Darujte si pod stromček krásu a mladosť (Korzár)

Hovorí sa síce, že Vianoce sú časom zázrakov, no niekedy sa nemôžeme spoliehať len na nadprirodzené sily a musíme vziať riešenie situácie do vlastných rúk. Platí to napríklad vtedy, ak ide o dobrý pocit zo seba samej. Ak nám príroda nadelila možno výraznejšie črty tváre, alebo bola skúpa pri ženských partiách, dnes to už nie je dôvod na komplexy.

Stačí sa len zveriť do rúk skúseným odborníkom, napríklad z Centra plastickej & estetickej chirurgie v Košiciach, ktorí vám pomôžu nadobudnúť stratené sebavedomie. A Vianoce sú priam ideálny čas na to, aby ste si od Ježiška vypýtali procedúru podľa vašich predstáv. Alebo si skrátka urobte radosť samy.

Dokonalý dekolt

Niektoré hviezdy možno tvrdia, že úchvatné poprsie majú len vďaka zázračným krémom, no pravda je však taká, že väčšina za to vďačí plastickým chirurgom. Ak vy máte kvôli chudobnému dekoltu pocit menejcennosti, riešením je augmetácia prsníkov, teda ich zväčšenie pomocou implantátov. „Zákrok možno vyvoláva u niektorých žien obavy z bolesti či rôznych rizík, avšak v našom centre vám zaručíme kvalitné implantáty značky Mentor, ktorá je svetovým lídrom v plastickej a estetickej chirurgii," zdôraznil riaditeľ Centra plastickej a estetickej chirurgie v Košiciach MUDr. Miroslav Glück, ktorý je zároveň krajským odborníkom pre odbor plastická chirurgia pre Košický a Prešovský samosprávny kraj. Veľa žien má však aj opačný problém, prsia sú príliš veľké, alebo na ne pôsobí gravitácia vplyvom zmien telesnej hmotnosti či dojčenia. V tomto prípade vám pomôže redukčná mamaplastika alebo remodelácia prsníkov

Vrásky budú minulosťou

Všetky by sme si chceli mladosť udržať čo najdlhšie. Bohužiaľ, vrásky sa nepýtajú, na koľko rokov sa cítime. Ale dá sa proti nim bojovať. Tým najinvazívnejším spôsobom je face lifting, teda chirurgické vypnutie kože. Lekár vám pri operačnom zákroku napne kožu na spánkoch, zdvihne poklesnuté časti tváre, odstráni nadbytok kože pod dolnou čeľusťou, zredukuje podbradok a vypne kožu na krku. Podstatou zákroku je však predovšetkým vypnutie svalovo- väzivovej vrstvy tváre. Ak netúžite po chirurgickom zákroku, na výber máte viacero neinvazívnych možností, ako si omladiť tvár. Tými najčastejšími sú odstránenie mimických vrások botulotoxínom, vypĺňanie vrások kyselinou hyaluronovou, chemický peeling, liečba vlastným sérom - Dracula terapia, liečba CO2 laserom, rádiofrekvenčná liečba, hydrafacial systém a iné.

Noštek bez komplexov

Nos je dominantnou časťou tváre. Jeho tvar je však geneticky podmienený a nie vždy sme s ním spokojní. Psychicky silní ľudia dokážu žiť aj s „priestorovo výrazným" nosom. Pre mnohých však akékoľvek odchýlky od normálu, či už prirodzené, alebo spôsobené úrazom, narúšajú harmóniu tváre a spôsobujú komplexy. Riešením je rhinoplastika - teda estetická operácia, pomocou ktorej je možné dosiahnuť úpravu tvaru a veľkosti nosa. Najčastejšie sa v rámci rhinoplastiky vykonáva jeho zmenšenie, prípadne zmenšenie jeho časti (napríklad špičky alebo chrbta nosa), zúženie alebo repozícia nosa pri jeho vybočení. Rhinoplastiku však môžu podstúpiť len dospelí ľudia, dôležité je, aby už bol ukončený rast skeletu, čo je u dievčat po 16. - 17. roku a u chlapcov ešte o čosi neskôr.

Ruky ako z hodvábu

Ruky zvyčajne starnú rýchlejšie ako zvyšok tela. Je to aj preto, že prichádzajú do styku so škodlivými chemikáliami, špinou, ale sú tiež neustále vystavené slnku, ktoré urýchľuje starnutie. A ako sa dá tento proces zastaviť? „Pigmentové škvrny na rukách účinne odstraňujeme chemickým peelingom, laserom alebo rádiofrekvenciou. Ochabnutú a dehydrovanú kožu revitalizujeme injekčnou mezoterapiou, kedy priamo do nej aplikujeme výživné a hydratačné látky. Pri úbytku kožného tkaniva na chrbtoch rúk s následným zvrásnením kože a presvitaním ciev dopĺňame chýbajúci objem aplikáciou kyseliny hyaluronovej tenkými kanylami do kože. A jedinečnou terapiou pre omladenie pokožky rúk je Dracula terapia, pri ktorej sa využíva pacientova vlastná plazma obohatená rastovými faktormi z krvných doštičiek," vysvetlil MUDr. Miroslav Glück.

Napíšte nám

* - povinná položka

captcha