“Punch Hair Matic”- patrí do 3. generácie prístrojov používaných na vlasovú transplantáciu. Jedná sa o minimálne invazívnu automatizovanú FUE (Follicular Unit Extraction) metódu transplantácie vlasov s presnou chirurgiou mikroštěpov. Táto metóda sa postupne stáva v celom svete „zlatým štandardom“ transplantácie vlasov.

PUNCH HAIR MATIC je patentom chránený robot používajúci mikronástroje k získaniu folikulárnych jednotiek. Zjednodušuje a zrýchľuje operačný proces, menej zaťažuje pacienta a výsledok je esteticky a priaznivejší.

CENTRUM plastickej a estetickej chirurgie v Košiciach v spolupráci s Esthetic klinikou v Bratislave a LaserPlastic klinikou v Prahe sú prvé súkromné pracoviská v strednej Európe s certifikáciou a vyškoleným týmom odborníkov, k použitiu tejto revolučnej metódy transplantácie vlasov.

PUNCH HAIR MATIC

Francúzska spoločnosť MEDICAMAT, ktorá sa už 30 rokov špecializuje v dizajne, výrobe a medzinárodnej distribúcii patentovaných lekársko-chirurgických prístrojov, spojila svoje sily s poprednými svetovými odborníkmi v oblasti transplantácie vlasov a vytvorila prístroj- robot PUNCH HAIR MATIC ®, na použitie automatizovanej FUE-TRANS-F.E.R. metódy transplantácie vlasov.

Minimálne invazívna automatizovaná FUE metóda transplantácie vlasov

PUNCH HAIR MATIC robot

Prístroj „PUNCH HAIR MATIC“ používa špeciálny motorizovaný „dierkovač“, ktorý sa pomaly otáča okolo odoberaného štepu a vytvára tak dokonalý valcový tvar. Aby sa dosiahli najlepšie možné výsledky, rýchlosť otáčania je nastaviteľná rovnako ako aj veľkosť ihly podľa typu kože, kvality a štruktúry vlasov.

Ďalšou výnimočnosťou prístroja je použitie kontrolovaného podtlaku (satia) k jemnému vytiahnutiu vlasových folikulov. Zabráni sa tým ich zvieraniu a krúteniu, ku ktorému dochádza pri odbere tradičnými mikrochirurgickými nástrojmi (pinzety, klieštiky) a ktoré odoberané folikuly vystavujú riziku poškodenia. Sila satia je na prístroji nastavená v závislosti od typu kože a priemeru odoberaných štepov.

Štepy sú zhromažďované v malej zbernej nádobke, kde sú jemne a často zvlhčované špeciálnym sterilným roztokom, aby zostali zachované vlhké po celú dobu odberu štepov a boli potom maximálne životaschopné po ich implantácii. Pri implantácii sú štepy vybrané z nádobky, automaticky nasaté podtlakom do implantačnej kanyly a s jej pomocou vložené pod kontrolovaným tlakom do implantačnej oblasti. To zaisťuje, že štepy sú vkladané do správnej hĺbky a zabraňuje sa tak vzniku zarastajúcich alebo naopak obnažených folikulov. Procedúra zanecháva hladký povrch implantačnej oblasti.

Prínosy automatizovanej FUE metódy pre pacientov sú rovnaké ako u manuálnej FUE metódy – minimálny diskomfort, žiadny rez skalpelom, žiadne šitie, žiadne jazvy, malé až žiadne riziko komplikácií, veľmi krátka rekonvalescencia, menšie obmedzenia pacienta v súvislosti s výkonom a oveľa prirodzenejší vzhľad po transplantácii než u tradičných stripových metód.

Video z operácie

Mám záujem o*

Zákrok
Invalid Input

Meno a priezvisko*

Telefónne číslo*

E-mailová adresa*

Prosím, uveďte Vami preferovanú formu kontaktu*

Správa pre nás*

Prosím, uveďte návrh termínu konzultácie.
Od*

Do*

Absolvovali ste konzultáciu pred zákrokom?*

Absolvovaná s*

V zariadení*

Dátum absolvovanej konzultácie*

Prosím, uveďte návrh termínu konzultácie.
Od*

Do*

Prosím, uveďte návrh termínu vykonania zákroku.
Od*

Do*

Overenie

*