Stratenú korunu krásy vedia obnoviť (EVA)

Ak trpíte vypadávaním vlasov, ktoré má za následok stratu hustoty až plešivosť, neprepadajte zúfalstvu. Na GÉVE Klinike v Košiciach vedia, ako stratenú korunu krásy obnoviť. Na základe presnej diagnostiky dokážu pomôcť každému vhodnou liečbou, od konzervatívnej až po unikátnu robotickú FUE metódu transplantácie vlasov, známu vo svete ako Neograft.

 

Na GÉVE Klinike sa venujú kompletnej problematike  príčin vypadávania vlasov. Každý klient, ktorého trápi tento problém, najprv príde na konzultáciu, kde predbežne zistia  ako  a kde jeho problém nastal.  „Následne  podstúpi trichologické vyšetrenie vlasov ( vyšetrenie pomocou kamery a špeciálneho softvéru),  a až na základe presnej diagnostiky  príčiny nastavíme liečbu  - program " šitý na mieru "konkrétneho klienta,“ hovorí špecialistka dermatologička MUDr. Andrea Nestorová z GÉVE Kliniky. Diagnostiku nám v blízkej budúcnosti uľahčí aj genetické vyšetrenie.

Vlasová mezoterapia  a aplikácia kmeňových buniek  podporí rast a zlepší kvalitu vlasov

Hlavný princíp vlasovej mezoterapie je jednoduchý - injekčne ultratenkou ihlou alebo valčekom s ihličkami sa do kože hlavy, respektíve do jej strednej vrstvy,  aplikujú prípravky obsahujúce funkčné látky, ktoré kožu a vlasové folikuly vyživia.

 „Prípravky, ktoré sú pri mezoterapii aplikované, obsahujú väčšinou komplex minerálov, stopových prvkov, peptidov alebo dokonca rastových faktorov či kmeňových buniek. Ľahké hĺbkové podráždenie kože navyše stimuluje prekrvenie oblasti, ktoré podporuje ďalšiu výživu a okysličenie vlasových folikul. Po aplikácii je vlasová pokožka elastickejšia, vlasy vyzerajú lepšie, sú pevnejšie, je redukované ich lámanie a vypadávanie a naopak je podporený rast nových vlasov,“vysvetľuje dermatologička.

„Prínosom je stimulácia  novotvorby krvnej siete vo vlasovej pokožke, čím sa  zlepšuje lokálne prekrvenie.  Mezoterapia predstavuje z konzervatívnej liečby až  50-70% úspechu terapie,“ dodáva dermatologička.

Podobne aplikácia kmeňových buniek je procedúra  určená na mezoterapiu vlasov (injekčná metóda). Jeho účinok spočíva v unikátnom zložení, ktoré obsahuje výťažky z kmeňových buniek. Nie je určený len na zastavenie nadmerného vypadávania vlasov, ale aj  na podporu obnovy rastu vlasov. Výťažky z kmeňových buniek a obsiahnuté rastové faktory dokážu revitalizovať vlasové vačky.

Prevratná metóda transplantácie vlasov

„Punch Hair Matic ” alebo niekde aj pod názvom „Neograft" - patrí do 3. generácie prístrojov používaných na vlasovú transplantáciu. Jedná sa o minimálne invazívnu automatizovanú FUE (Follicular Unit Extraction) metódu transplantácie vlasov s presnou chirurgiou mikroštepov. Táto metóda sa postupne stáva v celom svete „zlatým štandardom“ transplantácie vlasov.

 Neograft je patentom chránený robot používajúci mikronástroje k získaniu folikulárnych jednotiek. Zjednodušuje a zrýchľuje operačný proces, menej zaťažuje pacienta a výsledok je esteticky a priaznivejší. GÉVE Klinika je prvou súkromnou klinikou v strednej Európe s certifikáciou a vyškoleným tímom odborníkov k použitiu tejto revolučnej metódy transplantácie vlasov. Transplantáciu zabezpečuje nielen v Košiciach, ale aj na vysunutých pracoviskách v Prahe,Bratislave a Nitre

Vhodná pre mužov i ženy

Automatizovaná  robotická FUE metóda transplantácie vlasov  Neograft je  vhodná pre mužov aj ženy všetkých vekových kategórii.

„ Samotný zákrok je ambulantný, nevyžaduje si  hospitalizáciu, vykonáva sa v lokálnom znecitlivení.  Celý proces trvá 4až 8 hodín, doba rekonvalescencie je maximálne týždeň. Transplantácia vlasov  sa začína odberom  folikulárných jednotiek- najčastejšie je to oblasť zátylku a spánkových časti, pokračuje predprípravou drobných otvorov a následnou  implantáciou.  Jedinečnosť tejto prevratnej metódy je presný odber  folikulárných jednotiek s minimálným poškodením, čím sa zabezpečí takmer   takmer 100% úchyt. Výhodou je minimálna traumatizácia odberovej plochy, presná chirurgia mikroštepov, rýchla rekonvalescencia a maximálne prirodzený vzhľad, keďže sa pracuje s každou folikulárnou  jednotkou samostatne,“ hovorí MUDr. Andrea Nestorová.

Prínosy automatizovanej FUE metódy pre pacientov sú úžasné – minimálny diskomfort, žiadny rez skalpelom, žiadne šitie, žiadne jazvy, malé až žiadne riziko komplikácií, veľmi krátka rekonvalescencia, menšie obmedzenia pacienta v súvislosti s výkonom a oveľa prirodzenejší vzhľad po transplantácii než u tradičných stripových metód.

Každý problém vyrieši správna liečba

A čo by špecialistka dermatologička odkázala všetkým, mužom i ženám, ktorých problém vypadávania, resp. straty vlasov trápi, ale zatiaľ nenašli odvahu ho riešiť?

„ Každá príčina vypadávania či straty vlasov má svoj pôvod. Pri správnej diagnostike, dodiferencovaní príčiny,  dovyšetrenia možnej súvislosti a nastavení správnej liečby je problém riešitelný.  Klientom vieme pomôcť nielen  chirurgickou liečbou, to znamená transplantáciou vlasov, ale  aj konzervatívnou liečbou.  Každý problém má riešenie, našim cieľom je nájsť príčinu a nastaviť liečbu k spokojnosti klienta. Veď vlasy sú predsa korunou krásy,“ dodáva dermatologička MUDr. Andrea Nestorová z GÉVE Kliniky v Košiciach.

Napíšte nám

* - povinná položka

captcha