Aplikácia výplňových materiálov

Zdá sa Vám, že pôsobíte unavenejšie, staršie než skutočne ste? Chceli by ste zachovať Vašu mladosť? Stratili Vaše pery pôvodnú plnosť a zmyselnosť? Neváhajte a vyzdvihnete svoju krásu a zmyselnosť Vašich pier kyselinou hyalurónovou!

V súčasnej dobe ovládajú estetickú medicínu dve hlavné požiadavky: prirodzenosť a návratnosť. Aktuálnym trendom sú jednoznačne vstrebateľné výplňové materiály na báze kyseliny hyalurónovej neživočíšneho pôvodu. Kyselina hyalurónová je prirodzenou súčasťou ľudského tela a veľmi dôležitou súčasťou kože (zodpovedá za jej napätie, vychytáva voľné kyslíkové radikály). Kyselina hyalurónová dodáva koži elasticitu, mladistvý vzhľad a významne sa podieľa na hydratácii a reparačných procesoch. V priebehu procesu starnutia sa znižuje endogénna produkcia kyseliny hyalurónovej a zvyšuje sa jej degradácia. Následkom je pokles napätia kože, jej ochabovanie a postupný rozvoj vrások.

Výplň vrások kyselinou hyalurónovou je jedným z najefektívnejších a najbezpečnejších prístupov v súčasnej estetickej medicíne. Aplikácia je pomerne jednoduchá, takmer nebolestivá a bezpečná oproti rozsiahlym zásahom plastického chirurga. Účinok je okamžitý.

Možnosti využitia kyseliny hyalurónovej 

 • korekcia jemných vrások výplňovým materiálom
 • korekcia stredne hlbokých a hlbokých vrások
 • korekcia radiálnych okoloústnych vrások, tzv. fajčiarskych
 • korekcia asymetrií, jaziev
 • zväčšenie objemu a modelácia pier
 • modelácia ústnych kútikov
 • korekcia nosa
 • úprava kruhov pod očami
 • korekcia hrany sánky, vrások krku, dekoltu
 • modelovanie tváre
 • modelovanie rúk - hydratácia a revitalizácia

Priebeh aplikácie

Aplikácia sa robí v miestnom znecitlivení, aplikáciou krémov (EMLA) obsahujúcich lokálne anestetikum (ústno-nosové vrásky), alebo vo zvodnej anestéze (horná a dolná pera). Miesto aplikácie je sterilne očistené a výplňový materiál je pod kontrolou zraku lekára aplikovaný v potrebnom množstve, aby vyplnil vrásku. Zákrok trvá len 15–30 minút, PN nie je potrebná. Po zákroku môže byť ošetrené miesto začervenalé, niekoľko hodín mierne opuchnuté, môže sa objaviť modrina v ošetrenej oblasti. Tieto prejavy nepovažujeme za komplikácie, ich trvanie je prechodného charakteru a za niekoľko hodín alebo do 3 dní prejavy ustupujú. Pred zákrokom je klientka podrobne oboznámená s jeho priebehom, aj s možnými nežiaducimi prejavmi. Je upozornená aj na možné komplikácie, preto treba striktne dodržiavať rady lekára. Lekár si pacientku zavolá na kontrolu o 2 týždne a výplň sa môže dopichnúť v prípade, ak sa celá dávka nespotrebovala.

Účinok trvania výplňového materiálu trvá od 6–12 mesiacov, niekedy aj viac. Závisí to od viacerých faktorov ako je kvalita výrobku, miesta aplikácie, mimiky a individuálnych faktorov.

Dlhšiu trvanlivosť majú preparáty aplikované do oblasti ústnonosných rýh, oproti aplikácii do pier. Je to dané najmä zvýšenou pohyblivosťou pier, kde dochádza k rýchlejšiemu odbúravaniu materiálu. U klientov, ktorý majú bohatú mimiku, fajčia, žujú žuvačku sa materiál odbúrava skôr ako u ostatných. Každý klient je individuálny a nie u každého platia priemerné doby uvádzané vyššie. Výhodou týchto výplní je možnosť ich dopichovať v priebehu času, keď začne dochádzať k ich odbúravaniu.

Aplikácia výplňových materiálov
Aplikácia výplňových materiálov
Aplikácia výplňových materiálov
Galéria
Galéria
Galéria

Radi odpovieme na Vaše otázky

(max. veľkosť všetkých fotiek spolu je 10 MB)

Pre jednoduchšie a jednoznačnejšie posúdenie Vašej žiadosti môžete nahrať aj fotky.
Poznámka: Fotografia nie je povinnou položkou!


* - povinná položka