Cena tohto zákroku

od 1000€*

*táto cena je len orientačná. Konečnú cenu zákroku určí ošetrujúci lekár po konzulácii s pacientom na základe vyšetrenia

Kompletný cenník

ČO JE to ENDOTINE?

Endotine system

Endotine je systém vyvinutý v USA, využívajúci super-mäkké vstrebateľné implantáty, ktoré sú vložené pod kožu tváre a krku. Na tomto mieste, Endotine implantáty držia mäkké tkanivá v požadovanej zdvihnutej polohe. Po vykonaní tohto úkonu sa pod kožou začnú tvoriť nové vláknité štruktúry, ktorý upevnenia tkanivo na svojom mieste a implantát sa úplne rozpustí. Tento spôsob je používaný buď samostatne, alebo v kombinácii s faceliftingom.

Všetky Endotine implantáty sú vložené do malého rezu a môžu nahradiť tradičný browlift a foreheadlift. Patentovaný dizajn implantátov zaručuje bezpečnú fixáciu tkaniva v novej polohe a navyše umožňuje ľahko znovu nastaviť polohu tkaniva kedykoľvek k dosiahnutiu optimálnej polohy.

Jednou z najúčinnejších operácií, ktoré môžu byť dosiahnuté s Endotine systémom je zrušenie poklesu obočia zároveň s operáciou horných viečok, to všetko prostredníctvom jediného rezu a bez celkovej anestézie! Endotine TransBleph implantát je vložený do priestoru pod obočie a upevnené priamo na kosti očného oblúka. Obočie sa zafixuje v novej polohe, s minimálnou nutnosťou zásahu do okostice a následne lekár vykonáva plastiku viečok.

PREDOPERAČNÁ PRÍPRAVA

Ako pri väčšine zákrokov aj pri ENDOTINE je dôležitá predoperačná konzultácia, kde sa zhodnotí operovaná oblasť a pacient je informovaný o operačnom postupe.
Operácia nevyžaduje zvláštnu prípravu, na koži nesmie byť akýkoľvek prejav zápalového ochorenia. Pre možnosť zvýšeného krvácania odporúčame pacientom neužívať 3 týždne pred operáciou lieky, ktoré obsahujú kyselinu acetylsalicylovú (napr. acylpyrín, aspirín, anopyrín).

PRIEBEH OPERÁCIE

Problémy s ovisnutou kožou v strednej časti tváre sa môžu riadiť dvoma typmi úprav Endotine implantátov:

  • Pri použití Endotine v strednej časť tváre chirurg implantovaním implantátu zdvihne tkanivá. Vzhľadom k tomu, že celý systém je veľmi jednoduchý, chirurg má absolútnu kontrolu nad rozsahom naťahovanej kože a môže presne urobiť požadovanú korekciu. Implantát zostane v tkanive len po dobu hojenia a fixácie novej polohy. Potom je absorbovaný organizmom.
  • Pri implantovaní v strednej časti tváre je implantát vložený rezom na spánku (pripevnený na chirurgickej niti v podkožnej oblasti), a umožňuje natiahnutie tkaniva v nosovo-ústnej oblasti. Vzhľadom k tomu, že dĺžka fixácie je nastaviteľná, chirurg môže zdvihnúť kožu presne tak, ako si prajete.
Endotine

Zákrok samotný trvá približne 1 až 2 hodiny. Po predchádzajúcej konzultácii lekár rozhodne o type použitej anestézie (lokálna, analgosedácia alebo celková anestéza).

POOPERAČNÁ STAROSTLIVOSŤ

Výsledkom týchto dvoch postupov je naozaj mladší vzhľad bez nutnosti ďalších zákrokov. Implantáty sú prítomné len v čase liečenia a potom sa úplne absorbujú a začína sa proces zdvíhania tkanív.
Zákrok si vyžaduje 24 hodinový pobyt na klinike. Stehy po zákroku sú plne vstrebateľné (neodstraňujú sa).

Video z operácie

Mám záujem o*

Zákrok
Invalid Input

Meno a priezvisko*

Telefónne číslo*

E-mailová adresa*

Prosím, uveďte Vami preferovanú formu kontaktu*

Správa pre nás*

Prosím, uveďte návrh termínu konzultácie.
Od*

Do*

Absolvovali ste konzultáciu pred zákrokom?*

Absolvovaná s*

V zariadení*

Dátum absolvovanej konzultácie*

Prosím, uveďte návrh termínu konzultácie.
Od*

Do*

Prosím, uveďte návrh termínu vykonania zákroku.
Od*

Do*

Overenie

*