientov vrátane detí a tehotných.

Ako rozpoznať melanóm kože ?

Zhruba 30-50% melanómov vznikne na podklade pigmentového znamienka. Svoju kožu poznáme najlepšie sami a najmä vtedy, keď si ju a predovšetkým materské znamienka pravidelne kontrolujeme.

Dokážeme tým sami odhaliť sebamenšie odchýlky v priebehu času. Je to veľmi cenná informácia, ktorá podá dynamický údaj o prípadných zmenách materských znamienok. Niektorí sa ešte stále domnievajú, že rizikové pigmentové znamienko je až také, ktoré začne svrbieť, krvácať alebo sa okolo neho utvorí zápal.

Toto sú však neskoré príznaky rozvoja väčšinou už malígneho melanómu.

Galéria Dr. Paraska Aniuta

Dr. Paraska Aniuta


Objednajte sa na konzultáciu

(max. veľkosť všetkých fotiek spolu je 10 MB)

Pre jednoduchšie a jednoznačnejšie posúdenie Vašej žiadosti môžete nahrať aj fotky.
Poznámka: Fotografia nie je povinnou položkou!


Táto stránka je chránená systémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania .

* - povinná položka