Cena tohto zákroku

od 2170€*

*táto cena je len orientačná. Konečnú cenu zákroku určí ošetrujúci lekár po konzulácii s pacientom na základe vyšetrenia

Kompletný cenník

Veľmi dlho boli ľudia s týmto typom problému bez možnosti riešenia. Tento zákrok je vhodný pre ženy alebo mužov s plochým zadkom a zároveň ešte relatívne pevnou kožou.
Tento zákrok je možné robiť nasledujúcimi dvoma spôsobmi.

Modelovanie sedacej časti silikónovými implantátmi

Ide o zákrok, pri ktorom sa sedacia časť zväčší, resp. vymodeluje silikónovými implantátmi, podobne ako pri zväčšovaní poprsia. Implantáty môžu byť rôznej veľkosti.

PREDOPERAČNÁ PRÍPRAVA

Operácia nevyžaduje zvláštnu prípravu, na koži nesmie byť akýkoľvek prejav zápalového ochorenia. Pre možnosť zvýšeného krvácania odporúčame pacientom neužívať 3 týždne pred operáciou lieky, ktoré obsahujú kyselinu acetylsalicylovú (napr. acylpyrín, aspirín, anopyrín). ulozenie implantatu

PRIEBEH OPERÁCIE

Operuje sa v celkovej anestéze, kde sa implantát vkladá pod sedacie svalstvo tak, aby sa po operácii už neposunul. Implantáty sa vkladajú z rezu medzi sedacími časťami alebo rezom v tvare “Y”. Celý zákrok trvá približne 2 hodiny.

ulozenie implantatu

POOPERAČNÁ STAROSTLIVOSŤ

Po zákroku sa odporúča 1 až 2 dňový pobyt na klinike, počas ktorého musí pacient ležať prevažne na bruchu. Krátkodobé sedenie je dovolené asi po 4 dňoch, spanie na chrbte sa odporúča až po 7 až 10 dňoch. Stehy sa vyberajú po 14 dňoch a plný fyzická záťaž vrátane športovania sa doporučuje po 6 týždňoch.

Modelovanie sedacej časti vlastným tukom

Ďalší spôsob zväčšovania sedacej časti sa vykonáva pomocou vlastného tuku. Nevýhodou tejto metódy je nutnosť zákrok opakovať, pretože časť tuku sa vždy vstrebe ešte skôr, ako získa vlastné cievne zásobenie. Pri štíhlych pacientoch je rovnako problémom obmedzené množstvo vlastného tuku.

PREDOPERAČNÁ PRÍPRAVA

Operácia nevyžaduje zvláštnu prípravu, na koži nesmie byť akýkoľvek prejav zápalového ochorenia. Pre možnosť zvýšeného krvácania odporúčame pacientom neužívať 3 týždne pred operáciou lieky, ktoré obsahujú kyselinu acetylsalicylovú (napr. acylpyrín, aspirín, anopyrín).

PRIEBEH OPERÁCIE

Operuje sa väčšinou tak isto v celkovej narkóze. Pooperačná starostlivosť je podobná ako pri zákroku s využitím implantátov.
Operácia má 3 kroky:

  • odobratie vlastného tuku pomocou špeciálnych kanýl (liposukcia)
  • spracovanie odobratého tuku
  • aplikovanie spracovaného tuku

POOPERAČNÁ STAROSTLIVOSŤ

Doporučuje sa 24 hodinový pobyt na klinike,telesné šetrenie aspoň po dobu 14 dní.

pred
po
Mám záujem o*

Zákrok
Invalid Input

Meno a priezvisko*

Telefónne číslo*

E-mailová adresa*

Prosím, uveďte Vami preferovanú formu kontaktu*

Správa pre nás*

Prosím, uveďte návrh termínu konzultácie.
Od*

Do*

Absolvovali ste konzultáciu pred zákrokom?*

Absolvovaná s*

V zariadení*

Dátum absolvovanej konzultácie*

Prosím, uveďte návrh termínu konzultácie.
Od*

Do*

Prosím, uveďte návrh termínu vykonania zákroku.
Od*

Do*

Overenie

*