pristroj harmony

V Centre plastickej a estetickej chirurgie odstraňujeme tetovanie špičkovým modulárnym prístrojom Harmony XL s výkonnou laserovou hlavicou Q-Switched Nd:Yag high power, pre tmavé aj svetlé farebné odtiene pigmentu tetováže.

Pomocou tohto lasera sa dajú odstraňovať všetky farby a odtiene tetovania (červené, zelené, modré, čierne) ako aj permanentného make-upu.

Niektorí sa pre tetovanie rozhodnú po dlhej a svedomitej úvahe. Iní sa len spontánne rozhodnú na dovolenke či z veľkej lásky nechať si telo pokresliť navždy. Práve tieto neuvážené rozhodnutia, strata pôvodnej farebnosti, problémy v zamestnaní alebo predtým milý delfín, ktorý dnes pripomína skôr kosatku sa často premenia na trápenia.

Toto sú potom dôvody, ktoré vedú ľudí k rozhodnutiu nechať si tetovanie odstrániť. Odstránenie tetovania laserom je nielen riešením ako sa zbaviť tetovania všetkých farieb, ale je tiež riešením nevhodne prevedeného permanentného make-upu.

“Kedysi bolo nemožné tetovanie odstrániť, dnes však laser ponúka revolučnú kombináciu vlnových dĺžok, ktorá umožní aj odstránenie problematickej žltej, červenej i zelenej farby.”

Proces odstraňovania

Laser produkuje krátke záblesky (pulzy), ktoré prechádzajú cez vrchnú vrstvu kože, bez toho, aby ju porušili. Svetlo rôznych vlnových dĺžok je vstrebávané pigmentom tetovacích farieb a dochádza k jeho následnému rozstreleniu - rozloženiu pigmentu na malé častice. Poškodené farebné častice odstráni imunitný systém kože alebo sa odlúpnu spolu s poškodenými povrchovými bunkami. Laser (QS Laser Harmony XL) pracuje s presnosťou na jednu tisícinu milimetra a tým dosiahneme maximálne ošetrenie okolitého tkaniva. S každým ďalším ošetrením sa hĺbka, do ktorej laser pôsobí zvyšuje a odstraňuje sa tak i tetovanie v spodnejších vrstvách kože. Tým sa odstráni aj najhlbšie a najproblematickejšie farebné tetovanie.

Proces hojenia

Samotné ošetrenie je spojené s pocitom pálenia, ktoré je možné zmierniť chladením pokožky, v prípade zvýšenej citlivosti aplikáciou anestetického krému pred ošetrením. Bezprostredne po ošetrení dochádza k prechodnej farebnej zmene pokožky, neskôr k tvorbe drobných chrastičiek, ktoré pretrvávajú niekoľko dní. Po zákroku je potrebné ošetrenú plochu chrániť pred slnkom a niekoľko dní natierať krémom podľa doporučenia ošetrujúceho lekára.
V priebehu jednotlivých ošetrení dochádza k postupnému blednutiu farby tetováže so zachovaním prirodzenej štruktúry kože.

tetovanie

Aj keď je efekt okamžitý, zákrok je potrebné opakovať. Počet opakovaní je závislý od intenzity, hĺbky a rozsahu tetovania, najčastejšie 4 až 8 krát. Opakovať sa dá väčšinou o 4-6 týždňov. Zákrok je rýchly a ostáva po ňom mierny opuch, začervenanie, pri hlbokom tetovaní občas aj chrastičky, ktoré v priebehu 3-5 dní odpadnú.

Video z operácie

Mám záujem o*

Zákrok
Invalid Input

Meno a priezvisko*

Telefónne číslo*

E-mailová adresa*

Prosím, uveďte Vami preferovanú formu kontaktu*

Správa pre nás*

Prosím, uveďte návrh termínu konzultácie.
Od*

Do*

Absolvovali ste konzultáciu pred zákrokom?*

Absolvovaná s*

V zariadení*

Dátum absolvovanej konzultácie*

Prosím, uveďte návrh termínu konzultácie.
Od*

Do*

Prosím, uveďte návrh termínu vykonania zákroku.
Od*

Do*

Overenie

*