Pridajte sa k nám 

 

Ošetrenie tekutým dusíkom

Kryoterapia je spôsob liečby kožných ochorení využitím pôsobenia extrémne nízkych teplôt. Presne kontrolované množstvo tekutého dusíka je vpravené do malej oblasti kože, kde spôsobuje zmrazenie a následnú smrť cieľových buniek. Tekutý dusík je skvapalnený plyn o teplote -196 °C

Medzi hlavné indikácie použitia liečby tekutým dusíkom patria

  • Kryoterapia – zmrazovanie – aplikácia tekutého dusíka na kožné výrastky, ploché bradavice tváre, seborroické veruky, vírusové bradavičky rúk a stupají (kurie oká)
  • Kryomasáž – masáž tekutým dusíkom problematickej, aknóznej pleti, rosacea, poruchy rastov vlasov a iné kožné diagnózy

Kmeňová bunka je základná bunka, ktorá má schopnosť deliť sa podľa potreby organizmu. Ich schopnosť deliť sa je priam neobmedzená. Po rozdelení môžu zostať opäť kmeňovými bunkami, alebo sa špecializujú. Takto je zabezpečená regenerácia, oprava poškodeného alebo zostarnutého tkaniva, ktoré je týmto schopné zdravo fungovať, reparovať sa a tvoriť nové bunky. Kmeňová bunka odvodená z adipózneho tkaniva (ASC) je multipotentná bunka, ktorej je v tkanine mnoho, a preto je ideálna ako zdroj buniek v oblasti regeneratívnej medicíny.

 

Spôsob aplikácie tekutého dusíka

Vatovým tampónom alebo špeciálnym kovovým aplikátorom aplikujeme tekutý dusík na ošetrovanú oblasť v trvaní niekoľkých sekúnd.

V závislosti od dĺžky expozície v ošetrovanej oblasti následne vzniká začervenanie alebo až pľuzgier.

Ošetrované miesto sa hojí ošupovaním alebo chrastou, ktorá v priebehu niekoľkých dní spontánne odpadne.


Radi odpovieme na Vaše otázky

* - povinná položka