Cena tohto zákroku

od 450€*

*táto cena je len orientačná. Konečnú cenu zákroku určí ošetrujúci lekár po konzulácii s pacientom na základe vyšetrenia

Kompletný cenník

Odstávajúce ušnice predstavujú pomerne častý estetický problém. Operácia je jediná metóda, ktorá dokáže vyriešiť podstatu tohto problému, t. j. zmenšiť uhol medzi ušnicou a hlavou, a tak zlepšiť túto mnohokrát nápadnú deformáciu.

PRE KOHO JE TÁTO OPERÁCIA VHODNÁ?

Najvhodnejšími pacientmi sú deti v predškolskom veku, ktorým vyriešenie ich problému mnohokrát ušetrí posmešky zo strany spolužiakov a to môže napomôcť k ich rýchlejšej adaptácii v kolektíve. Pochopiteľne ako každý chirurgický zákrok, aj táto operácia vyžaduje od dieťaťa adekvátny stupeň psychickej vyspelosti a ochotu spolupracovať. Rovnako aj rodičia musia byť dostatočným motivátorom pre dieťa ako počas operácie, tak aj v pooperačnom období. Faktom zostáva, že absolútna symetrickosť v prírode neexistuje a je tiež takmer nemožné ju dosiahnuť aj operáciou.

PREDOPERAČNÁ PRÍPRAVA

Operácia nevyžaduje zvláštnu prípravu okrem umytia vlasov pred operáciou. Pre možnosť zvýšeného krvácania odporúčame pacientom neužívať 3 týždne pred operáciou lieky, ktoré obsahujú kyselinu acetylsalicylovú (napr. acylpyrín, aspirín, anopyrín).

PRIEBEH OPERÁCIE

Operácia sa vykonáva v miestnom znecitlivení s prístupom spoza ucha, to znamená, že nezanecháva žiadnu viditeľnú jazvičku. Podstatou operácie je zmenšenie neprirodzeného uhla medzi ušnicou a hlavou a následné vyformovanie a zafixovanie nového postavenia ušnice.

otoplastika

POOPERAČNÁ STAROSTLIVOSŤ

Pooperačná starostlivosť spočíva v nosení fixačného obväzu po dobu 2 týždňov s pravidelnými preväzmi lekárom v týždňových intervaloch. Následne sa po tomto období odporúča nosenie čelenky počas noci po dobu 2 až 3 týždňov. Zámerom pooperačnej starostlivosti je uchrániť operované ušnice pred zmenou ich novej polohy.

pred
po

MOŽNÉ KOMPLIKÁCIE OPERÁCIE

Komplikácie sú veľmi zriedkavé, zväčša sa obmedzujú len na mierne pooperačné bolesti a pretečenie obväzu. Zápal operačnej rany, intolerancia šicieho materiálu so zmenou formy ušnice sa vyskytujú ojedinele.

Video z operácie

Mám záujem o*

Zákrok
Invalid Input

Meno a priezvisko*

Telefónne číslo*

E-mailová adresa*

Prosím, uveďte Vami preferovanú formu kontaktu*

Správa pre nás*

Prosím, uveďte návrh termínu konzultácie.
Od*

Do*

Absolvovali ste konzultáciu pred zákrokom?*

Absolvovaná s*

V zariadení*

Dátum absolvovanej konzultácie*

Prosím, uveďte návrh termínu konzultácie.
Od*

Do*

Prosím, uveďte návrh termínu vykonania zákroku.
Od*

Do*

Overenie

*