Pridajte sa k nám 

 

Odstránenie kruhov pod očami

Kruhy pod očami sú častým problémom, ktorý trápi veľa žien aj mužov. Mnohokrát sú dedičné, môžu byť aj získaným problémom pri niektorých ochoreniach. Únava, nevyspatie, anémia môžu zhoršiť alebo zvýrazniť problém. Často však kruhy pod očami vznikajú pri zmenách na tvári v súvislosti s vekom, so stratou objemu v lícach alebo zvýraznením tukového vankúša očného lôžka.

Vo všeobecnosti, tzv. tmavé kruhy po očami majú dve príčiny. Je dôležité určiť tu správnu, aby sa následne mohlo vybrať aj efektívne riešenie.

Kruhy pod očami

  • Tmavé kruhy spôsobené tenkosťou pokožky a jej podkladom – čím je pokožka pod očami jemnejšia a tenšia, tým viac presvitá podklad a vznikajú tmavé kruhy. Riešením je aplikácia kyseliny hyalurónovej do pokožky po očami. Dochádza tak k vyplneniu plochy, tým aj odstráneniu tzv. tmavých kruhov. Aplikácia kyseliny hyalurónovej je takmer bezbolestná. Výplň sa vpravuje jemnou ihličkou alebo jemnou tupou kanylkou a výkon trvá niekoľko minút. Výsledok pretrváva mesiace a dá sa kedykoľvek zopakovať.
  • Sfarbením samotnej pokožky pod očami - pokožka pod očami je pigmentovaná. V danom prípade pripadá v úvahu viacero možnosti ošetrenia a to od aplikácie chemického peelingu, mezoterapie s depigmentačným efektom, ošetrenie frakčným CO2 laserom, či len aplikácia depigmentačného gelu.
  • Výrazné kruhy - unavený výraz tváre - je spôsobené ochabnutím kože a tukovými depozitmi, ktoré sa pretláčajú cez svalstvo. Riešenie je plastika dolných viečok, tzv. blepharoplastika, kedy sa odstraňuje nadbytočná koža aj tukové depozity chirurgicky.

Radi odpovieme na Vaše otázky

* - povinná položka