Pridajte sa k nám 

 

Intenzívne pulzné svetlo IPL

Intenzívne pulzné svetlo je prístroj, ktorý upravuje pleť bez poškodenia pokožky a obmedzenia Vašich každodenných aktivít.

Prístroj sa dá použiť na širokú škálu kozmetických ošetrení:

Pigmentové škvrny

Pigmentové škvrny sa objavujú častejšie u žien a sú podmienené antikoncepciou, tehotenstvom, nadmerným slnením a genetickou preddispozíciou. U starších ľudí vznikajú rôzne starecké škvrny a pigmenty spôsobené chronickým UV žiarením. Môžu sa vyskytovať kdekoľvek na tele, najčastejšie však vznikajú na tvári, dekolte a chrbtoch rúk. V lokálnej liečbe sa používajú krémy s obsahom účinných bieliacich látok. V odbornej liečbe je momentálne najúčinnejším spôsobom na odstránenie škvŕn použitie intenzívneho pulzného svetla /IPL/ najnovšej generácie. Zákrok je pomerne rýchly, bezbolestný, s pocitom drobného štipkania. Lúče svetla sa podľa vlnovej dĺžky zachytávajú v kožnom pigmente. Pigmentácia po zákroku stmavne a po troch až štyroch týždňoch zmizne. Podľa hĺbky a intenzity pigmentácie je potrebné zákrok v mesačných cykloch opakovať. Počas celého roka sa odporúča chrániť pred slnkom používaním krémov s vysokým ochranným faktorom.

Odstránenie cievok

Neželané cievne lézie – žilky a začervenanie kože možno prístrojom IPL úspešne redukovať. Žiarenie je pri odstraňovaní žiliek vychytávané v krvnom farbive – hemoglobíne. Energia lúča sa premení na teplo čo vedie k deštrukcii cievky a jej odstráneniu.

3d fotoomladenie - fotorejuvenizácia

Fotorejuvenizácia je v súčasnosti najúspešnejšia neinvazívna metóda bez použitia chirurgického zákroku na omladenie a regeneráciu pokožky. Pri tejto metóde sa používa IPL (Intenzívne Pulzné Svetlo), kde svetelný lúč prechádza do hlbších vrstiev pokožky a podporuje tvorbu kolagénových vlákien, ktoré sú zodpovedné za vypnutie pokožky.

Aplikáciou IPL sa vrásky zredukujú, spevnia sa kontúry tváre, navyše dochádza aj k farebnému zjednoteniu pleti, eliminácii drobných cievok a k stiahnutiu rozšírených pórov. Touto metódou môže byť ošetrená akákoľvek časť ľudského tela. Je vhodná ako pre ženy, tak i pre mužov.

Akné

Pulzné svetlo je technológiou najnovšej generácie, ktorá je určená na terapeutickú a alternatívnu liečbu problémov s akné.

Aktívny mechanizmus je založený na presnom pôsobení svetelného lúča vysielanom prostredníctvom IPL (Intenzívneho Pulzného Svetla) na P.Acne baktériu, ktorá tvorí akné a je veľmi citlivá práve na tento druh záblesku svetla.

Nasvietením IPL svetlom dochádza k jej postupnému rozkladu a ukončeniu zápalového procesu.

 
 

Radi odpovieme na Vaše otázky

* - povinná položka