Túžba po zdravej, bujnej a kvalitnej hrive je snom prevažnej väčšiny mužov i žien. Žiaľ, vypadávanie vlasov postihuje vysoké percento populácie  a takmer každý človek počas svojho života zažil nejaký problém s vlasmi. Vypadávanie vlasov najčastejšie spôsobuje úbytok mužského hormónu testosterónu, zvaného androgénna alopécia, ktorý postihuje väčšinu mužov, ale môžu ním trpieť aj ženy.

Spúšťačom nadmerného vypadávania vlasov môže byť aj nedostatok zinku a  železa v organizme, tiež ako dôsledok drastických diét, pri nedostatku niektorých aminokyselín, vitamínov a stopových prvkov. Alopéciu môžu spôsobiť aj zápalové, predovšetkým infekčné hubové, kvasinkové a bakteriálne ochorenia pokožky hlavy, tiež ako následok chronických kožných ochorení. Poruchy súvisia aj s chorobami štítnej žľazy, s ochorením na týfus a poruchy sprevádzajú chemoterapiu onkologických ochorení.

Dermaheal Stem C´rum HL

Dermaheal Stem C´rum HL je produkt určený na mezoterapiu vlasov (injekčná metóda). Jeho účinok spočíva v unikátnom zložení, ktoré obsahuje výťažky z kmeňových buniek. Nie je určený len na zastavenie nadmerného vypadávania vlasov, ale ja na podporu obnovy rastu vlasov. Výťažky z kmeňových buniek a obsiahnuté rastové faktory dokážu revitalizovať vlasové vačky. Aktívne ingrediencie revitalizujú vlasové vačky, stimulujú cirkuláciu krvi (výživa vlasových vačkov) a zlepšujú celkový stav pokožky hlavy. Jedná sa o najúčinnejšiu vlasovú mezoterapiu značky Dermaheal.

Zloženie

  • 3 rastové faktory: sh-Oligopeptid-2 (IGF-1), sh-Polypeptid-1 (bFGF), sh-Polypeptid-9 (VEGF)
    Komplex rastových faktorov revitalizuje vlasový folikul, blokuje DHT, rozmnožuje vlasové bunky a zabezpečuje ich migráciu.
  • Copper Tripeptid-1 – spevňuje vlasy a stimuluje vlasové vačky k produkcii zdravších vlasov. Podporuje obeh krvi v pokožke
  • Biotin – spomaľuje vypadávanie vlasov a pozitívne ovplyvňuje kvalitu vlasov
  • Výťažok z kmeňových buniek – podporuje proliferáciu a diferenciáciu dospelých kmeňových buniek na bunky vlasov

Účinky

Výťažok z kmeňových buniek pomáha revitalizovať vlasovú bunku, podporuje proliferáciu a diferenciáciu dospelých kmeňových buniek na bunky vlasov. Komplex 3 rastových faktorov a jedného biomimetického peptidu podporuje proliferáciu (množenie) vlasových buniek, ich migráciu a celkovo revitalizáciu vlasového vačku. Obsiahnutý biotin ovplyvňuje rast a kvalitu vlasov, spomaľuje taktiež ich vypadávanie.

Ako prebieha samotný zákrok?

Dĺžka aplikácie kmeňových buniek trvá podľa rozsahu ošetrovanej plochy, v priemere 20-30 minút. Pred vlastnou aplikáciou liečebného roztoku Vám lekár ošetrované miesto očistí a dezinfikuje. Potom aplikuje veľmi tenkými ihličkami liečebný roztok do vopred určených miest. Ihličiek sa obvykle používa viac, pretože dochádza k ich častému otupeniu a bolestivosť zákroku by sa tým zvyšovala. Znecitlivenie vo väčšine prípadov nie je nutné. U extrémne citlivých pacientov je možné použiť lokálne anestetikum, pri ohraničenej plešatosti znecitlivejúci krém či sprej.

Kmeňové bunky sú primárne nediferencované bunky, ktoré majú schopnosť premeniť sa (diferencovať) na akýkoľvek iný typ buniek. Táto schopnosť kmeňových buniek za normálnych okolností umožňuje telu vytvárať nové bunky a opravovať tak poškodené alebo opotrebované časti tkanív a orgánov (krvi, kože, črevnej sliznice, nervové, svalové, kožné bunky...). Kmeňové bunky majú okrem schopnosti diferencovať sa aj schopnosť svoje vlastné obnovy. Za fyziologických okolností predstavujú v organizme akúsi univerzálnu zásobu náhradných dielov pre najrôznejšie tkanivá a orgány.

Mám záujem o*

Zákrok
Invalid Input

Meno a priezvisko*

Telefónne číslo*

E-mailová adresa*

Prosím, uveďte Vami preferovanú formu kontaktu*

Správa pre nás*

Prosím, uveďte návrh termínu konzultácie.
Od*

Do*

Absolvovali ste konzultáciu pred zákrokom?*

Absolvovaná s*

V zariadení*

Dátum absolvovanej konzultácie*

Prosím, uveďte návrh termínu konzultácie.
Od*

Do*

Prosím, uveďte návrh termínu vykonania zákroku.
Od*

Do*

Overenie

*