Retinolový peeling (Derma revue)

Ako novinku NeoStraty uviedla spoločnosť TARSIO MEDICAL 13. X. v SR a ČR retinolový peeling. Ide o 3 % retinol a dva patenty Neostraty: NeoCitriate a Aminofil, ktoré pôsobia na tvorbu kolagénu, nabudia tvorbu kys. hyalurónovej a napomáhajú spevniť kožný matrix, na upokojenie pokožky je ďalšou zložkou bisabolol a vitamín E ako antioxidant. Peeling je určený do rúk lekárom! Po peelingu nasleduje zvyčajne 2. – 3. deň výraznejšie olupovanie, ktoré potrvá maximálne do 7 dní. Efekt peelingu je exfoliácia, eliminácia jazvičiek, hyperpigmentácií a aj liftingový efekt.

Retinolový peeling

Výborné skúsenosti s retinolovým peelingom má aj MUDr.Andrea Nestorová z GÉVÉ Kliniky, centrum plastickej chirurgie & estetiky v Košiciach.

Prečo používam retinol? Aké má účinky na pokožku, mýty a fakty a prečo ho odporúčajú dermatológovia?

Okolo retinolu sa toho napísalo ako o silnej antiage zložke veľa, ale nie vždy je jasné, kedy ho použiť, aby bol pre pleť prínosom. Výskum okolo retinoidov má za sebou dlhú cestu, tak sa poďme pozrieť bližšie, čo nám táto zložka dokáže poskytnúť. Po prekročení tridsiatky by nočný krém alebo sérum s retinolom mal byť pre vás samozrejmosťou.

Čo je retinol?

Retinol je jednoducho iný názov pre vitamín A. Je to typ retinoidu, z rodiny látok súvisiacich s vitamínom A. Iné retinoidy zahŕňajú: kyselinu retinovú (tiež známe ako tretinoín), retinylpalmitát a retinaldehyd, z ktorých všetky môžeme nájsť v prípravkoch starostlivosti o pleť. Tretinoín je aktívnou zložkou v Retina-A, čo je liek na predpis. Retinoidy sú účinné v liečbe akné, majú silné antiaging vlastnosti, teda vyhladzujú a zmierňujú vrásky.

Ako to funguje?

Keď príde retinol alebo iný retinoid do styku s pokožkou, enzýmy v tele ho transformujú do kyseliny retinovej, čo je aktívna forma vitamínu. Podľa Dr. Lindera konkrétne kyselina retinová urýchľuje regeneráciu buniek, stimuluje produkciu kolagénu a elastínu, podporuje vyblednutie hyperpigmentácií a lieči akné. Zo začiatku môžete pociťovať olupovanie, začervenanie, alebo suchú pleť. To je bod, keď to veľa ľudí vzdá. Avšak ak vydržíte, po niekoľkých týždňoch uvidíte neskutočné zlepšenia. Retinol pôsobí vlastne tak, že starú pleť nahrádza novou. Pod starou kožou vám vzniká nová, bez vrások. Postupne sa staré a odumreté bunky olupujú a vaša pleť je viditeľne žiarivá a bez vrások. Pokiaľ sa rozhodnete siahnuť po kozmetike s retinolom, pripravte sa, že jeho aplikácia si vyžaduje minimálne 3 mesiace, aby sa staré bunky nahradili novými.

Na aké typy pokožky je vhodný?

Niektoré retinoidy sú agresívnejšie. Čistá kyselina retinová aplikovaná priamo na pokožku môže spôsobiť podráždenie. V prípade, že máte citlivú pokožku, retinol je miernejšia forma, ale rovnako účinná alternatíva.

„Pri použití čistého retinolu znížime možnosť podráždenia a zároveň získame všetky výhody, ktoré kyselina retinová poskytuje.“

Retinol je teda univerzálny, bojuje na 2 frontoch. Proti vráskam a akné.

„Bez ohľadu na dôvod, pre aký retinol používate, ťažíte z neho dvakrát. Aj keď vrásky nemáte a používate ho len na liečbu akné, v neskoršom veku sa budete tešiť pevnej a pružnej pleti.“

Existujú nejaké vedľajšie účinky?

Retinoidy majú za sebou dlhú, dlhú cestu výskumov. Jeho použitie je bezpečné, avšak akýkoľvek retinolový produkt zvyšuje fotosenzivitu pokožky, preto si ju musíme chrániť SPF 30 a viac.

Napíšte nám

Táto stránka je chránená systémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania .

* - povinná položka

 
Táto stránka je chránená systémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania .